Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatrul Excelsior, octombrie 2014

Program spectacole, Teatrul Excelsior, octombrie 2014

Spectacole la Sala Teatrului EXCELSIOR, str. Academiei nr. 28

Miercuri 15 octombrie, ora 10.00, Degetica

Degetica

adaptare de Aurel Mitran

dupa  H. C.  Andersen

Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran

Scenografia: Stefan Parvulescu

Muzica Originala: Jolt Kerestely

Asistenta Regie: Annemary Ziegler

Spectacol pentru copii intre 3 si 10 ani; durata spectacolului: 60 min.

Vineri 17 octombrie, ora 10.00, Kiki si Bozo

Kiki si Bozo

de Andreea Valean

Distributia:

Kiki – stefania Dumitru / Raluca Botez; Bozo – Richard Bovnocki / Alexandru Mike Gheorghiu; Sufletul Lui Bozo –ION Bechet / Dan Clucinschi

Regia Artistica: Peter Kerek

Scenografia: Iuliana Vilsan

Muzica Originala: Razvan Apetrei

Spectacol Pentru Copii De La 8 Ani si Adolescenti; Durata Spectacolului: 60 Min.

Vineri 17 octombrie ora 19.00, Kiki si Bozo

Kiki_Bozo

Premiera

Kiki si Bozo

de Andreea Valean

Distributia:

Kiki – stefania Dumitru / Raluca Botez; Bozo – Richard Bovnocki / Alexandru Mike Gheorghiu; Sufletul Lui Bozo –ION Bechet / Dan Clucinschi

Regia Artistica: Peter Kerek

Scenografia: Iuliana Vilsan

Muzica Originala: Razvan Apetrei

Spectacol Pentru Copii De La 8 Ani si Adolescenti; Durata Spectacolului: 60 Min.

Miercuri 22 octombrie, ora 10.00, Nemaipomenitele Aventuri  Ale Lui Nils

Nemaipomenitele Aventuri  Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlof

Distributia: 

Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils Mare – Tudor Parvu 

Regia: Mihaela Boboc-Manea

Scenografia: Oana Botez

Muzica: Lucian Ban

Coregrafia: Andreea Duta

Spectacol pentru copii intre 4 si 11 ani; durata spectacolului: 70 min.

Joi 23 octombrie, ora 10.00, Zana Zorilor

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; imparatul - stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian / Jeanine Stavarache; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia Artistica si Dramatizarea: Ilinca Stihi

Scenografie si Costume: Luana Dragoescu

Muzica: George Marcu

Coregrafia: Andreea Duta

Light Design: Gheorghe Jipa; Sound Design: Mihnea Chelariu

Spectacol pentru copii intre 4 si 10 ani; durata spectacolului: 80 min

Vineri 24 octombrie, ora 10.00, Cocoselul Neascultator

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia: 

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici

Scenografia: stefan Parvulescu

Muzica: Vasile Menzel

Spectacol pentru copii intre 3 si 9 ani; durata spectacolului: 60 min.

Duminica 26 octombrie, ora 11.00, Kiki si Bozo

Kiki si Bozo

de Andreea Valean

Distributia:

Kiki – stefania Dumitru / Raluca Botez; Bozo – Richard Bovnocki / Alexandru Mike Gheorghiu; Sufletul Lui Bozo –ION Bechet / Dan Clucinschi

Regia Artistica: Peter Kerek

Scenografia: Iuliana Vilsan

Muzica Originala: Razvan Apetrei

Spectacol Pentru Copii De La 8 Ani si Adolescenti; Durata Spectacolului: 60 Min.

Luni 27 octombrie, ora 10.00, Degetica

Degetica

adaptare de Aurel Mitran

dupa  H. C.  Andersen

Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran

Scenografia: Stefan Parvulescu

Muzica Originala: Jolt Kerestely

Asistenta Regie: Annemary Ziegler

Spectacol pentru copii intre 3 si 10 ani; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri 29 octombrie, ora 10.00, Cocoselul Neascultator

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia: 

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici

Scenografia: stefan Parvulescu

Muzica: Vasile Menzel

Spectacol pentru copii intre 3 si 9 ani; durata spectacolului: 60 min.

Joi 30 octombrie, ora 10.00, Hainele Cele Noi Ale Printului

Hainele Cele Noi Ale Printului

Dupa doua povesti de H.C. Andersen

Adaptare de Ilinca Stihi

Distributia: 

Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu

Regia Artistica: Ilinca Stihi

Scenografie si Costume: Luana Dragoescu

Muzica si Versurile Originale: George Marcu

Coregrafia: Andreea Duta

Light Design: Cristian Niculescu; Sound Design: Mihnea Chelariu

Spectacol pentru copii intre 6 si 12 ani; durata spectacolului: 80 min.

Vineri 31 octombrie, ora 10.00, Frumoasa si Bestia

Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault 

Distributia: Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica 

Adaptarea: Marius Nina

Regia: Ion Lucian si Marius Nina

Scenografia: stefan Parvulescu

Muzica: Bogdan Caragea

Spectacol pentru copii: durata spectacolului: 70 min.

Spectacole in deplasare

Duminica 19 octombrie, ora 11.00, Magia copilariei

Spectacol prezentat in cadrul  Festivalului de Teatru si Arte Performative 

„Teatru pe Drumul Sarii” de la Turda

Magia Copilariei

de  Stelian Milu

Distributia:

Marele Vrajitor - Stelian Milu; Spiridusul – Stefania Dumitru; Vrajitoarea 1 – Mihaela Coveseanu; Vrajitoarea 2 – Silvana Ionescu; Vrajitoarea 3 – Cosmina Dobrota; Ucenicul Vrajitor – Magicianul

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii Spectacole copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul