Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatrul Excelsior, noiembrie 2015

Program spectacole, Teatrul Excelsior, noiembrie 2015

Duminica, 1 noiembrie, ora 10:00 si 12:00

Taramul Povestilor

de Stelian Milu; regia: Stelian Milu; muzica: Jolt Kerestely; versuri: George Popovici; coregrafia: Florin Maris; scenografia: Delphi Design; machiaj: Stela Ciciu

Cu: Cosmina Dobrota, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu, Iulia Vasilescu, Emilian Marnea, Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Marian Radulescu, Tudor Pirvu

(3-12 ani)

kiki_bozo

Duminica, 1 noiembrie, ora 18:00

Momo sau strania poveste despre hotii de timp si copilul care le-a inapoiat oamenilor timpul furat

Dramatizare dupa un basm-roman de Michael Ende de Lenus-Teodora Moraru; regia: Lenus-Teodora Moraru; scenografia: Gelu Risca; coregrafia: Victoria Bucun

Cu: Silvana Mihai, Alexandru Voicu, Stefan Velniciuc, Ion Bechet, Annemary Ziegler, Robert Radoveneanu/Ovidiu Usvat, Daniela Ionita-Marcu/Magda Condurache, Silvana Ionescu, Cristian Nicolaie, Robert Robert Emanuel, Marian Radulescu, Adina Cristescu, Stefania Dumitru, Oana Tofan,Tudor Pirvu, Veronica Popescu, Iulia-Diana Samson, Raluca Botez,  Cosmina Dobrota, Corina Dragomir

(10-16 ani)

Miercuri, 4 noiembrie, ora 10:00

Vrajitorul Din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor, dupa romanul omonim al lui  Lyman Frank Baum; regia: Petre Bokor; Muzica: Harlod Arlen; decorul: Mihai Madescu; costumele: Luana Dragoescu; directia muzicala: George Marcu; coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor; pregatirea muzicala: Madalina Florescu

Cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu, Paula Sorescu-Lucian, Silvana Ionescu, Pavel Barsan, Cosmina Dobrota, Stefania Dumitru, Daniela Ionita-Marcu, Robert Robert Emanuel, Tudor Parvu, Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi, Oana Tofan,cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

(3-11 ani)

Joi, 5 noimbrie, ora 10:00

Degetica

adaptare de Aurel Mitran, dupa Hans Christian Andersen; regia: Aurel Mitran, scenografia: Stefan Parvulescu, muzica originala: Jolt Kerestely, asistenta regie: Annemary Ziegler

Cu: Corina Dragomir, Annemary Ziegler, Veronica Popescu, Oana Tofan, Stelian Milu, Ciprian Cojenel,  Tudor Pirvu,  Marian Radulescu, Cosmina Dobrota, Ovidiu Usvat

(3-10 ani)

Joi, 5 noimbrie, ora 19:00

Chirita in provincie

de Vasile Alecsandri, regia: prof. Marcel Homorodean

Cu: Bianca Neagoe, Robert Muntean, Andrei Miercure, Rabonia Avram, Ana Calin, Cristina Rosu, Veronica Hera, Alin Aronovici, Andrei Angelescu, Teodora Ciocan; Cor: Andreea Stoica, Andreea Mocica, Ecaterina Aluas, Marina Teianu, Delia Stirbu, Sara Iosub; Dans: Stefan Garbur, Bogdan Mihai, Filip Dutescu, Andrei Baicu, Livia Podea, Sabina Achinca, Irina Andras, Andreea Ologeanu

Productie a Colegiului National de Informatica „Tudor Vianu”

(10-18 ani)

Sambata, 7 noiembrie, ora 11:00

Kiki si Bozo

de Andreea Valean, regia artistica: Peter Kerek; scenografia: Iuliana Vilsan; muzica originala: Razvan Apetrei

Cu: Stefania Dumitru / Raluca Botez, Richard Bovnoczki / Alexandru Mike Gheorghiu, Ion Bechet / Dan Clucinschi

(10-14 ani)

Duminica, 8 noiembrie, ora 11:00

Zana Zorilor

Dupa Ioan Slavici; regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi; scenografie si costume: Luana Dragoescu; muzica: George Marcu; coregrafia: Andreea Duta; light design: Gheorghe Jipa; sound design: Mihnea Chelaru

Cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojonel, Ovidiu Usvat, Stefan Velniciuc, Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez, Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

(4-10 ani)

Duminica, 8 noiembrie, ora 18:00

Thomas Sawyer

dramatizare dupa “Aventurile lui Tom Sawyer” de Mark Twain; regia: Horia Suru; scenografia: Cristina Milea; muzica originala: Petre Ancuta; coregrafia: Stefan Lupu

Cu: Andrei Bradean, Emilian Marnea, Ioana Repciuc, Aida Avieritei, Lucian Ionescu, Daniela Ionita-Marcu, Robert Radoveneanu, Ovidiu Usvat, Alexandru Stefanescu, Alina Petrica, Andreea Tanase, Oliver Toderita, Magicianul Antonio

(12-18 ani)

Vineri, 13 noiembrie, ora 18:00

Adolescentul

un scenariu de Peter Kerek; regia artistica: Peter Kerek; scenografia: Iuliana Vilsan; sound designer: Aurelian Stoleriu

Cu: Adela Bengescu, Alina Rotaru, Dana Rogoz, Irina Antonie, Maria Mitu, Maria Teodora Filip, Raluca Botez, Sonia Divile, Stefania Dumitru, Teodora Pacurariu, Ciprian Nemesiu, Dan Clucinschi, Razvan Krem Alexe, Laurentiu Dragan, Nicolas Catianis, Ovidiu Usvat, Sebastian Ghita, Vlad Balan, Vlad Birzanu

(14 – 18 ani)

Duminica, 15 noiembrie, ora 11:00

Magia Copilariei

de Stelian Milu, regia artistica si scenografia: Stelian Milu; coregrafia: Florin Maris;  make-up artist: Stela Ciciu

Cu: Stelian Milu, Stefania Dumitru, Mihaela Coveseanu, Silvana Ionescu, Cosmina Drobota, Magicianul Antonio

(5-15 ani)

Duminica, 15 noiembrie, ora 18:00

Adolescentul

un scenariu de Peter Kerek; regia artistica: Peter Kerek; scenografia: Iuliana Vilsan; sound designer: Aurelian Stoleriu

Cu: Adela Bengescu, Alina Rotaru, Dana Rogoz, Irina Antonie, Maria Mitu, Maria Teodora Filip, Raluca Botez, Sonia Divile, Stefania Dumitru, Teodora Pacurariu, Ciprian Nemesiu, Dan Clucinschi, Razvan Krem Alexe, Laurentiu Dragan, Nicolas Catianis, Ovidiu Usvat, Sebastian Ghita, Vlad Balan, Vlad Birzanu

(14 – 18 ani)

Miercuri, 18 noiembrie, ora 10:00

Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlöf; regia: Mihaela Boboc-Manea; scenografia: Oana Botez; muzica: LUCIAN BAN; coregrafia: ANDREEA DUTA

Cu: Annemary Ziegler, Paula Sorescu-Lucian, Silvana Ionescu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Robert Radoveneanu, Cosmina Dobrota, Tudor Pirvu

(4-11 ani)

Miercuri, 25 noiembrie, ora 10:00

Maria-Sa... Magarul!

Comedie cu... „cantece” pentru copiii de toate varstele de Ion Lucian; regia: Ion Lucian; scenografia: Luana Dragoescu; muzica originala: Bogdan Caragea; coregrafia: Ion Tugearu; asistenta regie: Paula Sorescu-Lucian

Cu: Ciprian Cojenel, Annemary Ziegler, Mihaela Coveseanu, Robert Radoveneanu, Paula Sorescu-Lucian / Veronica Popescu, Robert Robert Emanuel, Silvana Ionescu, Alexandru Mike Gheorghiu / Ovidiu Usvat, Cristian Nicolaie, Cosmina Dobrota

(3-10 ani)

Miercuri, 25 noiembrie, ora 19:00

Notre Dame De Paris

Un musical dupa romanul lui Victor Hugo, coregrafie: Irina Iosif, Razvan Ciobanu, Ana Maria Savastre, Stefan Garbur, Miriam Haghighi, Andreea Dragu si Mihai Bogdan; coordonator echipa teatru: Marcel Homorodean

Cu: Rabonia Avram/Bianca Neagoe, Andrei Miercure, Alin Aronovici, Robert Muntean, Andrei Angelescu, Teodora Ciocan/Davia Stoenescu, Bianca Neagoe/Rabonia Avram

Cor: Veronica Hera, Carla Ene, Delia Stirbu, Sara Iosub,  Anca Maria Bercenaru, Mihaela Daniela Bercaru, Teodora Mendelssohn

Dans: Ana Maria Savastre, Andreea Ologeanu, Andreea Dragu, Livia Podea, Izabela Tanase,   Sabina Achinca, Monica Teodora Gheorghe, Stefan Garbur, Bogdan Mihai, Filip Dutescu, Andrei Florescu

Productie a Colegiului National de Informatica „Tudor Vianu” (director Corina Vint)

(14-18 ani)

Joi, 26 noiembrie, ora 10:00

Thomas Sawyer

Dramatizare dupa “Aventurile lui Tom Sawyer” de Mark Twain; regia:Horia Suru; scenografia: Cristina Milea; muzica originala: Petre Ancuta; coregrafia: Stefan Lupu

Cu: Andrei Bradean, Emilian Marnea, Ioana Repciuc, Aida Avieritei, Lucian Ionescu, Daniela Ionita-Marcu, Robert Radoveneanu, Ovidiu Usvat, Alexandru Stefanescu, Alina Petrica, Andreea Tanase, Oliver Toderita, Magicianul Antonio

(12-18 ani)

Vineri, 27 noiembrie, ora 18:00

In cadrul manifestarii Noaptea Teatrului Tanar, editia a II-a (18.00 – 02.00)

The History Boys. Povesti Cu Parfum De Liceu

de Alan Bennett; traducerea, regia si scenografia: Vlad Cristache

Cu: Mihai Dinvale, Radu Iacoban, Daniela Ionita-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumazescu, Gabriel Costin, Conrad Mihai Mericoffer, Dan Clucinschi, Alexandru Voicu, Radu Mateuca

(Peste 16 ani)

Duminica, 29 noiembrie, ora 10:00 si 12:00


Ratusca cea Urata

dupa basmul lui Hans Christian Andersen, dramatizare de Maria Manolescu; regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Duminica, 29 noiembrie, ora 18:00

Momo sau strania poveste despre hotii de timp si copilul care le-a inapoiat oamenilor timpul furatdramatizare dupa un basm-roman de Michael Ende de Lenus-Teodora Moraru; regia: Lenus-Teodora Moraru; scenografia: Gelu Risca; coregrafia: Victoria Bucun

Cu: Silvana Mihai, Alexandru Voicu, Stefan Velniciuc, Ion Bechet, Annemary Ziegler, Robert Radoveneanu/Ovidiu Usvat, Daniela Ionita-Marcu/Magda Condurache, Silvana Ionescu, Cristian Nicolaie, Robert Robert Emanuel, Marian Radulescu, Adina Cristescu, Stefania Dumitru, Oana Tofan,Tudor Pirvu, Veronica Popescu, Iulia-Diana Samson, Raluca Botez,  Cosmina Dobrota, Corina Dragomir

(10-16 ani)

Casa de bilete: marti – vineri (10.00 – 18.00), duminica (9.30 – 12.30)

Informatii si rezervari: 021 315 97 36 si 0760 262 313

Pretul biletelor la spectacole pentru copii: matineu pentru grup organizat: 10 lei (pretul nu include transportul) si individual, la casa de bilete: 16  lei 

Pretul biletelor pentru adulti: 24 lei

Spectacole de seara: 16 lei grup si 24 lei individual

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii Evenimente parinti si copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul