Program spectacole, Teatrul Excelsior, martie 2014

| | Modificat: 2014-03-04 16:10:22

Program spectacole, Teatrul Excelsior, martie 2014

Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28

Duminica, 2 martie, ora 11:00, Vrajitorul din Oz


Vrajitorul Din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

Regia artistica: Petre Bokor
Decorul: Mihai Madescu
Costumele: Luana Dragoescu
Directia muzicala: George Marcu
Coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor
Pregatirea muzicala: Madalina Florescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti, 4 martie, ora 10:00, Degetica


Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri, 5 martie, ora 10:00, Degetica

Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.
Mica_sirena

Joi, 6 martie, ora 10:00, Maria-Sa, Magarul!


Maria-Sa, Magarul!
 
Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:
Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul - Robert Robert Emanuel / Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... Asin Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; Bufnita – Veronica Popescu

Regia Artistica: Ion Lucian
Asistent Regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica Originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Vineri, 7 martie, ora 10:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor
dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica, 9 martie, ora 10:00, Degetica

Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.
        

Duminica, 9 martie, ora 12:00, Degetica

Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Marti, 11 martie, ora 10:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor
dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri, 12 martie, ora 10:00, Degetica


Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Joi, 13 martie, ora 10:00, Hainele cele noi ale printului


Hainele Cele Noi Ale Printului

Dupa Doua Povesti De H.C. Andersen
Adaptare De Ilinca Stihi

Distributia:
Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia-Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu
Regia Artistica: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica si Versurile Originale: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Sound Design: Mihnea Chelariu; Light Design: Cristian Niculescu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Vineri, 14 martie, ora 10:00 Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils


adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Duminica, 16 martie, ora 10:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor
dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica, 16 martie, ora 12:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor
dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti, 18 martie, ora 10:00, Degetica


Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri, 19 martie, ora 10:00, Vrajitorul din Oz


Vrajitorul Din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

Regia artistica: Petre Bokor
Decorul: Mihai Madescu
Costumele: Luana Dragoescu
Directia muzicala: George Marcu
Coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor
Pregatirea muzicala: Madalina Florescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi, 20 martie, ora 10:00, Hainele cele noi ale printului


Hainele Cele Noi Ale Printului

Dupa Doua Povesti De H.C. Andersen
Adaptare De Ilinca Stihi

Distributia:
Deea – Alexandra Velniciuc; Panseluta – Raluca Botez;  Zana Toamnei – Silvana Ionescu; Mugurel – Dan Clucinschi; Printul Crin – Robert Radoveneanu; Ariciul – Ciprian Cojenel; Cioara – Daniela Ionita-Marcu; Albinuta – Cosmina Dobrota; Libelula – Iulia-Diana Samson; Bondarul – Marian Radulescu
Regia Artistica: Ilinca Stihi
Scenografie si Costume: Luana Dragoescu
Muzica si Versurile Originale: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Sound Design: Mihnea Chelariu; Light Design: Cristian Niculescu
Spectacol Pentru Copii; Durata Spectacolului: 80 Min.

Vineri, 21 martie, ora 10:00, Cocoselul Neascultator


Cocoselul Neascultator
de Ion Lucian

Distributia:
Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Duminica, 23 martie, ora 11:00, Frumoasa si bestia


Marti, 25 martie, ora 10.00, Degetica

Degetica
Adaptare De Aurel Mitran
Dupa  H. C.  Andersen
    
Distributia:

Povestitorul - Ciprian Cojenel; Degetica - Corina Dragomir; Mama Degeticai / Matusa Soarece - Annemary Ziegler; Buburuza - Veronica Popescu; Libelula - Oana Tofan; Fluturel - Stelian Milu; Domnul Broscoi - Bogdan Nita; Domnul sobol - Marian Radulescu; Randunica - Mihaela Coveseanu; Printul  - Ovidiu Usvat

Regia Artistica: Aurel Mitran
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica Originala: Jolt Kerestely
Asistenta Regie: Annemary Ziegler
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri, 26 martie, ora 10:00, Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils


adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Joi, 27 martie, ora 10:00, Vrajitorul din Oz


Vrajitorul Din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

Regia artistica: Petre Bokor
Decorul: Mihai Madescu
Costumele: Luana Dragoescu
Directia muzicala: George Marcu
Coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor
Pregatirea muzicala: Madalina Florescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Vineri, 28 martie, ora 10:00, Zana Zorilor


Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica, 30 martie, ora 11:00, Mica Sirena


Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:
Mica Sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Silvana Ionescu; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca Testoasa - Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Luni, 31 martie, ora 19:30 Imbratisarea


In memoriam Nichita Stanescu
cu Victor Socaciu si Alexandru Repan

Casa de bilete:

Marti – vineri (9.30 – 17.30), duminica (10.00 – 13.00)
si seara, inainte de spectacol
Informatii si rezervari: 021 315 97 36
Pretul biletelor la spectacole pentru copii: 10,80 lei

Taguri Teatru copii Piese de teatru copii

Citeste si despre

Articole de la parteneri