Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatrul Excelsior, aprilie 2015

Program spectacole, Teatrul Excelsior, aprilie 2015

Miercuri, 1 aprilie, ora 18.00

25 De ani de Excelsior  

Sarbatorirea Teatrului Excelsior

teatrul_excelsior

Sambata, 4 aprilie, ora 18.00

Ratusca cea urata

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

Regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Duminica, 5 aprilie, ora 11.00

Ratusca cea urata

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

Regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Marti, 7 aprilie, ora 9.00 si ora 11.00

Degetica

Adaptare de Aurel Mitran dupa  Hans Christian Andersen; regia: Aurel Mitran, scenografia: stefan Parvulescu, muzica originala: Jolt Kerestely, asistenta regie: Annemary Ziegler

Cu: Ciprian Cojenel,  Corina Dragomir, Annemary Ziegler, Veronica Popescu, Oana Tofan, Stelian Milu, Tudor Parvu ,  Marian Radulescu, Mihaela Coveseanu, Ovidiu Usvat

(3-10 ani)

Marti, 7 aprilie, ora 16:00

Momo sau Strania poveste despre hotii de timp si copilul care le-a inapoiat oamenilor timpul furat

Dramatizare dupa un basm-roman de Michael Ende de Lenus-Teodora Moraru; regia: Lenus-Teodora Moraru; scenografia: Gelu Risca; coregrafia: Victoria Bucun

Cu: Silvana Mihai, Alexandru Voicu, stefan Velniciuc, Ion Bechet, Adina Cristescu, Iulia-Diana Samson, Raluca Botez,  Cosmina Dobrota, Corina Dragomir, stefania Dumitru, Oana Tofan, Silvana Ionescu, Cristian Nicolaie, Robert Robert Emanuel, Marian Radulescu, Robert Radoveneanu/Ovidiu Usvat, Annemary Ziegler, Daniela Ionita-Marcu/Magda Condurache, Tudor Pirvu, Veronica Popescu

(10-16 ani)

Miercuri, 8 aprilie,  ora 9.00 si ora 11.00

Frumoasa si bestia

Dupa Charles Perrault, adaptarea: Marius Nina; regia: Ion Lucian si Marius Nina; 

scenografia: stefan Parvulescu; muzica: Bogdan Caragea

Cu: Stefan Velniciuc, Annemary Ziegler, Robert Radoveneanu, Silvana Ionescu, 

Ilie Georgian Petrica

(3-11 ani)

Miercuri, 8 aprilie, ora 16.00

Momo sau Strania poveste despre hotii de timp si copilul care le-a inapoiat oamenilor timpul furat

Dramatizare dupa un basm-roman de Michael Ende de Lenus-Teodora Moraru; regia: Lenus-Teodora Moraru; scenografia: Gelu Risca; coregrafia: Victoria Bucun;

Cu: Silvana Mihai, Alexandru Voicu, stefan Velniciuc, Ion Bechet, Adina Cristescu, Iulia-Diana Samson, Raluca Botez,  Cosmina Dobrota, Corina Dragomir, stefania Dumitru, Oana Tofan, Silvana Ionescu, Cristian Nicolaie, Robert Robert Emanuel, Marian Radulescu, Robert Radoveneanu/Ovidiu Usvat, Annemary Ziegler, Daniela Ionita-Marcu/Magda Condurache, Tudor Pirvu, Veronica Popescu

(10-16 ani)

Joi, 9 aprilie, ora 9.00 si ora 11.00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian, regia: Ion Lucian si Victor Radovici; scenografia: Stefan Parvulescu; muzica: Vasile Menzel

Cu: Mihaela Coveseanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrota, Stelian Milu, Veronica Popescu, Marian Radulescu

(3-10 ani)

Vineri, 10 aprilie, ora 9.00 si ora 11.00

Ratusca cea urata

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

Regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Vineri, 10 aprilie, ora 15.00

Chirita in provincie

De Vasile Alecsandri, regia: prof. Marcel Homorodean

Cu: Bianca Neagoe, Robert Muntean, Andrei Miercure, Rabonia Avram, Ana Calin, Cristina Rosu, Veronica Hera, Alin Aronovici, Andrei Angelescu, Teodora Ciocan; Cor: Andreea Stoica, Andreea Mocica, Ecaterina Aluas, Marina Teianu, Delia stirbu, Sara Iosub; Dans: stefan Garbur, Bogdan Mihai, Filip Dutescu, Andrei Baicu, Livia Podea, Sabina Achinca, Irina Andras, Andreea Ologeanu

Productie a Colegiului National de Informatica „Tudor Vianu”

(10-18 ani)

Joi, 16 aprilie, ora 11.00

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

Regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Vineri, 17 aprilie, ora 11.00

Magia Copilariei

De Stelian Milu, regia artistica si scenografia: Stelian Milu; coregrafia: Florin Maris;  make-up artist: Stela Ciciu

Cu: Stelian Milu, stefania Dumitru, Mihaela Coveseanu, Silvana Ionescu, Cosmina Drobota, Magicianul Antonio

(5-15 ani)

Duminica, 19 aprilie, ora 11.00

Kiki si Bozo

De Andreea Valean, regia artistica: Peter Kerek; scenografia: Iuliana Vilsan; muzica originala: Razvan Apetrei

Cu: Stefania Dumitru/Raluca Botez, Richard Bovnocki/Alexandru Mike Gheorghiu, Dan Clucinschi / Ion Bechet

(10-14 ani)

Miercuri, 22 aprilie, ora 10.00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian, regia: Ion Lucian si Victor Radovici; scenografia: Stefan Parvulescu; muzica: Vasile Menzel;

Cu: Mihaela Coveseanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrota, Stelian Milu, Veronica Popescu,

Marian Radulescu

(3-9 ani)

Joi, 23 aprilie, ora 10.00 si ora 18.00

Ratusca cea urata

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Vineri, 24 aprilie, ora 18.00

The history boys. Povesti cu parfum de liceu

de Alan Bennett; traducerea, regia si scenografia: Vlad Cristache

Cu: Mihai Dinvale, Radu Iacoban, Daniela Ionita-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumazescu, Gabriel Costin, Mihai Conrad Mericoffer, Dan Clucinschi, Alexandru Voicu, Radu Mateuca

(Peste 16 ani)

Duminica, 26 aprilie, ora 11.00

Vrajitorul din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor, dupa romanul omonim al lui  Lyman Frank Baum; regia: Petre Bokor; Muzica: Harlod Arlen; decorul: Mihai Madescu; costumele: Luana Dragoescu; directia muzicala: George Marcu; coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor; pregatirea muzicala: Madalina Florescu

Cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu, Paula Sorescu-Lucian, Silvana Ionescu, Pavel Barsan, Cosmina Dobrota, stefania Dumitru, Daniela Ionita-Marcu, Robert Robert Emanuel, Tudor Parvu, Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi, Oana Tofan, cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

(3-11 ani)

Duminica, 26 aprilie, ora 18.00

Notre Dame De Paris

Un musical dupa romanul lui Victor Hugo, coregrafie: Irina Iosif, Razvan Ciobanu, Ana Maria Savastre, Stefan Garbur, Miriam Haghighi, Andreea Dragu si Mihai Bogdan; coordonator echipa teatru: Marcel Homorodean

Cu: Rabonia Avram/Bianca Neagoe, Andrei Miercure, Alin Aronovici, Robert Muntean, Andrei Angelescu, Teodora Ciocan/Davia Stoenescu, Bianca Neagoe/Rabonia Avram; Cor: Veronica Hera, Carla Ene, Delia stirbu, Sara Iosub,  Anca Maria Bercenaru, Mihaela Daniela Bercaru, Teodora Mendelssohn; Dans: Ana Maria Savastre, Andreea Ologeanu, Andreea Dragu, Livia Podea, Izabela Tanase,   Sabina Achinca, Monica Teodora Gheorghe, stefan Garbur, Bogdan Mihai, Filip Dutescu, Andrei Florescu

Productie a Colegiului National de Informatica „Tudor Vianu” (director Corina Vint)

(14-18 ani)

Luni, 27 aprilie, ora 10.00

Nemaipomenitele aventuri ale lui Nils

Adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlöf; regia: Mihaela Boboc-Manea; scenografia: Oana Botez; muzica: LUCIAN BAN; coregrafia: Andreea Duta;

Cu: Annemary Ziegler, Paula Sorescu Lucian, Silvana Ionescu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Robert Radoveneanu, Cosmina Dobrota, Tudor Parvu

(4-11 ani)

Miercuri, 29 aprilie, ora 10.00

Vrajitorul din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor, dupa romanul omonim al lui  Lyman Frank Baum; regia: Petre Bokor; Muzica: Harlod Arlen; decorul: Mihai Madescu; costumele: Luana Dragoescu; directia muzicala: George Marcu; coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor; pregatirea muzicala: Madalina Florescu

Cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu, Paula Sorescu-Lucian, Silvana Ionescu, Pavel Barsan, Cosmina Dobrota, stefania Dumitru, Daniela Ionita-Marcu, Robert Robert Emanuel, Tudor Parvu, Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi, cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

(3-11 ani)

Miercuri, 29 aprilie, ora 18.00

Instructia

de Arnold Wesker / Asociatia ALTERNATIVA 2003

Joi, 30 aprilie, ora 10.00

Ratusca cea urata

Dramatizare de Maria Manolescu, dupa basmul lui Hans Christian Andersen; 

regia artistica: Mihai Manolescu; scenografia: Andreea Koch; ilustratia muzicala: Constanta Campeanu

Cu: Ion Bechet, Annemary Ziegler, Silvana Ionescu, Robert Robert Emanuel, Marian Sas, Andrei Vizitiu, Raluca Iurascu

(4-10 ani)

Joi, 30 aprilie, ora 18.00

The History Boys. Povesti cu parfum de liceu

de Alan Bennett; traducerea, regia si scenografia: Vlad Cristache

Cu: Mihai Dinvale, Radu Iacoban, Daniela Ionita-Marcu, Cristian Nicolaie, George Albert Costea, Alexandru Ion, Cezar Grumazescu, Gabriel Costin, Conrad Mericoffer, Dan Clucinschi, Alexandru Voicu, Radu Mateuca

(Peste 16 ani)

Casa de bilete: marti – vineri (9.00 – 17.00), duminica (9.30 – 12.30)

Informatii si rezervari: 021 315 97 36 

Pretul biletelor la spectacole pentru copii: 16,20 lei si 8,10 lei pentru grupuri organizate (pretul nu include transportul); la spectacolele serale: 24,30 lei.

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA
OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul