Urmareste-ne:

Program spectacole, Teatru Excelsior, decembrie 2012

Program spectacole, Teatru Excelsior, decembrie 2012


Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28

Duminica 2 decembrie ora 11:00

Inima De Piatra

dupa Wilhelm Hauff

Distributia:

Peter Munk – Cristian Nicolaie; Omuletul de Cristal - Ilie Georgian Petrica; Michel Olandezul - Robert Radoveneanu; Lizbeth - Annemary Ziegler; Ezechel – Robert Robert Emanuel; Mama: Paula Sorescu Lucian
Dramatizarea: Ion Lucian
Regia: Vasile Manta
Coloana sonora: George Marcu
Scenografie şi costume: Ştefan Parvulescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Luni 3 decembrie ora 19:30

JT / BD / LL / RN / PS / ETC. la TEX

Recital folk Alexandru Andries


Marti 4 decembrie

ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min. 

ora 19:00

Contrabasul

dupa Patrick Süskind

Traducerea: Radu Beligan

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Un Spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:  Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 105 min.

Miercuri 5 decembrie

ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 6 decembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Vineri 7 decembrie

ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

ora 19:00

4 Dansuri

4_Dansuri

de Albert Espinosa

traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut

Distributia:
Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel
Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 55 min.

Duminica 9 decembrie ora 11:00

Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault

Distributia:

Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Luni 10 decembrie ora 09:30

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti 11 decembrie ora 10:00

Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Miercuri 12 decembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 13 decembrie ora 12:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica 16 decembrie ora 11:00

Snoave cu masti

de Ion Lucian

In distributie:

Lari Giorgescu, Raluca Botez, Paula Sorescu-Lucian, Vasile Menzel, Silvana Ionescu, Mihaela Coveseanu, Annemary Ziegler, Cosmina Dobrota, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Ion Bechet, Pavel Barsan, Magda Condurache, stefania Dumitru, Dragos Ianosi, Olimpia Melinte, Tudor Parvu, Ovidiu Usvat

Regie Artistica si Scenografie: Ion Lucian
Asistent Regie: Paula Sorescu-Lucian
Costume si Masti: Ana Ponta
Coregrafie: Dumitru Theodor Vasilescu

Casa de bilete:


marti – vineri (09:30 – 17:30), duminica (10:00 – 13:00)
seara, inainte de spectacol

Informatii si rezervari: 021.315.9736

Pretul biletelor:


Spectacolele in matineu: 10,80 RON
Spectacolele serale: 32,40 RON  si 16,20 RON (redus pentru elevi, studenti si pensionari)
Recitaluri muzica folk: 75 RON (parter) si 54 RON (balcon)

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA
OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul