Urmareste-ne:

Program spectacole, 15 – 30 noiembrie 2012, Teatrul Excelsior

Program spectacole, 15 – 30 noiembrie 2012, Teatrul Excelsior


Contrabasul2012

Joi 15 noiembrie, ora 19:00

Contrabasul


dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Premiera

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Invitati speciali:
Soprana Mediana Vlad si pianista Andreea Dobia

Un spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea muzicala:
Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan Stefanescu

Stage rights by Diogenes Verlag AG Zürich
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 2 h

Vineri 16 noiembrie, ora 10:00

Taramul Vrajit


de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica 18 noiembrie, ora 19:00

4 Dansuri


de Albert Espinosa
traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut


Distributia:
Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel
Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol Pentru Tineri De La 14 Ani; Durata Spectacolului: 55 Min.

Luni 19 noiembrie, ora 10:00

Cocoselul Neascultator


de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Marti 20 noiembrie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri 21 noiembrie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 22 noiembrie

ora 10:00 Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

ora 19:00 Contrabasul


dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Invitati speciali:
Soprana Mediana Vlad si pianista Andreea Dobia

Un spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea muzicala:
Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan Stefanescu

Stage rights by Diogenes Verlag AG Zürich
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 2 h

Vineri 23 noiembrie

ora 10:00 Mica Sirena


dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.
        

ora 19:00 4 Dansuri


de Albert Espinosa
traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut


Distributia:
Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel
Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol Pentru Tineri De La 14 Ani; Durata Spectacolului: 55 Min.

Duminica 25 noiembrie, ora 11:00

Taramul Vrajit


de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Luni 26 noiembrie, ora 10:00

Frumoasa si Bestia


dupa Charles Perrault

Distributia:

Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Miercuri 28 noiembrie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Casa de bilete: marti – vineri (09:30 – 17:30), duminica (10:00 – 13:00) si seara inainte de spectacol;  informatii si rezervari: 021 315 97 36  

Pretul biletelor:  spectacole matineu - 10,80 RON

Spectacole serale – 32 RON, redus 16 RON (pentru elevi, studenti, pensionari)

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul