Program filme Kinodiseea 2013

| | Modificat: 2013-11-08 14:32:55

Program filme Kinodiseea 2013

kinodiseea_festivalul_international_film_program

Cinema Studio

Vineri , 15 noiembrie

Ora 10:00 Fierarul Din Woodham (The Blacksmith from Woodham), +6, 85', Cehia  dublaj live in limba romana in prezenta actorilor Gregor Bauer, Valerie Samalova, producatorului Katerina Spurova si directorului de imagine Richard Spur.
Ora 12:00 Prietenul Meu, Portocalul (My Sweet Orange Tree), +9, 99', Brazilia
Ora 19:00 Premiera de gala Pe Cuvant De Pionier! (I give you my word) +8, 99', Rusia in prezenta producatorului Vladimir Esimov

Sambata, 16 noiembrie

The Blacksmith from Woodham

Ora 11:00 Pe Cuvant De Pionier! (I give you my word) +8, 99', Rusia in prezenta producatorului Vladimir Esimov  
Ora 16:30 Fierarul Din Woodham (The Blacksmith from Woodham), +6, 85', Cehia  dublaj live in limba romana in prezenta actorilor Gregor Bauer, Valerie Samalova, producatorului Katerina Spurova si directorului de imagine Richard Spur.
Ora 19:30 Pamant si Stele (Satellite Boy), +12, 90', Australia

Duminica, 17 noiembrie

Ora 11:00 Prietenul Meu, Portocalul (My Sweet Orange Tree), +9, 99', Brazilia
Ora 16:30 Nono, O Aventura in Zig-Zag (Nono, The Zig-Zag Kid), +7, 95', Olanda
Ora 19:00 Eskil si Trinidad, +8, 98', Suedia in prezenta regizorului Stephan Apelgren si a actritei Ann Petren

Luni, 18 noiembrie

victor si misterul crocodililor

Ora 10:00 Cand Ma Fac Mare (Stepping on the Flying Grass), +8, 75', Indonezia
Ora 12:00 Eskil si Trinidad, +8, 98', Suedia in prezenta actritei Ann Petren
Ora 19:00 Victor si Misterul Crocodililor (Victor and the secret of crocodile mansion), +9, 91', Germania

Marti, 19 noiembrie

Ora 10:00 Panorama Wickie si Comoara Zeilor (Wickie and the treasure of the gods), +6, 96', Germania dublaj live in limba romana
Ora 12:00 Pamant si Stele (Satellite Boy), +12, 90', Australia
Ora 19:00 Cand Ma Fac Mare (Stepping on the Flying Grass), +8, 75', Indonezia

Miercuri, 20 noiembrie

pinocchio

Ora 10:00 Pamant si Stele (Satellite Boy), +12, 90', Australia
Ora 12:00 Panorama Wickie si Comoara Zeilor (Wickie and the treasure of the gods), +6, 96', Germania dublaj live in limba romana
Ora 19:00 Gala De Premiere + Wickie si Comoara Zeilor (Wickie and the treasure of the gods), +6, 96', Germania

Cinema Eforie

Vineri, 15 noiembrie

Ora 10:00 Victor si Misterul Crocodililor (Victor and the secret of crocodile mansion), +9, 91', Germania
Ora 12:00 Nono, O Aventura in Zig-Zag (Nono, The Zig-Zag Kid), +7, 95', Olanda
Ora 19:00 Retrospectiva Ecranizarile copilariei POCAHONTAS, 81'

Sambata, 16 noiembrie

Ora 11:00 Eskil si Trinidad, +8, 98', Suedia
Ora 16:30 Retrospectiva Ecranizarile copilariei Micul Print, 88'
Ora 19:00 Nono, O Aventura in Zig-Zag (Nono, The Zig-Zag Kid), +7, 95', Olanda

Duminica, 17 noiembrie

Ora 11:00 Eskil si Trinidad, +8, 98', Suedia in prezenta regizorului Stephan Apelgren si a actritei Ann Petren
Ora 16:30 Retrospectiva Ecranizarile copilariei Pinocchio, 88'
Ora 19:00 Pe Cuvant De Pionier! (I give you my word) +8, 99', Rusia     in prezenta producatorului Vladimir Esimov  

Luni, 18 noiembrie

Ora 10:00 Fierarul Din Woodham (The Blacksmith from Woodham), +6, 85', Cehia  dublaj live in limba romana
Ora 12:00 Pamant si Stele (Satellite Boy), +12, 90', Australia
Ora 19:00 Retrospectiva Ecranizarile copilariei 20000 Leghe Sub Mari, 127'

Marti, 19 noiembrie

The-Little-Mermaid

Ora 10:00 Prietenul Meu, Portocalul (My Sweet Orange Tree), +9, 99', Brazilia
Ora 12:00 E Un Cal Pe Balcon! (A horse on the balcony), +7, 90', Austria
Ora 19:00 Cand Ma Fac Mare (Stepping on the Flying Grass), +8, 75', Indonezia

Miercuri, 20 noiembrie

Ora 10:00 Fierarul Din Woodham (The Blacksmith from Woodham), +6, 85', Cehia  dublaj live in limba romana
Ora 12:00 Retrospectiva Ecranizarile copilariei Mica Sirena, 83'
Ora 19:00 Victor si Misterul Crocodililor (Victor and the secret of crocodile mansion), +9, 91', Germania

Taguri Filme copii

Citeste si despre

Articole de la parteneri