Program Spectacole Teatrul Tandarica, 30 ianuarie - 10 februarie 2013.

Program Spectacole Teatrul Tandarica, 30 ianuarie - 10 februarie 2013

Sala Lahovari

Miercuri, 30 ianuarie, ora 10:00

Punguta cu Doi Bani


Adaptare dupa Ion Creanga
Scenariu, regie si teme muzicale: Decebal Marin
Scenografia: Carmen Raszovski
Aranjamente muzicale: Dragos Laurian Cucos
Distributie: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol / Ioana Chelaru Popovici / Eugenia Barbu / Liliana Gavrilescu / Gratiela Ene, Mihai Dumitrescu / Florin Mititelu / Dora Ortelecan Dumitrescu / Alina Teianu.
 

Joi, 31 ianuarie, ora 10:00

Fata Babei si Fata Mosneagului

fata_babei_fata_mosului

Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Dragulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin, Alina Teianu, Dora Ortelecan Dumitrescu / Viorel Ionescu, Jou-Jou Dragan / Geo Dinescu / Marin Fagu
 

Vineri, 1 februarie, ora 10:00

Fata Babei si Fata Mosneagului


Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Dragulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin / Alina Teianu / Dora Ortelecan Dumitrescu / Viorel Ionescu / Jou-Jou Dragan / Geo Dinescu / Marin Fagu
 

Sambata, 2 februarie, orele 10:00 si 12:00

Fata Babei si Fata Mosneagului


Regia: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Dragulescu
Ilustratia muzicala: Vasile Manta
Distributia: Simina Constantin / Alina Teianu / Dora Ortelecan Dumitrescu / Viorel Ionescu / Jou-Jou Dragan / Geo Dinescu / Marin Fagu
 

Duminica, 3 februarie, orele 10:00 si 12:00

Jack si Vrejul de Fasole


dupa povestea populara omonima

Regia si scenariul: Daniel Stanciu
Scenografia: Daniela Dragulescu
Muzica: Dan Balan
In distributie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce, Roxana Visan / Ioana Chelaru Popovici,
Angela Filipescu / Florentina Tanase,  Mihai Dumitrescu / Marin Fagu, Florin Mititelu / Viorel Ionescu.
 

Luni, 4 februarie, ora 10:00

Frumoasa si Bestia


Textul si regia: Cristian Pepino
Scenografia, costumele si papusile: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Cristian Mitescu / Paul Ionescu / Mariana Zaharia / Eugenia Barbu, Lili Gavrilescu / Andreea Ionescu / Geo Dinescu / Daniela Ruxandra Mihai, Marin Fagu / Viorel Ionescu / Dora Ortelecan Dumitrescu / Ana Maria Balescu / Dan Codreanu / Adrian Lefter
 

Marti, 5 februarie, ora 10:00

Alba ca Zapada


dupa Fratii Grimm
Adaptarea: Cristian Pepino
Regia:  Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu / Geo Dinescu, Marin Fagu/Viorel Ionescu / Mariana Zaharia/ Petronela Purima / Cristian Mitescu / Ioan Brancu / Adrian Lefter, Gratiela Ene / Ioana Chelaru Popovici.
 

Miercuri, 6 februarie, ora 10:00

Tom Degetel


dupa P.J.Stahl
Adaptarea: Daniel Stanciu
Regia:  Daniel Stanciu
Scenografia: Delia Ioaniu
Muzica: Dan Balan
Distributia: Alina Teianu / Ilona Hrestic, Gratiela Ene / Daniela Ruxandra Mihai,Viorel Ionescu / Florin Mititelu, Victor Bucur / George Nastase / Marin Fagu / Daniel Stanciu, Paul Ionescu / Adrian Lefter / Petronela Purima / Dora Ortelecan Dumitrescu.
 

Joi, 7 februarie, ora 10:00

Jack si Vrejul de Fasole


dupa povestea populara omonima
Regia si scenariul:Daniel Stanciu
Scenografia:Daniela Dragulescu
Muzica: Dan Balan
In distributie: Dora Ortelecan Dumitrescu / Alex Neculce / Roxana Visan/Ioana Chelaru Popovici, Angela Filipescu/ Florentina Tanase / Mihai Dumitrescu / Marin Fagu, Florin Mititelu / Viorel Ionescu.
 

Vineri, 8 februarie, ora 10:00

Frumoasa si Bestia


Textul si regia: Cristian Pepino
Scenografia, costumele si papusile: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Daniel Stanciu / Gabriel Apostol, Cristian Mitescu / Paul Ionescu / Mariana Zaharia / Eugenia Barbu, Lili Gavrilescu / Andreea Ionescu / Geo Dinescu / Daniela Ruxandra Mihai, Marin Fagu / Viorel Ionescu / Dora Ortelecan Dumitrescu / Ana Maria Balescu, Dan Codreanu / Adrian Lefter
 

Sambata, 9 februarie, orele 10:00 si 12:00

Cei Trei Purcelusi


Textul si regia: Mihai Sandu Gruia
Scenografia, costumele si papusile: Daniela Dragulescu, Matei Dumitrescu,
Elena Nuca, Mihai Ungureanu, Silviu Spirescu Muzica : Mihai Bisericanu
Distributia: Florin Mititelu / Alexandru Neculce, Paul Ionescu /  Viorel Ionescu / Cristina Rosiianu / Adrian Lefter, Florentina Tanase / Roxana Visan / Angela Filipescu, Ilona Hrestic /  George Simian.

Duminica, 10 februarie, orele 10:00 si 12:00

Pinocchio


dupa Carlo Collodi
Scenariu, regia si animatie digitala:Cristian Pepino
Scenografia: Cristina Pepino
Muzica: Dan Balan
Distributia: Liliana Gavrilescu / Viorel Ionescu, Daniel Stanciu / Mihai Dumitrescu / Marin Fagu, Petronela Purima / Ilona Hrestic / Roxana Visan / Mariana Zaharia, Geo Dinescu / Alina Teianu
          
 

Pret Bilete Grupuri Organizate: = 9.00 RON - doar in timpul saptamanii;
Pret Bilete Copii: 11,50 RON, Bilete Adulti: 13,50 RON
Pentru spectacolele din timpul saptamanii ne rezervam dreptul de a face modificari in program in functie de solicitarile pe care le avem din partea grupurilor organizate. Dupa inceperea spectacolului locurile isi pierd valabilitatea. Multumim pentru intelegere.

Agentie rezervari bilete: tel: 021.315.23.77;

Program:

Luni – Sambata: orele 09:00 - 17:00
Duminica in intervalul: 09:00  - 13:00

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii Piese de teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:



Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul