Program Spectacole Teatrul Excelsior, Noiembrie 2012

| | Modificat: 2012-10-30 16:57:17

Program Spectacole Teatrul Excelsior, Noiembrie 2012  - Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28


TARAMUL_VRAJIT

Joi 1 noiembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Vineri 2 noiembrie ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Duminica 4 noiembrie ora 11:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson
Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti 6 noiembrie ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Duminica 11 noiembrie ora 11:00

Vrajitorul Din Oz


O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

Regia artistica: Petre Bokor
Decorul: Mihai Madescu
Costumele: Luana Dragoescu
Directia muzicala: George Marcu
Coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor
Pregatirea muzicala: Madalina Florescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti 13 noiembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri 14 noiembrie ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Joi 15 noiembrie ora 19:00

Contrabasul

dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan
Premiera

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Un Spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:  Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 80 min.

Vineri 16 noiembrie ora 10:00

Taramul Vrajit

de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica 18 noiembrie ora 19:00

4 Dansuri

de Albert Espinosa
traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut

Premiera pe tara

Distributia:
Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel
Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol Pentru Tineri De La 14 Ani; Durata Spectacolului: 55 Min.

Luni 19 noiembrie ora 10:00

Cocoselul Neascultator

de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Marti 20 noiembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri 21 noiembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 22 noiembrie

ora 10:00 Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

ora 19:00 Contrabasul

dupa Patrick Süskind

Traducerea: Radu Beligan

Premiera

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Un Spectacol De Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:  Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan Stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 Ani; Durata Spectacolului: 80 Min.

Vineri 23 noiembrie

ora 10:00 Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.
        

ora 19:00 4 Dansuri

de Albert Espinosa

traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut

Distributia:
Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Parvu; Desiratul – Marian Radulescu; Vanjosul – Robert Robert Emanuel
Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 55 min.

Duminica 25 noiembrie ora 11:00

Taramul Vrajit

de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Luni 26 noiembrie ora 10:00

Frumoasa si Bestia

dupa Charles Perrault

Distributia:

Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.


Miercuri 28 noiembrie ora 10:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Casa de bilete: marti – vineri (09:30  -  17:30), duminica (10:00 – 13:00)

Informatii si rezervari: 021.315.97.36

Pretul biletelor: 10,80 RON

Taguri Teatru copii

Citeste si despre

Articole de la parteneri