Urmareste-ne:

Program Spectacole Teatrul Excelsior, Ianuarie 2013

Program Spectacole Teatrul Excelsior, Ianuarie 2013


Spectacole la Sala Teatrului EXCELSIOR, str. Academiei nr. 28

Duminica 13 ianuarie, ora 11:00

Zana Zorilor

dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 17 ianuarie, ora 19:00

Contrabasul

dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Un Spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:  Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan Stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 105 min.

mica_sirena3

Duminica 20 ianuarie, ora 11:00

Maria-Sa... Magarul!

Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul – Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... ASIN Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; si Bufnita - Paula Sorescu-Lucian

Regia artistica: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Marti 22 ianuarie, ora 10:00

Cocoselul Neascultator


de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min.

Miercuri 23 ianuarie, ora 10:00

Vrajitorul Din Oz

O intamplare cu muzica de Petre Bokor
Dupa romanul omonim al lui Lyman Frank Baum
Muzica de Harold Arlen

Distributia:

Dorothy Gale – Annemary Ziegler; Sperietoarea – Lari Giorgescu; Omul de tinichea – Ciprian Cojenel; Leul  –Mihaela Coveseanu / Robert Radoveneanu; Almira Gulci / Hidrlzka – Paula Sorescu-Lucian; Glinda / Mlinda – Silvana Ionescu / Mihaela Coveseanu; Marele Oz / Unchiul Henry – Pavel Barsan; Regina soarecilor / Fata de portelan – Cosmina Dobrota; Toto – Stefan Dumitru; Matusa Ema – Daniela Ionita; Portarul – Marian Radulescu; Regele Maimutelor – Tudor Parvu; Altinezi, Paznici, soareci, Ciori, Copaci etc. – Raluca Botez, Magda Condurache, Iulia-Diana Samson, Veronica Popescu, Dragos Ianosi

Cu participarea extraordinara a catelului Yoko!

Regia artistica: Petre Bokor
Decorul: Mihai Madescu
Costumele: Luana Dragoescu
Directia muzicala: George Marcu
Coregrafia: Maria Mitrache-Bokor si Erika Bokor
Pregatirea muzicala: Madalina Florescu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 24 ianuarie, ora 10:00

Snoave Cu Masti


de Ion Lucian

Distributia:

Lari Giorgescu, Raluca Botez, Paula Sorescu-Lucian, Vasile Menzel, Silvana Ionescu, Mihaela Coveseanu, Annemary Ziegler, Cosmina Dobrota, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Ion Bechet, Pavel Barsan, Magda Condurache, Stefan Dumitru, Dragos Ianosi, Olimpia Melinte, Tudor Parvu, Ovidiu Usvat

Regie artistica si scenografie: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Costume si masti: Ana Ponta
Coregrafie: Dumitru Theodor Vasilescu

Vineri 25 ianuarie, ora 09:30

Mica Sirena

dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Duminica 27 ianuarie, ora 11:00

Nemaipomenitele Aventuria Ale Lui Nils

adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Marti 29 ianuarie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri 30 ianuarie, ora 10:00

Taramul Vrajit

de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi 31 ianuarie

Frumoasa si Bestia, ora 10:00


dupa Charles Perrault

Distributia:

Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Contrabasul, ora 19:00


dupa Patrick Süskind

Traducerea: Radu Beligan

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Un Spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea Muzicala:  Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan stefanescu
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 80 min.

Casa de bilete:
marti – vineri (9.30 – 17.30), duminica (10.00 – 13.00) si seara, inainte de spectacol

Informatii si rezervari: 021 315 97 36

Pretul biletelor:

Spectacolele in matineu: 10,80 RON
Spectacolele serale: 32,40 RON si 16,20 RON (redus pentru elevi, studenti si pensionari)

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul