Urmareste-ne:

Program Spectacole, Teatru Excelsior, Aprilie 2013

Program Spectacole, Teatru Excelsior, Aprilie 2013


Spectacole la Sala Teatrului Excelsior, str. Academiei nr. 28

Luni, 1 aprilie, ora 10:00

Cocoselul Neascultator


de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Marti, 2 aprilie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri, 3 aprilie, ora 10:00

Taramul Vrajit


de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Miercuri, 3 aprilie, ora 14:00

4 Dansuri


de Albert Espinosa
traducere din limba spaniola: Luminita Voina-Raut

Distributia:

Patricia – Annemary Ziegler; Babysitter – Ion Bechet; Fratele – Tudor Pârvu; Deşiratul – Marian Radulescu; Vânjosul – Robert Robert Emanuel

Regia: Adriana Zaharia
Scenografia: Ana-Iulia Popov
Coregrafia: Andreea Duta
Concept Video: Darie Armin Alexandru
Ilustratia Muzicala: Adriana Zaharia
Spectacol Pentru Tineri; Durata Spectacolului: 65 Min.

Joi, 4 aprilie, ora 10:00

Nemaipomenitele Aventuri Ale Lui Nils


adaptare de Ion Lucian dupa Selma Lagerlof

Distributia:
Nils - Annemary Ziegler; Mama, Mama Akka - Paula Sorescu Lucian; Zana - Silvana Ionescu; Tatal, Cioroiul, Vulpoiul – Ciprian Cojenel; Cioroiul, Spiridusul – Stelian Milu; Gansacul Martin - Robert Radoveneanu; Dunfi – Cosmina Dobrota; Fluturele Albastru, Veveritoiul, Nils mare – Tudor Parvu

Regia: Mihaela Boboc-Manea
Scenografia: Oana Botez
Muzica: Lucian Banu
Coregrafia: Andreea Duta
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Joi, 4 aprilie, ora 19:30

Ag Weinberger and The Boomtown Pickers - Un deliciu acustic

Vineri, 5 aprilie, ora 10:00

Snoave Cu Masti


de Ion Lucian

Distributia:

Lari Giorgescu, Raluca Botez, Paula Sorescu-Lucian, Vasile Menzel, Silvana Ionescu, Mihaela Coveseanu, Annemary Ziegler, Cosmina Dobrota, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Ion Bechet, Pavel Barsan, Magda Condurache, Stefan Dumitru, Dragos Ianosi, Olimpia Melinte, Tudor Parvu, Ovidiu Usvat

Regie artistica si scenografie: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Costume si masti: Ana Ponta
Coregrafie: Dumitru Theodor Vasilescu

Duminica, 14 aprilie, ora 11:00

Mica Sirena

mica_sirena3
dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Marti, 16 aprilie, ora 19:00

Contrabasul


dupa Patrick Süskind
Traducerea: Radu Beligan

Distributia:

Contrabasistul – Radu Gheorghe; Muza – Georgeta Ciocarlan
Invitati speciali:
Soprana Mediana Vlad si pianista Andreea Dobia
Un spectacol de Radu Gheorghe
Coordonarea muzicala:
Tiberiu Oprea, Valentin Moloman, Dan Stefanescu

Stage rights by Diogenes Verlag AG Zürich
Spectacol pentru tineri de la 14 ani; durata spectacolului: 2 h

Miercuri, 17 aprilie, ora 10:00

Cocoselul Neascultator


de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Joi, 18 aprilie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Vineri, 19 aprilie, ora 10:00

Maria-Sa... Magarul!


Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul – Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... ASIN Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; si Bufnita - Paula Sorescu-Lucian

Regia artistica: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Duminica, 21 aprilie, ora 11:00

Maria-Sa... Magarul!


Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul – Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... ASIN Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; si Bufnita - Paula Sorescu-Lucian

Regia artistica: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Luni 22 aprilie

Ziua Teatrului Excelsior

Marti 23 aprilie, ora 10:00

Frumoasa si Bestia


dupa Charles Perrault

Distributia:

Tatal - Stefan Velniciuc; Bella - Annemary Ziegler; Bestia - Robert Radoveneanu; Trufa - Silvana Ionescu; Piticul - Ilie Georgian Petrica

Adaptarea: Marius Nina
Regia: Ion Lucian si Marius Nina
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Bogdan Caragea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 70 min.

Miercuri, 24 aprilie, ora 10:00

Maria-Sa... Magarul!


Comedie cu... "cantece"
pentru copii de toate varstele
de Ion Lucian

Distributia:

Ursul - Ciprian Cojenel; Cocosul - Annemary Ziegler; Motanul - Mihaela Coveseanu; Corbul – Ovidiu Usvat; Iepurele - Silvana Ionescu; Magaria-Sa... ASIN Întaiul - Robert Radoveneanu; Vulpoiul – Alexandru Mike Gheorghiu; Lupul - Cristian Nicolaie; Privighetoarea - Cosmina Dobrota; si Bufnita - Paula Sorescu-Lucian

Regia artistica: Ion Lucian
Asistent regie: Paula Sorescu-Lucian
Scenografia: Luana Dragoescu
Muzica originala: Bogdan Caragea
Coregrafia: Ion Tugearu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Joi, 25 aprilie, ora 10:00

Mica Sirena


dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Vineri, 26 aprilie, ora 10:00

Cocoselul Neascultator


de Ion Lucian

Distributia:

Cocoselul - Mihaela Coveseanu; Ursuletul - Ciprian Cojenel; Motanelul - Cosmina Dobrota, Vulpoiul – Stelian Milu; Mamuta Labuta - Veronica Popescu; Corbul - Marian Radulescu

Regia: Ion Lucian si Victor Radovici
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Vasile Menzel
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 60 min

Duminica, 28 aprilie, ora 11:00

Taramul Vrajit


de Carmen Dominte

Distributia:

Brik – Cristian Nicolaie; Kamir – Ion Bechet; Temak – Robert Radoveneanu; Mo – Annemary Ziegler; Azia - Mihaela Coveseanu; Afeia - Cosmina Dobrota

Regia: Mihai Lungeanu
Scenografia si costumele: Luana Dragoescu
Coregrafia: Malina Andrei
Ilustratia muzicala: Patricia Prundea
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Luni, 29 aprilie, ora 10:00

Mica Sirena


dupa H.C. Andersen

Distributia:

Mica sirena - Annemary Ziegler; Printul - Cristian Nicolaie; Vrajitoarea Barbara - Paula Sorescu Lucian; Baronul Schpitz - Vasile Menzel; Broasca testoasa - Silvana Ionescu / Veronica Popescu; Regele, Delfinul - Robert Radoveneanu; Triton, Calaul - Stefan Velniciuc

Dramatizarea: Alexandru Andy Kessler
Regia: Olimpia Arghir
Scenografia: Stefan Parvulescu
Muzica: Henry Malineanu
Coregrafia: Roxana Colceag
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 90 min.

Marti, 30 aprilie, ora 10:00

Zana Zorilor


dupa Ioan Slavici

Distributia:

Petru – Dan Clucinschi; Luca – Ciprian Cojenel; Matei – Ovidiu Usvat; Imparatul - Stefan Velniciuc; Murgul – Robert Radoveneanu; Sfanta Vineri - Paula Sorescu Lucian; Zana Zorilor – Raluca Botez; Zane – Cosmina Dobrota, Veronica Popescu, Iulia Diana Samson

Regia artistica si dramatizarea: Ilinca Stihi
Scenografie si costume: Luana Dragoescu
Muzica: George Marcu
Coregrafia: Andreea Duta
Light designer: Gheorghe Jipa; Sound designer: Mihnea Chelariu
Spectacol pentru copii; durata spectacolului: 80 min.

Casa de bilete:

marti – vineri (09:30 – 17:30)

duminica (10:00 – 13:00)

seara, inainte de spectacol

Informatii si rezervari: 021.315.9736;

Pretul biletelor:

Spectacole in matineu: 10,80 RON

Spectacole de teatru serale: 32,40 RON si 16,20 RON (redus pentru elevi, studenti si pensionari)

Pentru mai multe articole interesante, urmareste-ne pe pagina de Facebook Copilul.ro

Taguri Teatru copii

Copilul.ro

Alaturi de tine pentru a creste copii cu dragoste si incredere. Nu iti promitem ca iti vom rezolva problemele, dar iti promitem ca nu va trebui sa le faci fata singura.

Citeste si despre

Articole de la parteneri

Aplicatii pentru copii

DESCARCA
DESCARCA

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:


Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!

Trimite articolul catre prietenii tai

Poti baga cate mailuri vrei tu separate prin spatiu!

Trimite mesajul