« Pagina anterioara  |  Vizualizare rezultate 21-30 din 62  |  Pagina urmatoare »
Postat 19:36 pe 6 mai 2010
sincer...cercelul il are dar inca nu sunt decisa:)))
imi place ideea...dar...inca nu stiu...:)))
Aceasta postare a fost stearsa.
Postat 12:26 pe 7 mai 2010
flori0304 "pt tine ar fi o placere sa-ti gaureasca cineva urechea si la o anumita varsta e posibil sa dispretuiesti gaura aia ramasa vizibil?"

daca el nu o sa mai vrea sa tina cercelul cand o sa fie mai mare si-l scoate si gata...ca doar nu-i ramane acolo nush ce gaura de se vede de la o posta..cu timpul se astupa si nu o sa se mai cunoasca..! in fine...e alegerea fiecarei mamici ce si cum sa faca cu bebelu lor ! eu chiar o sa-i pun la 1 anisor un cercel micut in ureche..is hotarata ..si sotul meu e de acord cu mn..! ce mai conteaza parerea celorlalti? v-am pupat.. :* si alayna daca tu si sotu tau sunteti de acord ..cu cercelul...asa sa faceti...ca doar e al vostru bebelu si stiti ce faceti..! daca lui nu o sa-i plak o sa si-l scoata si gata...cuum am spus si mai sus !! poop :*:*:*
Postat 12:43 pe 7 mai 2010
alknizabela a zis:

flori0304 "pt tine ar fi o placere sa-ti gaureasca cineva urechea si la o anumita varsta e posibil sa dispretuiesti gaura aia ramasa vizibil?"

daca el nu o sa mai vrea sa tina cercelul cand o sa fie mai mare si-l scoate si gata...ca doar nu-i ramane acolo nush ce gaura de se vede de la o posta..cu timpul se astupa si nu o sa se mai cunoasca..! in fine...e alegerea fiecarei mamici ce si cum sa faca cu bebelu lor ! eu chiar o sa-i pun la 1 anisor un cercel micut in ureche..is hotarata ..si sotul meu e de acord cu mn..! ce mai conteaza parerea celorlalti? v-am pupat.. :* si alayna daca tu si sotu tau sunteti de acord ..cu cercelul...asa sa faceti...ca doar e al vostru bebelu si stiti ce faceti..! daca lui nu o sa-i plak o sa si-l scoata si gata...cuum am spus si mai sus !! poop :*:*:*

sotul e de acord...el a avut ideea:)) a vrut sa ii bage cercel mai devreme doar eu am zis sa mai asteptam putin sa mai creasca...acum i-am cumparat deja si saptamana care vine o sa ii bag..poopici izabela
Postat 14:03 pe 7 mai 2010
ma bucur pt voi :) si eu deabia ast sa ii pun :X poopici dulci alayna
Postat 17:32 pe 7 mai 2010
Eu nu sunt de accord cu cercel in ureche pai e barbat sau femeie?Alayna nu te supara pe mine insa eu zic ca e un moft a-i pune cercel in ureche baietelului...daca la 18 ani vrea sa isi puna da cat e sub tutela mea sa nu aud asa ceva....Una e cand pui la fetita si alta e baiat plus ca la scoala nu iti da voie sa aiba cercel ureche.....eu am un fin si tot asa mama lui cu tata lui i-au pus de mic cercel ca asa a vrut baiatu si la scoala nu a mai putut sa poarte ca nu ii dadea voie...eu si cand mai vad pe strada tot felul de baieti cu doi cercei ...stau si ma intreb sunt barbati sau femei?Sa n-aud de tatuaje sau piercinguri sau cercei in ureche...lasa baiatu sa fie baiat......am avut in generala un coleg care n u ii placea sa se tunda si avea paru in ochi mereu pana s-a enervat profesoara si i-a taiat pleata si vrei nu vrei a trebuit sa se tunda...
Postat 17:34 pe 7 mai 2010
Ca ii pun o bratara e altceva ....k al meu are o bratarik de aur da nu i-o dau ca o rupe...nu sunt de accord ...si sotul tau ar trebui sa stie ca are baiat nu fata cu cercel in ureche daca maine poimaine zice sa ii faci piercing ( refer la baiat) ce faci? ii pui?
Postat 14:37 pe 8 mai 2010
un cercel mic in ureche asta nu inseamna ca e fetitza ! fetitza are 2 cercei nu unul ! da in fine...am mai zis fiecare cu gusturile si parerile lor..daca ambii parinti is de acord c mai conteaza? mie mi se pare cv frumos..
Postat 21:48 pe 8 mai 2010
nu conteaza ca e cercel mic sau mare tot cercel se numeste...in plus un copil nu are discernamant sa stie ce e bine si ce e rau...maine poimaine vine sa iti zica la 14 ani ca vrea tatuaj sau piercing ce faci?te duci sa ii faci?Nu cred ca e normal sa chinui un copil doar pentru un moft..."" ca e frumos"" mie nu mi se pare frumos e cand baiatul e baiat si fata e fata....poate si mie mi-ar placea sa ii las lu fiui miu paru lung si dupa aia ma intreb:pai daca e baiat atunci trebuie sa arate ca un baiat.....nu ca o fata....si chiar si un cercel ti se pare ca arata frumos pe un copil de 1 an sau mai putin de 1 an?eu nu cred cand va creste iti va spune ca vrea sa isi faca piercing in limba sau in spranceana ce faci?il faci ca e frumos?scz ca sunt dura dar mi se pare ca ar trebui sa facem o diferenta intre baiat si fata......sau u ii lasi cercelu el creste si mai vrea inca un cercel...ce faci?il pui ?si cand ajunge la scoala garantez ca nu il va accepta....decat daca ii dai jos cercelul.....am avut si eu un caz in familie....
si stiu ce inseamna...pt ca persoana respectiva tot asa a pus un cercel ureche tot bobita si cand a trebuit sa il inscrie la scoala i-a zis clar ca trebuie sa si-l dea jos...ca nu poate sa stea cu el in ureche
nu vreau sa descurajez pe nimeni din partea mea fetelor puteti pune cati cercei doriti ...sunt copii vostri...eu va dau un sfat daca doriti sa ascultati de el ok daca nu nu....
Postat 00:09 pe 9 mai 2010
Parerea mea e ca cerceii la baieti sunt de mult,mult prost gust.
Excluzand anumite persoane, nu am intalnit baieti educati si prea destepti purtand cercei...
Eu nu o sa-l fortez pe al meu sa faca ceva in directia asta..desi sunt sigura ca nu-si va pune cercei:))
Plete ii las eu..ca e din neam, tatuaj..e posibil sa vrea, daca vede la ma-sa, despre pierce in locuri vizibile...o sa discutam la o cafea.
  « Pagina anterioara  |  Vizualizare rezultate 21-30 din 62  |  Pagina urmatoare »