Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita laurita6's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2009
    Postari in forum
    42
    Buna Cristina ti0am dat un e-mail pe bazaar.umanitar@gmai.com, as vrea sa ma implic si eu.
    cele bune
    laura

Banned Floricica Cu Vechime mother2's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2006
    Postari in forum
    8.340
    Am citit Laura, am raspuns

Floricica Nou Venita happy.baby's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2010
    Postari in forum
    94
    Buna seara.

Sunt voluntara la un centru care are grija de copii, dar si de oameni mari.... Orice aveti de donat este binevenit. Haine, jucarii, orice articole de copii/oameni mari.

Ma puteti contacta la justcrazy_20@yahoo.com

Multumesc anticipat tuturor celor care ne vor ajuta sa punem un zambet pe fata celor care au uitat sa zambeasca !

Floricica Nou Venita alessika's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2009
    Postari in forum
    149
    cu un bebe de numai 3 saptamani are nevoie de lucrusoare .parintii au o situatie financiara foarte proasta ,traiesc din alocatia bebelusului de numai 200lei pe luna .locuiesc in afara bucurestiului si nu i-si gasesc de munca .daca ii puteti ajuta cu orice lucrusoare ce nu le mai folositi contactati-ma scumpik_lumy4u@ahoo.com va multumesc sa va dea d-zeu sanatate.

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    Sebastian, pui de Angela (dorian)
    Lui Sebastian i s-a descoperit, in jurul varstei de doi ani, faptul ca are anus contra naturii, si de aici au aparut complicatiie. Inainte de a implini trei ani, a suferit doua operatii din cauza unei ocluzii intestinale. Dupa prima operatie, doctorii au spus ca au gasit cauza ocluziei (anusul retrovers), insa vor mai fi necesare inca 2 interventii dificile, pentru ca problema sa se remedieze. Sebi si-a revenit incet incet, trebuia sa tina regim, sa evite constipatia, efortul fizic, insa lucrurile au mers spre bine. Insa de la un punct starea lui Sebi s-a inrautatit, iar doctorii nu au mai putut sa ii face si cea de-a doua operatie, diagnosticul lor fiind foarte rezervat. Pe 18 mai 2010 lui Sebastian i s-a facut cea de-a doua interventie chirurgicala. A trecut cu bine si peste cea de-a doua operatie, si a fost externat. Acum Angela a renuntat la serviciu si sta acasa, ca sa poate avea grija de copil cum trebuie. Mai sunt necesare inca doua interventii chirurgicale pentru ca Sebi sa se vindece, dar finantele parintilor au ajuns la capat. Pentru Angela si Sebastian, rugaciunile voastre, sprijinul si incurajarea sunt extrem de necesare. Dar haideti sa fim alaturi de ei si in acest mod mai pragmatic!
    Nr de cont : RO54BRDE140SV23173981400 pe numele Stavar Angelica

Am urmarit inca de la inceput povestea Angelei si a curajosului sau baietel- Sebastian. Ne-am bucurat cand a reusit interventia pentru corectarea anusului retrovers, am fost alaturi (macar cu un gand bun si o rugaciune) cand a trebuit sa treaca prin incercarea unei operatii la coloana, ne-am gandit ca si aceasta a reusit si acum Sebi se poate bucura de copilarie din toata inima.
    Se prea poate ca micile vanzari din Bazarul umanitar sa nu fi adus un ajutor financiar semnificativ nevoilor lui Sebi; dar a contat faptul ca povestea lui a fost spusa aici, a fost citita in repetate raduri, a miscat multe inimi si a facut ca multe mamici deosebite sa se mobilizeze pentru a ajuta.
    Din pacate, aceasta operatie in privinta careia toata lumea spera sa fie ultima, nu a avut succesul la care ne asteptam. Coloana lui Sebi inca nu s-a indreptat cum trebuie, mai e nevoie de multa terapie si cel mai probabil de inca o interventie chirurgicala.
    Nu stim noi de ce drumul acesta greu nu s-a terminat inca pentru Sebi. Dar fiecare pas inainte il face mai puternic, mai rezilient si pe noi ne face sa il admiram mai mult si sa ne straduim in continuare sa ajunga sa traiasca acea copilarie fericita si lipsita de griji.
    Va multumim pentru tot sprijinul de pana acum si contam pe voi si in continuare!
    - Daruind, facem lumea mai frumoasa!

Silviu- 19 februarie 2009

Cati- 26 aprilie 2011

Moderator Floricica Avansata NicoleD's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2011
    Postari in forum
    1.467
    Multumim Raluca!
    Venind din partea unui om atat de deosebit ca tine, sunt sigura ca Angelei ii va face foarte bine vorbele si ajutorul tau!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Buna ziua !

Va rog mult cine ma poate ajuta cu un scaun de masa pentru bebelusi .

Va multumesc

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!