Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Barayani.Cristina245's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2016
    Postari in forum
    1

Exclamatie Sarcina sau nu

Buna seara,as avea si eu o întrebare dragi mămici si graviduțe...precizez ca in luna August am fost întreținut relație sexuale folosit metoda coitus intreruptus,clasic spus metoda retrageri,in Septembrie pe data de 11 mi-a venit ciclul dar ceva mai putin decat in mod normal iar luna aceasta nu a venit deloc,practic trebuia sa vina pe data de 9 maine as avea 10 zile intârziere...ar exista posibilitatea sa fiu însărcinată?Tin sa Menționez ca sâni sunt umflați,am crampe aproximativ ca înainte de ciclul,înțepături lângă ombilic si înțepături de spate....m-as bucura mult dacă mi-ați Răspunde,sunt putin agitata,iar testul de sarcina il pot face abia miercuri eu fiind in străinătate in acest moment si nu prea am acces la farmacie! Va mulțumesc !!

Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45
    Riscuri sa ramai sunt. Spun asta pt ca eu la primul bebe m-am ferit si nici acum nu stiu cum de am ramas eram sigura ca nu voi ramane. Iar acum sunt insarcinata din nou, dar de data asta era de asteptat. Eu mi-am dat seama dupa simptome fara sa fac testul. ( greata, sani durerosi si umflati, stari diferite, somnolenta, etc). Daca totusi faci testul si nu esti, poate sa fie ceva hormonal ( am patit si eu)

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!