Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elisza13's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2012
    Postari in forum
    18

Sarcina fara embrion sau sarcina prea mica?

Buna fetelor am o mica problema,sunt insarcinata in 6 saptamani si am fost la doctorul ginecolog si mi-a spus ca nu se vede inca embrionul, dar daca nu se vede nici saptamana viitoare atunci e o problema ca ar putea fii sarcina oprita in evolutie.Intrebarea mea este e posibil sa fie sarcina prea mica si deaceea nu sa vazut embrionul?Tin sa precizez ca ultimul CM a fost in 4-10-2012 si a venit la 31 de zile,pe calculatorul de sarcina de pe site imi arata ca fatul are 5 saptamani si 6 zile.A mai patit cineva asemanator ?Astept un raspuns de la voi ,va pup

Floricica Nou Venita ioana_maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2012
    Postari in forum
    11
    da, eu asa am auzit, ca e posibil sa apara mai tarziu. Iti tin pumnii si sper sa fie foarte bine !

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    si eu am patit ceva de genul, mie mi-a zis ginecologul ca nu sunt insarcinata, ca nici vorba de sarcina, dar sa revin saptamana viitoare sa mai vedem, era privat, si ar mai fi scos un ban omul...la 5 saptamani e destul de micuta sarcina si nu se vede mare lucru mai ales daca medicul tau nu are nici un ecograf mai perfomant...
    nu te nacaji si mai asteapta. succes si multa sanatate

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu cred ca e posibil ca sa nu se vada inca.eu am fost la primul eco la 7 aporape 8 saptamani,si abia s-a vazut saculetul.deci rabdare si sa ne auzim cu bine
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita elisza13's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2012
    Postari in forum
    18
    buna fetelor am fost la medic si bebe are o lungime de 7.1mm si am vazut cum ii bate inima,sunt foarte fericita.multumesc pentru sfaturi si pentru incurajari

erralesmajo
    Guest
    Tiffany Earring [url=http://www.astiffany.com/tiffany-and-co-earrings-tiffany-and-co-earn[B]Tiffany Earring
    Tiffany Earmail
    Tiffany&CO Earnails
    Tiffany Jewelry
    Tiffanys

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    felicitari eliza!!!! sa cresteti mari si sanatosi. mult succes si ai grija cat poti de mult de tine.

Floricica Nou Venita siyl's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2013
    Postari in forum
    1
    buna fetelor,sunt ingrijorata...sunt insarcinata in 5 saptamani,mi-am facut ecografie.Ginecologul mi-a spus ca placenta este de 16 mm iar embrionul nu se vede si ca este posibil sa fie sarcina extrauterina:((desi in ecograie se vede un punctulet ,mic ce-i drept.Ori placenta este goala, ori este prea mic si trebuie sa revin peste 2 saptamani pentru alta ecografie.Sangerari nu am,dar nu stiu ce sa cred?este prima sarcina si il asteptam de mai bine de 1 an...ati mai trect prin situatia asta?ce ma sfatuiti?

Floricica Nou Venita ramonaelenaserban's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2014
    Postari in forum
    3
    M Buna fetelor..si eu am fost asearA la eco si dr m ia zis k nu se vede embrionul.decat sacul gestional.a zis k am 4 sapt si 6 zile..sant speriata dupa ultimul ciclu am 6 saptamani..plus ca dupa eco m ia aparut si o scurgere maronie in cantitate mik si ma doare burta..mentionez k am 4 sarcini oprite in evolutie la 4-5 saptamani.acum sant pe tratament cu clexane

Floricica Nou Venita ramonaelenaserban's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2014
    Postari in forum
    3
    Mai este cineva in situatia mea?

Floricica Avansata ioana_r2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    1.605
    ramona probabil ai 4 sapt si 6 zile ecografic adik de la conceptie.exact asa am fost eu la eco prima data la 5 sapt si mia zis ca se vede ca e sacu acolo da e mica inca sarcina!ma progr dupa 2 sapt si s-a vazut totul ft bn si inimioara.te-a reprogramat si pe tn?
    Daisypath Anniversary tickers

Maria Teodora

Lilypie Second Birthday tickers

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!