Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita raela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    1
    Am o intrebare: anul trecut am urmat un tratement pentru TBC. Si vreau sa stiu care sunt riscurile pentru copil daca as ramane insarcinata.

Si daca exista o perioada de timp duipa finalizarea tratamentului in care aceste riscuri sunt mai mari.

Va multumesc!

Floricica Nou Venita maggda's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2008
    Postari in forum
    1
    Draga Raela,
    Si am suferit de aceasta boala teribila, acum 2 ani. Medicul meu curant mi-a interzis cu desavarsire sa fac copii timp de 2 ani, de cand am fost depistata cu aceasta boala. Eu mi-am descoperit boala in Mai 2006, am urmat tratamentul prescris timp de 6 luni si legat de bebe, m-am gandit ca e bine sa concepem unul tocmai acum, la 2 ani si jumatate, ca sa fiu sigura ca nu voi avea nici o supriza neplacuta. Dupa parerea mea, decat sa te grabesti si sa gresesti, mai bine mai asteapta putin... Doctora mea, care m-a tratat de TBC, mi-a zis sa am mare grija si timp de 2 ani, sa nu-mi scada imunitatea, sub nici o forma, ca boala sa nu recidiveze. Tot ea mi-a zis ca o sarcina iti scade imunitatea la inceput si de aceea e bine sa mai asteptam cu bebele..
    Iti doresc mult sanatate si sa fie bine. Iti dau si o adresa de mail a unui doctor de la o clinica de TBC din Iasi, cu care eu am tinut legatura si care m-a ajutat f. mult: c_grigoras@hotmail.com