Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dananes's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2007
    Postari in forum
    4
    Am ramas insarcinata la 5 luni dupa a doua cezariana si as vrea sa stiu daca mai exista astfel de cazuri sau au existat, si ce varianta au ales: sa pastreze sarcina sau nu. Eu imi doresc sa pastrez sarcina daca se poate, desi stiu de riscuri implica acest lucru.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.754
    Nu te necaji! Sigur exista un motiv pentru care a ales bebe sa apara asa. Iti doresc o sarcina usoara si fii optimista!Daca te-ai recuperat repede dupa cea de-a doua cezariana, cred va fi totul bine. Dar sa mergi neaparat la medic sa te monitorizeze. Numai bine iti doresc.
    Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa. Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.

Floricica Avansata crocodil's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    1.352
    salut,dupa ce am nascut eu,mi-a povestit dr a mea ca avea o pacienta care ramasese insarcinata la 3 luni dupa prima ceza,a vrut sa pastreze sarcina si tocmai nascuse un bebe sanatos, asa ca...succes!
    mami codra+casian+anna -leonie Lilypie Second Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers

Floricica Nou Venita anomisas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2008
    Postari in forum
    43
    Buna!

Si eu zic ca e voia lui Dumnezeu.Are El grija de noi toti, este probabil un test pentru voi.
    O doctora la care am fost la control imi spunea ca a avut o pacienta care a ramas insarcinata imediat la 3 luni dupa cezariana si a fost totul bine.
    Eu am ramas la 7 luni jumate dupa prima cezariana.Si eu imi fac griji dar ma las in grija lui Dumnezeu.
    Multa sanatate!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Simona,Maria (30.06.2007) si bebe Antonia (07.11.2008)

Membru inregistrat la
    28.03.2007
    Postari in forum
    4
    Parca am mai prins curaj anomisas. Poti sa-mi spui daca nu te superi daca ai avut ceva neplaceri pana acum? Ce masuri speciale ti-a recomandat doctorita?

Membru inregistrat la
    28.03.2007
    Postari in forum
    4
    iti fac o propunere: hai sa tinem legatura pe messenger daca vrei ca sa vedem cum evoluam.

Floricica Nou Venita anomisas's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2008
    Postari in forum
    43
    Neatza!

Nu mi-a recomandat nicio masura speciala doctora.
    Atat ca mi-a recomandat sa iau utrogestan pentru sustinerea sarcinii, dar asta mi l-a dat si pentru ca am 30 de ani.Eu una l-am cam sarit, pentru ca oral nu-l pot inghiti din cauza gretii.In rest stiu ca nu ai voie sa ridici, sa faci efort mai ales in ultimile luni cand sarcina se laja jos si apasa pe operatie.
    Mai vorbim amanunte pe mess.
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Simona,Maria (30.06.2007) si bebe Antonia (07.11.2008)

Floricica Nou Venita ali72's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2008
    Postari in forum
    129
    Simona vezi ca utrogestanul se poate lua si vaginal.Se absoarbe foarte bine si asa.
    Am citit subiectul asta pentru ca astept un bebe obtinut cu greu si la o varsta destul de inaintata 35 de ani.Vreau sa nasc cu cezariana pentru a nu pune copilul in pericol. Se tot spune ca in timpul sarcinii organismul se regleaza si ma gandesc ca poate ne ajuta Dumnezeu sa mai avem un copil.
    Ideea e ca vreau sa stiu cam cat se recomanda sa astepti intre o cezariana si urmatoarea sarcina.
    Ali
    Lilypie Kids birthday Ticker

sof
    sof este offline.
    Floricica Novice sof's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    Medicii recomanda doi ani, insa doctorita mea mi`a spus sa nu ma prinda ca raman insarcinata timp de un an dupa nastere. Deci se poate si mai devreme.

Floricica Nou Venita hornyak's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2008
    Postari in forum
    66
    as dori si eu sa stiu cum e la a 2 cezariana?eu am una si a fost foarte greu in pozitia orizontala am fost operata.a 2 e mai rea?
    claudya

Floricica Nou Venita macaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2009
    Postari in forum
    2
    Bun gasit tuturor!
    Poti sa-mi spui, te rog, numele doctorei si spitalul, pt ca suntem in aceeasi situatie (sarcina la 3 luni dupa cezariana) si cautam un medic care se ne sprijine. Multumesc mult!