Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ralukypuky's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58

Dureri sub burta in sarcina

Buna ziua,viitoarelor mamici

Eu sunt noua , ma numesc Raluca si am 29 de ani,sunt o viitoare mamica, gravidutza in 10 saptamani si sunt foarte foarte fericita pt ca l-am asteptat pe bebe sa vina de multa vreme,cam de 5 ani .As vrea sa va intreb pe voi gravidutelor ,daca ati avut mici dureri sub burta,dureri suportabile,ceva de genul dureri de ovare inainte de menstruatie,asa le simt eu,am imtrebat medicul si a zis sa nu ma ingrijorez ca nu am dece.e normal?

Floricica Avansata luyzza2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2012
    Postari in forum
    1.415
    felicitari Raluca pentru mult asteptatul bebel...sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos...in legatura cu durerile de sub burta sunt absolut normale mai ales daca ti-a confirmat asta si medicul,eu si acum le am si sunt insarcinata in 16 sapt si 2 zile...medicul mi-a explicat ca nu am de ce sa ma sperii ptr ca se mareste uterul,bazinul...na organismul sufera niste modificari si e normal sa avem un anumit disconfort..mai ales daca nu sunt sangerari nu ai nici un motiv sa-ti faci griji,poti lua no-spa de 40 in astfel de cazuri nu ti-a zis medicul??te pup si ai grija de bebe
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Novice violeta.l's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2012
    Postari in forum
    586
    Buna Raluca, sarcina usoara, te asteptam la noi unde poti afla mai multe lucruri interesante: Burticute de primavara 2013 (si nu numai)

Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58
    multumesc luyzza ,felicitari si tie, sa ai sarcina usoara ,sanatate multa tie si la bebe.........din pacate am avut si scurgeri maronii cam o sapt jumate,dupa care s-a oprit,pana intr-o zi, cand am tras o spaima foarte mare,am avut o scurgere rozalie spre maroniu ceva de genul,am mers repede la medicul meu si mi-a zis ca sracina este foarte buna,atat ca placenta este jos si intr-o parte nu e prinsa intotalitate si din cauza asta mai am scurgeri,mi-a scris Duphaston pana in luna a 5-a, cate 2 pe zi,dimi si seara ,nu am voie sa fac efort ,tre sa ma odihnesc si sa nu ridic nimic,am fost foarte speriata,imi doresc atat de mult bebelusul,pt ca l-am asteptat de atata timp .mi-a zis si mie ca, daca ma doare sub burta atunci pot sa iau nospa ,doar ca eu sunt mai fricoasa si nu prea vreau sa iau medicam ,ca sa nu ii fac rau la bebe :D te pup

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu am avut dureri de burta suportabile ,ca cele de la cm inainte sa imi vina din saptamana 8 pana la 20...am luat nospa forte 3 pe zi dar am facut si injectii la 8 ore cu nospa si scobutil...si am mai luat si utrogestan...bebe era bine...acum am 29 de sapt si ma simt excelent....la prima sarcina nu am avut dureri de burta deloc.....

Membru inregistrat la
    24.07.2012
    Postari in forum
    1.415
    Citat Postat de ralukypuky Vezi mesajul
    multumesc luyzza ,felicitari si tie, sa ai sarcina usoara ,sanatate multa tie si la bebe.........din pacate am avut si scurgeri maronii cam o sapt jumate,dupa care s-a oprit,pana intr-o zi, cand am tras o spaima foarte mare,am avut o scurgere rozalie spre maroniu ceva de genul,am mers repede la medicul meu si mi-a zis ca sracina este foarte buna,atat ca placenta este jos si intr-o parte nu e prinsa intotalitate si din cauza asta mai am scurgeri,mi-a scris Duphaston pana in luna a 5-a, cate 2 pe zi,dimi si seara ,nu am voie sa fac efort ,tre sa ma odihnesc si sa nu ridic nimic,am fost foarte speriata,imi doresc atat de mult bebelusul,pt ca l-am asteptat de atata timp .mi-a zis si mie ca, daca ma doare sub burta atunci pot sa iau nospa ,doar ca eu sunt mai fricoasa si nu prea vreau sa iau medicam ,ca sa nu ii fac rau la bebe :D te pup
    nu ai de ce sa-ti faci griji in legatura cu no-spa nu au cum sa faca rau bine da dar rau nu poti sa iei linistita cand ai dureri,eu si acum iau cand ma doare burta no-spa cu scobutil pana la 3 pe zi dar nu no-spa forte ci no-spa de 40...sa te ajute D-zeu sa fie totul bine si sa iti tii bebelusul in brate pupici

Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58
    iti doresc sa ai sarcina usora si multa sanatate tie si la bebe...pupiciiii

Membru inregistrat la
    12.08.2012
    Postari in forum
    58
    abia astept sa fac cunostita cu bebelusul meu si sa il strang in brate ;) sanatate multa la burtici

Membru inregistrat la
    24.07.2012
    Postari in forum
    1.415
    Citat Postat de ralukypuky Vezi mesajul
    iti doresc sa ai sarcina usora si multa sanatate tie si la bebe...pupiciiii
    multumesc iubita sa ne ajute D-zeu pe toate sa avem bebei santosi si sarcini usoare si la termen pupici multi