Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudiam's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    2
    Salutare , sunt o viitoare mamica in 21 de saptamani si cam de o saptamana ma doare burta in partea de jos . Am fost la medicul meu care mi-a da Duphaston si No-spa , dar uneori ma mai doare .Am inceput sa-mi fac griji .Sper sa fie totul ok pana saptamana viitoare cand merg la medic . pupici

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Claudia bine ai venit pe forum pt inceput.
    Si eu am avut dureri de burta ,dr a zis k sunt contractii ale uterului si eu am luat no-spa si asa incet au trecu dar nu de tot.E bine sa ei acele calmante ,uterul nu ere voie sa se contracte prea des de aceia e bine sa ei acele calmante ,eu acum iti zic ce info. am primit eu de la dr meu.
    Sarcina usoara si bb sanatos sa ai.

Floricica Nou Venita loretta's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    1
    buna!eu sunt insarcinata in 17saptamani,dureri de burtica,sangerari maronii....ce sa mai am foarte multe griji pe cap))))de o saptamana iau gynipral,ovule de utrogestan,no_spa scurgerile au disparut dar durerile de burica inca mai sunt,astazi tre sa merg la control sper sa de-a dumnezeu sa fie bine pt ca deja misca sim stiu ca e si baietel!dar stau calma si incerc sa fiu optimista...asa ca tre sa fii si tu la fel...sarcina usoara ...pe cat posibil

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Sarcina usoara Loretta ,bine ai venit pe forum.
    Si eu am luat ovule utrogenstan pt mentinere sarcina pana la 3 luni.
    Daca vreit mergeti la topicul viitoare mamici .
    http://www.copilul.ro/t_Discutii_zilnice_intre_gravidute__7__6254_6765_2.html

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Bine ai venit Claudia!
    Durerea de burta nu este normala in sarcina,e bine ca ai primit tratament,eu as mai completa ca ar trebui sa nu faci efort,sa nu ridici greutati,sa incerci sa te odihnesti cat mai mult timp posibil.Iar daca simti ca ceva nu este in regula sau daca ai senzatia ca iti simti burta ca o greutate care se lasa(sper ca am expicat bine),mergi la medic.Sarcina usoara si bb sanatos!
    Mami Angela & puiut scump Sebastian-Andrei(02.05.2007)

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.607
    este bine ca nu ai stat cu durerea de burta si te-ai dus rpd la medic!tratamentul dat de dr tau este ff bun pt k o sarcina sa decurga bine!cum te doare burta iei no-spa!
    eu pot sa zic ca sunt o norocoasa pt ca nu am avut dureri deloc!
    sarcina usoara si stai mai mult in pat
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Senior dalida's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2008
    Postari in forum
    3.167
    Buna fetelor, am intrat si eu acum...cu Duphaston si No-Spa am ajuns pana in saptamana 34, cat am acum!La inceput nu credeam ca voi reusi, aveam sangerari ( pana in saptamana 9) si dr. mea mi-a zis ca si varsta e un risc ( 41),dar totusi, se poate. Si acum, daca am usoare contractii nedureroase, tot No-Spa trebuie sa iau. Il am in geanta si cand ies in oras...
    a href="http://lilypie.com/">Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Floricica Nou Venita mihaelatarcea's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    4
    Salutare tuturor mamicilor in devenire.

Eu vreau sa va cer o parere. Sunt in saptamana 30 si de cateva zile am uneori dureri in burtica, uneori localizate sus, alteori mai jos, alteori chiar pana spre vagin, ca o durere menstruala. Sunt la prima sarcina, am citit despre contractiile Braxton-Hiks, mi-a zis si medicul meu...dar...ma intreb: "oare acestea sunt?" Nu ma doare regulat sau constant, doar uneori, o data sau de doua ori pe zi. In rest ma simt bine, bebelica e miscareata...totul e ok. Ar trebui sa ma ingrijorez sau sa sun medicul acum?(peste o saptamana am programare)

Astept parerea voastra. Multumesc.
    Miha
    Mara Elena, copil armonios care creste vazand cu ochii!

Floricica Nou Venita anamaria antohi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2009
    Postari in forum
    2
    buna fetelor,
    sunt si eu o burtica de 17 saptamani si de 2 zile am dureri abdominale si de mijloc. ieri nu m-au ingrijorat dar cand am vazut ca si astazi se repeta deja am intrat in panica. din pacate doctorita mea este plecata din tara si vine abia peste 5 zile si nu chiar as vrea sa stiu daca astfel de dureri sunt normale.am luat no-spa dar nu pot sa zic ca durerile mi-au disparut.
    astept raspunsurile voastre.
    pupici!
    anamaria

Floricica Nou Venita andreeacarcei's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    1
    buna tuturor,
    sunt insarcinata in 22 saptamani,si de cateva zile am usoare dureri(ca la menstruatie),in artea de jos, fara sangerare. Oare sunt normale,pt ca nu le am in permanenta?Azi de ex nu m-a durut delok pt k am stat in casa(zic eu).Este posibil sa fie de la frig,k am tot umblat zilele astea?
    Va pupik pe toate!

Floricica Nou Venita thisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2009
    Postari in forum
    25
    Salut, sunt in 6 saptamani si am dureri de doua saptamani, ba in dreptul uterului, ba in zona inghinala, si dreapta si stanga...ajung la medic tocmai peste doua zile, pana atunci pate stie cineva ceva...e normal?