Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata gggeorgiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Fetelor incep incet incet incet sa disper....e deja a 2 zi de cand am diaree....am incercat cu orez fiert,mi-a trecut pe zi dar vad ca m-a luat iar de dimineata.....imi fierbe burta de numa numa...nici nu stiu ce sa mai fac.....de abia peste 3 zile ma voi duce la medic...si din cate am citit nu e normal ca o femeie gravida sa aiba diaree....Voua vi s-a intamplat?Eu luam fier magneziu si calciu...momentan le-am oprit ca nu stiu daca era de la pastile sau nu...Si din cate imi amintesc nu am mancat nimic ca sa imi faca rau...poate de la lapte????
    Pe 08.06.2008 a venit pe lume printisorul meu Odysseas
    Lilypie Kids birthday PicLilypie Kids birthday Ticker

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Am gresit si subiectul....l-am scris gresit...dar o sa ma iertati voi....Astept cu nerabdare raspunsurile voastre....eu inca o dau pe orez...nici nu siu ce as putea sa mai mananc....am incercat si cu o gura de cola ca cica strange....ca ceai de menta inca nu...o sa ma duc sa cumpar....mai rau e ca imi fac griji pentru bebe..ca eu ma simt ca lesinata,mai ales ca nu pot manca...am slabit de ieri pina azi mai mult de 500 de grame...si cand ma gandesc ca l-a inceput eram constipata....

Floricica Cu Vechime stefaniajohansson's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2007
    Postari in forum
    8.062
    georgiana, incearca si tu o branzica de vaca, sau o telemea de oaie..ca strange stocacul..sau banane..mananca banane..de la lapte chiar e posibil sa ti se traga..si painea alba cred ca ajuta..

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Mersic pentru raspuns stefania...din pacate branzica de vaca sau telemeaua noastra de oaie nu exista aici pe piata...sunt pasteurizate f mult si trecute prin o suta de procese....am incercat cu banane,paine prajita si orez...inca nu mi-a trecut...am reusit sa vorbesc si cu un doctor si mi-a zis sa beau cat mai multe lichide,sa incerc sa imi storc o lamaie si o portocala sa le pun intr-o sticla cu jumatate de lingurita de sare si sa o beau....si sa opresc fierul...asta oricum am si facut-o....si daca nici maine nu imi trece o sa o dam pe ceva medicamnte...sa vedem....sper ca bebe sa fie sanatos,si sa nu il afecteze si pe el....

Floricica Cu Vechime stefaniajohansson's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2007
    Postari in forum
    8.062
    pai si eu iti tin pumnii sa scapi de diaree si, mai ales, ca BB sa fie cat mai sanatos si fericit

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    BUna Georgi,incearca,covrigei,ceai de menta,crochete de paine uscata,macaroane la cuptor,de orez nu/ti mai zic ca deja am vazut ca ai papat....multa bafta,eu ma lupt cu constipatia..[constipat]
    CE schimbare radicala,nu te mai recunosteam.....sincer imi place mai mult cum erai blonda.bebe ce face?a miscat?
    HAPPY BIRTHDAY, KEVIN!!!Mommy and Daddy love you so much!!!!!!!!!!

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Buna Vio..incerc cu de toate,acum fac o supa de legume ca am auzit ca e buna,cu mult morcov,si sa nu ma dezhidratez...sper sa nu ma constip rau si sa nu mai pot face.....sa trec iar de la o extrema la alta....L-am simtit pe bebe pt prima oara pe 2 decembrie...ca un fluturas,pentru 2 secunde.....acum astept sa vad cand il voi simti iar....joi ma duc pentru primul set de analize genetice..cred ca pt triplul test.....si sper si o echografie sa il mai vad putin.....M-am facut bruneta chiar inainte de a ramane insarcinata....si pe de-o parte ma bucur ca nu a trebuit sa ma mai vopsesc.....la anul dupa alaptare am zis ca trec iar la blond....Pupici mici si tie si baietelului tau din burtik...

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Am vrut sa scriu pupici multi...

Floricica Avansata littleone's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    1.752
    uite ca rasfoiesc internetul si citesc tot felul de chestii
    in luna octombrie, inainte cu o luna de a ramane insarcinata, am avut cca 3-4 zile diaree acuta ... iesea apa din mine
    mi-a trecut apoi de la sine si nu am mai fost la medic
    apoi am citit pe net despre salmonela, si ma gandesc daca nu asta o fi fost atunci
    oare daca asta a fost, este posibil sa fie afectat si micutul?
    merg maine si la medic, insa acum ma macina tot felul de ganduri
    sper sa fie totul bine
    multumim Bunului Dumnezeu pentru tot

Membru inregistrat la
    07.06.2007
    Postari in forum
    2.414
    Eu zic sa stai linistita...in general o boala ce ai avut-o si care cauzeaza diaree si trece dupa cateva zile inseamna ca a trecut,ca microbul s-a eliminat...problema e atat cat esti insarcinata sa nu faci diaree...eu am avut din cauza pastilelor de fier...si eram super speriata...Si incearca sa fii cat mai calma....ca gandurile tale rele si grijile il afecteaza si pe bebe...Fii optimista...o sa vezi ca toate o sa fie bine si o sa ai un bebe frumos si sanatos...Pupici

Floricica Avansata littleone's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    1.752
    Multumesc mult pentru raspuns si pentru sfaturi
    Imi fac program de vizionat desene animate pentru cel mic.
    O sa ii facem cateva dvd-uri, iar atunci cand creste mare o sa ii punem cate putin seara.
    Culegem si povestioare pentru povestea de seara.
    Pupici ... [imbratisarea]
    multumim Bunului Dumnezeu pentru tot