Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancacrys's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2008
    Postari in forum
    1
    in octombrie anul trecut, pe mine m-a costat la Polizu pentru cezariana: 1500 lei pt dr, 150 lei pentru anestezist, cate 10 lei pt fiecare asistenta de la reanimare, 50 lei neonatologul, si la infirmiere si asistentele care de ocupau de noi la rezerva cate 5 respectiv 10 lei - atat timp cat dai ai parte de toata atentia
    Am nascut cu dr. Ionascu - el ne-a ajutat pe amandoi sa fim sanatosi - si s-a ocupat de mine pe toata perioada sarcinii si a spitalizarii de parca eram singura lui pacienta, cu toate ca in acea noapte i-au nascut si alte 2 paciente si ele primind toata atentia lui

Moderator Floricica Veterana 1puimic's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    21.993
    buna! am citit multe pareri pe acest forum si nu mai stiu ce sa cred. am vazut multe tarife, de la 500 ron la 1500 ron. am vazut multe pareri despre dr.ionascu. unele bune unele f f proaste. sunt gravida in 21 sapt , o sa nasc la polizu cu dna dr. matei raluca. daca cineva a auzit ceva de ea va rog raspundeti-mi. din cate stiu nu este titulara la acest spital dar stiu ca face doar garzi. as fi foarte recunoscatoare sa-mi povesteasca cineva cate ceva de ea. pana acum nu am auzit nimic. multumesc!!!

Floricica Nou Venita hanytza's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    59
    Dragele mele,

Poate ma veti "pune la zid" insa trebuie sa va povestesc ce am patit eu cu Polizu de care nu vreau sa mai aud vreodata!
    La 34 de sapt am avut un simptom ciudat simteam ca ma sufoc, ca aerul pe care il respir nu este suficient, am numit-o eu respiratie incompleta. In mom acela tocmai eram in cautare de un dr cu care sa nasc(m'a urmarit o dr dintr'o clinica spunandu'mi ca nu poate sa ma si "nasca").
    Bun, Polizu fiind aproape de casa am mers repede la camera de garda unde m'a consultat un dr Ahmed sau ceva de genul. Dupa aceasta consultatie am sangerat (lucru care nu mi sa' intamplat pana atunci)! ii spune sotului ca nu e nimic grav ca sunt speriata si ca totusi sa ma calmez ma interneaza, cu diagnosticul col deschid pericol prematur. Ma duce direct in sala de pre-natal (adica de nasteri ce sa mai) unde ma pune asistenta la aparat sa auzim inimioaralui bb,imi face o injectie si imi spune sa incerc sa dorm - asta in conditiile in care fetele de acolo erau in travaliu, nasteau si care mai de care urla! In fine, spre dimineata vine dr de garda, ma 'controleaza' la fel de delicat si urla la asistente sa ma duca la salon. Nimeni nu'mi zice nimic, si incep investigatiile: sange, urina care mi s'a recoltat cu o sonda (fara ca eu sa fiu informata de procedura), eco si alte controale atat de dr de salon cat si de rezidenti. dupa 3 zile ma externez in cond ok iar la doua sapt imi fac secretia de col. Ce credeti ca am descoperit? microbul pseudomonas (care am inteles ca se ia din spitale) lucru singur adunat de la Polizu. Eu am fost cu analizele la zi, si inainte de internare nu aveam asa ceva!
    Am inceput tratamentul pe care nu am apucat sa'l termin si am nascut. Micutul meu, din cauza acestui microb a luat un stafilococ la nastere si in prima lui sapt de viata i'am dat Augmentin. Sincer, asa ceva nu s'ar fi intamplat daca...
    Imi pare rau ca am calcat acolo, imi pare rau ca am acceptat sa fiu internata.

Moderator Floricica Veterana 1puimic's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    21.993
    buna fetele.
    hanytza imi pare rau de intamplarea ta si sper ca acum nu mai are urmari... sper sa nu mi se intample si mie lafel. Doamne fereste.

va povesteam mai sus ca o sa nasc la polizu. tot acolo sunt dar nu cu medicul care v-am zis. acum sunt la d-nul doc. calinescu bogdan. ati auzit ceva de el? va rog daca cineva a nascut cu el , povestiti. mersi

Floricica Nou Venita mickkey's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.09.2008
    Postari in forum
    1
    buna
    de dr. sai claudia ce stiti?
    mersi

Floricica Nou Venita crica83's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2008
    Postari in forum
    2
    Buna!Si eu sunt tot la dr Oprescu o prietena de-a mea a nascut cu ea si este ok, a facut cezariana. Eu tr sa nasc in decembrie si nu stiu exact cum merge cu spaga, ai vreo idee?

Floricica Nou Venita crica83's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2008
    Postari in forum
    2
    Buna!
    Stie cineva ceva despre dr Oprescu Magda, este doctora mea si nu mi se pare ca este taman ok, nu mi se pare o persoana calda , trebie sa nasc in decembrie si mu stiu cati bani sa-mi pregatesc pt nastere, ma gandeam sa nasc normal.

MULTI PUPICI LA BURTICI!

Floricica Nou Venita camelia1981's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.10.2008
    Postari in forum
    1
    buna. eu sunt din targoviste. am fost tot la matei raluca, apoi m-a trimis la dr bogdan calinescu. am fost internata la polizu la dlui. cu cine ai nascut? cu dlui? imi poti spune cum a fost ? a venit la nastere?

merci. sper sa imi poti raspunde :(

Floricica Nou Venita alinamau's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    1
    Buna, fetelor!
    Eui sunt din Ploiesti, am 31 de sapt (un baietel dulce), am fost monitorizata de Dr. Cremeneanu Nina in Ploiesti dar din pacate nu am cum sa nasc cu ea si am hotarat sa nasc la Polizu cu dr Lemnete Gabriel. Oare fac bine? Vreau sa nasc normal si am auzit ca este un doctor inclinat spre nasterea naturala si este un bun obstetrician. Stie cineva sa-mi spuna care sunt tarifele in acest caz, al acest doctor. DPN-ul este 14 ian 2009. Va rog fetelor raspundeti-mi.\
    Sanatate, copii frumosi si sanatosi si aveti grija de burtici!

Floricica Nou Venita alela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2009
    Postari in forum
    3
    Buna fetele!
    Sunt din Balotesti ,sunt insarcinata in 14 saptamani si am ales si eu maternitatea Polizu sunt la dr Alina Dascalu ,mar interesa daca a mai nascut cineva cu dansa?Va multumesc!

Floricica Nou Venita luizaandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2009
    Postari in forum
    4
    Ma numesc Andreea si eu am ajuns la maternitatea Polizu trimisa de doctorul meu din ploiesti facusem zona zoster in sarcina si vroiam mai multe pareri am ajuns la polizu unde doar uitandu-se la mine mi-au spus sa fac intrerupere de sarcina la 4 luni si jumatate ca acest copil e afectat,dar mi-au mai spus ca pot da afara un copil sanatos dar nu am de unde sa stiu.stie cineva ceva de boala asta nenorocita?va mai aparea la urmatoarea sarcina?imi doresc mult un copil...va multumesc