Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

medici ginecologi in Sibiu

Fetelor, pe la ce medici ati fost? Sunt buni? Haideti sa facem un clasament ai celor mai buni ginecologi din Sibiu

Floricica Nou Venita galabera's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2008
    Postari in forum
    12

Zambitor

Buna!Eu am ales sa merg la dl dr.Vulcan mi-i se pare in primul rand un om extraordinar si deasemnea un medic foarte bun.Imi place ca are suficienta rabdare in a da explicatii si mie mi-a raspuns la toate intrebarile calm,frumos.Am inteles ca alti medici buni ar fi dr.Chicea,Ilinco Coraccioni.Pe lista "neagra"au fost pusi multi din cate discutii am avut cu alte mamici si nu numai.Capul listei cred ca il detine chiar directorul maternitatii- dl Stretean.Personal il cunosc si ...sincer chiar nu stiu cum pot exista astfel de doctori mai ales obstetricieni,dar...asta-i viata.
    Sper sa fie totul bine pana la capat si in mometul nasterii sa nu intampin probleme cu cadrele medicale.Dl Vulcan mi-a promis ca va fi alaturi de mine ijn acel moment.Pana atunci asteptam cu emotie...
    Pupici

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Eu am nascut la Eva (Brasov) si nu mi-as fi dorit niciodata sa ajung la Sibiu la maternitate.

Din pacate am pierdut o sarcina si am fost nevoita sa raman aici...groaznic.

Eu dau un mare 10(zece) pentru DR Dragos Popescu! Mi-a vb ff frumos, si mi-a fost un adevarat sprijin moral.

L-am cunoscut si pe Stretean...un om de doi lei...si cica un profesionist ff bun.
    Oricum, ca si relatie dr-pacient este varza!

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264
    eu sunt la domnul dr Chicea, cel care m-a si ajutat printr-o operatie sa raman insarcinata. Este un medic de nota 10 si un om de nota 100%. E rabdator si vorbeste foarte foarte frumos. Din pacate nu cred ca voi putea naste cu dumnealui doarece este extrem de ocupat. Domnul dr Popescu este iar unul extrem de bun si calm, iar la polul opus i-as clasa pe dr Stretean care desi ca medic exceleaza, vorbeste ata de urat incat pur si simplu nu-ti mai vine sa nasti sau iti vine sa-i dai un pumn si d-na doctor Mutuliga care, la fel trateaza cu superficialitate totul si vorbeste de asemnea astfel incat sa dea de inteles ca dumneaei e superioara. Multa bafta fetelor

Floricica Nou Venita biancasibiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2009
    Postari in forum
    235
    Buna ziua Doamnelor!

Eu sunt in Grija Doamnei Dr. Coracioni. Sunt o pacienta cu o cazuistica tare grea. Hipertensiune preexistenta sarcinii (am avut tensiune si 210 cu 121, am avut si iminenta de avort...am malformatie renala..etc...etc...) E MINUNATA, in primul rand e femeie...a simtit si ea sarcina...stie si din proprie experienta multe. Plus a fost cotata ca fiind un foarte bun medic in Bucuresti (norocul Sibiului ca a venit la noi). Datorita dansei am ajuns sa am 16 saptamani de sarcina.

Medic bun mai e dr. Chicea, dar e asa de ocupat cu fertilizarile in votro, e de inteles. Face si el minuni...multe...si foarte dragalas....

Profesorul Stretean...(apropo...nu e director al Clinicii de Obstetrica, ci medic sef - asta va spun in calitate de jurist al spitalului din Sibiu) e foarte bun profesionist, dar e barbat...nu poate intelege tot timpul ifosele gravidelor (si eu sunt gravida si va spune ca abea ma suport eu, uneori...). Eu l-am cunoscut si suparat si calm....Acum depinde de experienta fiecarei doamne....

E o meserie cu o dubla responsabilitate: mama si copilul...deci e greu si pentru ei....

Oricum va doresc...sarcina usoara......nastere usoara si copii sanatosi!
    Modificata de biancasibiu; 14.06.2011 la 18:46:44.

Floricica Nou Venita anita_kos's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2011
    Postari in forum
    1
    Buna fetelor,
    eu am nascut in 2009 in decembrie la Maternitate si vreau sa va spun ca nu am nimic de reprosat oamenilor de acolo. Conditiile sunt mizere, dar oamenii... Am nascut cu dna dr Ispasoiu, foarte usor, desi a fost prima nastere. S-a ocupat de mine de la internare pana la plecare, a venit sa ma vada in toate cele trei zile cat am stat internata. Si nici n-a luat nimic. Acum sunt din nou insarcinata si vreau sa nasc la Brasov din simplul motiv ca nu stiu pe nimeni la Maternitate iar dna dr nu mia lucreaza acolo. Sarcina mi-am urmarit-o la sotul dr Ispasoiu, la Polisano, un om de un calm deosebit si un dr de nota 10.
    Sarcina usoara tuturor!

Floricica Nou Venita sorinaadriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.12.2011
    Postari in forum
    1
    eu am fost pe toata perioada sarcinii la dr. muresan olimpiu, am nascut cu acesta si il recomand tuturor viitoarelor mamici, este un medic foarte bun, un om deosebit, m-a vizitat in fiecare zi in care am fost internata in spital