Like Tree3Likes

Medic ginecolog in Bucuresti

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita babyhope's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2011
    Postari in forum
    40

Exclamatie Medic ginecolog in Bucuresti

Buna fetelor. Sunt o mamica la prima sarcina...si la inceput de drum. Ieri am facut prima ecografie si am o sarcina de 5 saptamani si 5 zile. Locuiesc in Bucuresti si trebuie sa am un doctor care sa ma ia in evidenta..cu care bineinteles as vrea si sa nasc. Problema este ca nu stiu pe cine?
    Va rog sa-mi da-ti cateva nume..sau sa-mi spuneti pe voi cine va urmareste si la ce spital..si daca sunteti multumite. Nu sunt pretentioasa..doar vreau un medic cu care poti sa discuti..sa fie profesionist .
    Astept raspunsurile voastre.. Va pup

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.266
    Citat Postat de babyhope Vezi mesajul
    Buna fetelor. Sunt o mamica la prima sarcina...si la inceput de drum. Ieri am facut prima ecografie si am o sarcina de 5 saptamani si 5 zile. Locuiesc in Bucuresti si trebuie sa am un doctor care sa ma ia in evidenta..cu care bineinteles as vrea si sa nasc. Problema este ca nu stiu pe cine?
    Va rog sa-mi da-ti cateva nume..sau sa-mi spuneti pe voi cine va urmareste si la ce spital..si daca sunteti multumite. Nu sunt pretentioasa..doar vreau un medic cu care poti sa discuti..sa fie profesionist .
    Astept raspunsurile voastre.. Va pup
    buna :* in primul rand felicitari pentru sarcina :) si eu sunt in cautare de un medic profesionist cu care sa nasc si care sa imi supravegheze sarcina :)
    pana acum mi-a recomandat cineva pe o d.na doctor de la CF2 ,iar doctora mea de familie pe cineva de la spitalul Cantacuzino,o doamna care cica este profesionista,nu este romanca.Am sa ma duc la ea pentru ca deocamdata nu a avut locuri pentru programare si am sa-ti spun cum a fost :)
    pana acum am fost la o doctora foarte draguta de la Centrul medical Matei Basarab,care s-a purtat foarte bine si mi-a explicat tot ceea ce nu am inteles si mi-a raspuns la toate intrebarile :) se numeste Ana-Maria MARINESCU :) TI-O recomand cu caldura :) numai ca din cate am inteles nu se poate naste cu ea :)
    daca mai aflu ceva revin cu informatii :)

pupici si sarcina usoara :*
    Lilypie Third Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2011
    Postari in forum
    564
    trebuie sa fie un medic la care sa poti sa te programezi rapid ca daca ai o problema sa poti discuta cu ea. medicii intr-adevar buni sunt si foarte ocupati si obtii o programare peste 2-3 saptamani. daca e o sarcina fara probleme recomandarea mea e sa cauti un doctor mai putin cunoscut, tanar. astia sunt mai vorbareti si mai amabili si au mai mult timp de discutii. trebuie sa stii la ce spital vrei sa nasti si pe urma sa cauti medici. eu am nascut la Filantropia, e renovat si curat dar daca nasti prin cezariana e recomandat CF2 pentru ca au paturi cu telecomanda din cate am inteles. mult succes!
    Lilypie Third Birthday tickers

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    eu am nascut acum 2 ani si jumatate la cf2 prin cezariana....si intradevar au paturi cu telecomanda.....

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    iar dr meu ginecolog se numeste Asdaser e un dr de noata 10......

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Eu tot cu dl Doctor Azdasher de la CF 2 am nascut. Un medic exceptional. Recomand cu caldura!
    Daca doreste cineva conslutatie la dansul, va pot lasa nr de telefon pe privat.
    Pupici si sarcina usoara
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Avem 12 si 4 măseluțe

Floricica Nou Venita Copillutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19

Am nevoie de un medic ginecolog!

Buna burtici si mamici!
    Sunt insarcinata in aproape 9 sapt si de la prima eco facuta la 6 sapt dr nu imi mai raspunde deloc la telefon si nu este de gasit. Din cauza ca e posibil sa am o sarcina toxica (pt ca vomit incontinuu absolut tot ce mananc) m-am speriat si am fugit la o clinica sa vad cum este bebe. La eco mi-au spus ca e totul in regula cu bebitza, dar ca trebuie sa merg la un dr care sa ma ia in evidenta si sa imi monitorizeze sarcina pt a nu aparea riscuri.
    Va rog ajutati-ma pt ca nu stiu unde sa merg sa pot gasi un dr cu care se poate discuta fara a recurge la tipete si diferite gesturi care nu isi au rostul in astfel de cazuri. (eventual sa fie roman, pt ca am destule experiente nefericite de la prima sarcina cu medicii straini si nu imi mai doresc sa trec din nou prin situatii neplacute).
    Va multumesc!!!!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.857
    ar trebuii sa spui din ce judet esti...ca sa ti poata recomanda cineva un ginecolog...daca esti din bucuresti iti recomand un doctor ffffff bun calm,care explica pe indelete si nu primeste spaga...Olaru Gabriel de la spitalul Bucur...

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19
    Scuze! Am uitat sa specific faptul ca sunt din Bucuresti!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.857
    atunci poti merge la el...vei vedea ca este mult mai bun decat iti pot scrie eu...este un om si un medic deosebit...

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19
    Multumesc mult! Am sunat la maternitatea Bucur si a ramas pe maine dimineata sa fac o vizita la dl dr. Sper sa fie bine.
    Sanatate si sarcini usoare tuturor burticilor!