Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Mihaela.Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2016
    Postari in forum
    1

Cum sa am grija de iubita mea insarcinata?

Buna dimineata,

Postez din contul iubitei mele care este insarcinata in 9 saptamani!
    Ma cheama Daniel, si as avea nevoie de cateva sfaturi, din partea dumneavoastra, cele care ati fost insarcinate la un moment dat:)!
    Este prima data cand sunt in aceasta minunata " situatie ", si tot caut sfaturi despre cum si ce anume ar trebui sa fac pentru a-i face iubitei mele viata mai usoara pe perioada sarcinii!
    Nu prea gasesc prea multe informatii, si sincer, nu stiu cum si ce sa fac, poate primesc aici mai multe sfaturi, as fi profund recunoscator!
    Eu ma tot uit de cumparaturi, deja am cumparat caruciorul, l-am gasit la reducere pe un site, nu postez aici sa nu fie considerata reclama...Incerc sa aleg o clinica privata unde sa nasca, toate astea sunt putin stresante pentru mine, plus jobul pe care il am ( imi ocupa o foarte mare parte din timp), si nu doresc sa o neglijez, mai ales acum, pe perioada sarcinii, asa ca va rog frumos, orice sfat este binevenit
    Va multumesc.
    Modificata de littleprincess; 25.01.2016 la 08:59:23.

Floricica Avansata marina_iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2014
    Postari in forum
    1.302
    in primul rand felicitari pentru intentia de a te interesa despre acest subiect..nu multi barbati fac asta.Din experienta iti spun ca femeile gravide pot fi mai dificile..nu e o regula dar in general se intampla din cauza madificarilor care se produc in organism si a valurilor de hormoni care o pot face irascibila din orice...poti incerca sa o ajuti de pe acum cu cate ceva prin casa gen dat cu aspiratorul sau orice altceva crezi tu ca o supune la un efort fizic mai mare.De clinicile particulare nu stiu ce sa zic mai degraba optati pentru un doctor bun parerea mea..multa sanatate,o sarcina si o nastere usoara pentru sotie
    Lilypie First Birthday tickers

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!