Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana mmanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    12.974
    ioana cum te simti???????????????????????
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Floricica Senior Sofia23's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303
    neata fetele...greu mai e sa cresti un bebe :( cateodata mi se pare ca sunt atat de incapabila...inca nu am reusit sa scap de iritatia de la popou si cred ca de aia imi plange copilul si tot da din picioruse :((( asa imi vine sa plang !!!!...noaptea de ieri a fost mai putin agitata in sensul ca a dormit langa mine in pat si s-a trezit cam la 2 ore sa pape...dar cum o puneam langa mine(adormita tun!!!) la 5 min incepea ritualul: dadea din maini,se scremea(dar nu de cachi ptr ca Slava Cerului nu avem probleme cu cachi...),incepea sa miste din picioruse si se trezea pe jumate...si o luam si o mangaiam si adormea iar...ma doare sufletul ca nu reusesc sa o scap de iritatie!!!!!!!...am incercat cu sudocream,ulei de masline si un tub intreg mic de bephanten si nu a functionat nimic :(((( e mai ok,bubitele nu mai sunt reliefate ,dar tot e rosie zona :(((((
    Si colac peste pupaza i-au aparut cojite la sprancene :((( si s-a inrosit zona sprancenelor(sau de fapt se inroseste cand se enerveaza/screme...)..

de ce nu o pot ajuta?....ma apuca disperarea...
    maine vine pediatra si sper sa ne lumineze ca ma simt incapabila:(((
    sorry ca v-am istorisit atat,dar ma mai descarc si eu....si poate primesc sfaturi salvatoare...
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Lilypie Third Birthday tickers
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Senior Coccinella's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    3.875
    manu ma simt bine multumesc lui Dzeu, acum vreo 2 seri am avut o durere ciudata de burta si spate va la cm, dupa 2 no-spa un ceiutz si un dush deja era mai bine....am muuulta energie numai ca trebuie sa stau cuminte ca nu e de joaca:)
    bebelina mea este activa, se spune ca sunt mari si nu mai au loc sa se miste mult dar de unde ca a mea se intinde de mi se pare ca se rupe burtica...
    fetele eu am pus cateva pozici cu burti la albumul meu de profil, daca vreti sa le vedeti va dau accept poop...
    Daisypath Anniversary tickers

Floricica Senior Coccinella's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2009
    Postari in forum
    3.875
    buna sofi pot sa imi permit sa iti dau un sfat daca nu te superi.... finutza mea avea aceste probleme si fff dese si stii cu ce s-a vindecat in 3 zile...crema de galbenele, o dadea dupa fiecare data ce o schimba de pampers sio spala cu apa si sapun de bebelushi de la fisan....
    iar eu nu iti mai spun ca aveam sfarcurile la sani de ziceai ca m-a taiat cineva cu lama, efectiv se crapaseara fff tare si ma usturau de muream si dupa vreo 2 zile in care am uzat crema de galbenele s-a dezlipit o coaja asa urata, dara fara sa pun mana deloc a cazut singura....poti incerca...
    pooop si tie si lui Daria...
    Daisypath Anniversary tickers

Floricica Cu Vechime Emy23's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2010
    Postari in forum
    6.588
    Citat Postat de sofia23 Vezi mesajul
    neata fetele...greu mai e sa cresti un bebe :( cateodata mi se pare ca sunt atat de incapabila...inca nu am reusit sa scap de iritatia de la popou si cred ca de aia imi plange copilul si tot da din picioruse :((( asa imi vine sa plang !!!!...noaptea de ieri a fost mai putin agitata in sensul ca a dormit langa mine in pat si s-a trezit cam la 2 ore sa pape...dar cum o puneam langa mine(adormita tun!!!) la 5 min incepea ritualul: dadea din maini,se scremea(dar nu de cachi ptr ca Slava Cerului nu avem probleme cu cachi...),incepea sa miste din picioruse si se trezea pe jumate...si o luam si o mangaiam si adormea iar...ma doare sufletul ca nu reusesc sa o scap de iritatie!!!!!!!...am incercat cu sudocream,ulei de masline si un tub intreg mic de bephanten si nu a functionat nimic :(((( e mai ok,bubitele nu mai sunt reliefate ,dar tot e rosie zona :(((((
    Si colac peste pupaza i-au aparut cojite la sprancene :((( si s-a inrosit zona sprancenelor(sau de fapt se inroseste cand se enerveaza/screme...)..

sorry ca v-am istorisit atat,dar ma mai descarc si eu....si poate primesc sfaturi salvatoare...
    buna fetelor
    nu te necaji sofi si cu cojitele de la sprancene k asa fac bebeii
    asa a avut si al meu, se inmoaie la baita si se duc
    almeu merge f b cu sudocrem

Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303
    am incercat si cu galbenele si nimic :((
    am incercat si nidoflor care este o crema cu cortizon si nimic
    nu stiu ce sa mai fac...imi pun speranta in dna pediatru...
    merci de sfat Ioana!
    Citat Postat de ioana23 Vezi mesajul
    buna sofi pot sa imi permit sa iti dau un sfat daca nu te superi.... finutza mea avea aceste probleme si fff dese si stii cu ce s-a vindecat in 3 zile...crema de galbenele, o dadea dupa fiecare data ce o schimba de pampers sio spala cu apa si sapun de bebelushi de la fisan....
    iar eu nu iti mai spun ca aveam sfarcurile la sani de ziceai ca m-a taiat cineva cu lama, efectiv se crapaseara fff tare si ma usturau de muream si dupa vreo 2 zile in care am uzat crema de galbenele s-a dezlipit o coaja asa urata, dara fara sa pun mana deloc a cazut singura....poti incerca...
    pooop si tie si lui Daria...

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.546
    Citat Postat de sofia23 Vezi mesajul

sofia, si alex avea cruste cu zecile si i-au trecut si era si rosu la sprancene. l-am dar cu o crema luata de aici (100% bio) speciala pt asa cevaBalsam 100% Organic fara Parfum pentru Bebelusi Balm Balm, 30 ml - Sideris Organic Shop

ce scutece folosesti? cumva pampers premium(acelea au o plasuta care se lipeste de fundulet si irita ingrozitor).
    iritatia mai este si de la scaunele acide. si alex e in permanenta rosu la fundulet(dar avea multe bubite care i=-au trecut doar cu ulei de masline)-dar nu il deranjeaza absolut deloc...nu e rosu ca sa zici ca e carne vie, pur si simplu e o zona rosie, dar scaunele sunt acide si multe....pana nu scapam de pampers ....iritatia poate persista, mai mult sau mai putin. si o sa vezi, pe masura ce trec lunile, pielea e mai rezistenta. dupa ce o speli la fundulet, sa il usuci bine, mai las-o sa stea la aer si apoi cu uleiul de masline.
    sper sa nu te fi zapacit.

Due Date
    Due Date
    Blogul meu:
    http://ursuletinazdravani.wordpress.com/
    Va astept cu drag la cumparaturi:
    https://picasaweb.google.com/cocolin...CARIISIHAINUTE

Floricica Veterana ursulet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.01.2009
    Postari in forum
    16.546
    a porpos eu am fost cu alex la dermato, si mi-a spus sa nu ma ingrijorez...asa sunt ei pana pe la 2 luni,,,,fff sensibili si apoi se curata pielicica lor ff frumos.

Due Date
    Due Date
    Blogul meu:
    http://ursuletinazdravani.wordpress.com/
    Va astept cu drag la cumparaturi:
    https://picasaweb.google.com/cocolin...CARIISIHAINUTE

Floricica Cu Vechime Emy23's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2010
    Postari in forum
    6.588
    al meu ma tine in priza de la 10!!!!
    nici nu am mancat nimic, mi-e o foame
    park are arici in patut
    a mancat, a ragait, e schimbat.....cateodata imi vine sa-l arunc pe geam(glumesc)....dar ma aduce la disperare
    sotul nu e acasa iar eu stau blocata cu el in camera

Membru inregistrat la
    08.05.2009
    Postari in forum
    3.303
    neata coca
    nu mi spune de pampersii aia :((( pana ieri foloseam pampers normal...ieri a luat sotul premium care ca a zis ca or fi mai buni :((((((((((( baga-mi-as picioarele!!!!
    o sa incerc cu balsamul de care mi ai zis...o sa schimb sanosanul cu o gama ptr piele sensibila (ai vreo recomandare???)...
    o sa revin la uleiul de masline si o sa o dau si pe sprancene cu uleiul de masline...ma rog la Dumnezeu doar sa nu o doara,ca eu cred ca de aceea e asa agitata...
    iti multumesc din suflet ptr sfaturi...sper sa functioneze si sa fiu o mamica mai buna ptr ca acum ma simt o incapabila sa imi ajut copilul :((

Citat Postat de ursulet Vezi mesajul
    sofia, si alex avea cruste cu zecile si i-au trecut si era si rosu la sprancene. l-am dar cu o crema luata de aici (100% bio) speciala pt asa cevaBalsam 100% Organic fara Parfum pentru Bebelusi Balm Balm, 30 ml - Sideris Organic Shop

ce scutece folosesti? cumva pampers premium(acelea au o plasuta care se lipeste de fundulet si irita ingrozitor).
    iritatia mai este si de la scaunele acide. si alex e in permanenta rosu la fundulet(dar avea multe bubite care i=-au trecut doar cu ulei de masline)-dar nu il deranjeaza absolut deloc...nu e rosu ca sa zici ca e carne vie, pur si simplu e o zona rosie, dar scaunele sunt acide si multe....pana nu scapam de pampers ....iritatia poate persista, mai mult sau mai putin. si o sa vezi, pe masura ce trec lunile, pielea e mai rezistenta. dupa ce o speli la fundulet, sa il usuci bine, mai las-o sa stea la aer si apoi cu uleiul de masline.
    sper sa nu te fi zapacit.

Floricica Veterana mmanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2010
    Postari in forum
    12.974
    sofia linistete-te
    poate o doare burtica, incalzeste ceva, un scutec cu fierul de calcat si pune-i pe burtica vezi o mai linisteste?
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Cuvinte cheie pentru acest topic