Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alynamarya's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    9
    Buna, ma numesc alina si sunt noua pe forum.Sunt o viitoare mamica si as dori sa cunosc viitoare mamici din Buzau pt. a putea schimba pareri si a ne sfatui una pe cealalta.Ce ziceti?Ne unim pentru a putea trece cat de cat mai usor peste aceasta perioada?Va astept !

Floricica Nou Venita mada86's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2009
    Postari in forum
    29
    buna alina si eu sunt o viitoare mamica si e o idee extraordinara de a mai trece timpul discutand despre minunea ce o asteptam.Sper sa se prezinte cat mai multe mamici cu burtici

Membru inregistrat la
    15.02.2009
    Postari in forum
    29
    buna alina eu tocmai am aflat vestea ca voi deveni mamica de vreo 3 zile si as vrea daca poti sa-mi recomanzi un doctor bun din Bz

Floricica Avansata irina.braescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    2.160
    buna fetele. cu toate ca acum stau in Constanta, eu sunt din Buzau. in octombrie 2004 am nascut un baietel la maternitatea din Buzau , iar acum 1 luna jumate am nascut o fetita tot acolo pentru ca in dr din Constanta nu prea am incredere. Eu am fost sub atentia dr. Neacsu care este un dr de milioane.

Floricica Nou Venita alynamarya's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2009
    Postari in forum
    9
    Buna mada!Felicitari pentru sarcina si iti doresc din tot sufletul ca totul sa mearga foarte bine atat cu tine cat si cu bebelul.Nu stiu ce doctor sa iti recomand pentru ca ,sincer,din cate am vazut este greu sa iti alegi un doctor foarte bun.Cam toti medicii sunt interesati numai de bani.La prima mea sarcina eu am fost monitorizata de doctorul Neacsu care,ma chema la control o data la doua saptamani,iar cand am nascut (cezariana) am nascut cu altcineva si nu pentru ca asa am vrut eu ci pentru ca domnul doctor nu a putut veni la spital.
    Acum eu sunt monitorizata de un medic din Rm.Sarat, care are un cabinet in Buzau si de care sunt foarte foarte multumita.Numele lui este David Gigel si este un medic cu foarte mare rabdare care iti raspunde la toate intrebarile.

Floricica Nou Venita ate09's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    8
    buna fetelor!!! sunt noua si eu pe forum...si proaspat buzoianca dupa casatorie(la origini constanteanca).
    Ca si voi sunt si eu aspiranta unei burtici. Ma bucur tare mult ca am gasit fete din buzau cu care mai pot vorbi si schimba impresii pt ca aici in oras nu cunosc mai pe nimeni.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    8
    Eu am fost la vreo 2 controale la dna dr Stoica Gratiela de la policlinica CFR. Nu pot sa spun ca am fost foarte incantata de dansa...drept urmare daca as ramane insarcinata nu cred ca as alege-o pt monitorizarea sarcinii.
    Voi la medici mergeti? imi puteti recomanda pe cineva??
    De altfel sunt inspaimantata de ceea ce am citit despre maternitatea din bz, unde am inteles ca sunt conditii inumane pt a aduce pe lume un copil. As vrea sa ne sfatuim aici pt ca eu chiar nu am pe cine sa intreb si cu cine sa mai schimb o parere.
    Voi unde veti naste? Ati ales maternitati si medici din bucuresti?
    Imi cer scuze ca pun atat de multe intrebari dar sunt foarte nerabdatoare sa aflu cat mai multe!

Floricica Avansata irina.braescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2008
    Postari in forum
    2.160
    BUNA ATE!
    ce chestie! tu din Ct si stai in Bz, eu din Bz si stau in Ct.
    cum am spus si mai sus , chiar daca locuiesc in Ct am nascut de 2 ori in Bz. sincer, eu ti l-as recomanda pe dr. Neacsu. e un dr de treaba, si isi face meseria. cu mine si cu cine am mai trimis la el s-a comportat exeplar. in ceea ce priveste materniattea, nu e chiar asa de rau, cu exceptia toaletelor. eu am nascut prin cezariana si dupa ce am stat la terapie 2 zile am fost dusa pe salon unde am fost 2 persoane. a fost mai mult decat ok. incearca si mergi la dr Neacsu si nu o sa regreti.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    8
    daaaaaa Irina intradevar ...super coincidenta!!!
    Multumesc pt sfat!!
    Am sa incerc sa fac o programare la dr Neacsu.
    Sper sa mai intre si alte fete pe aici ca sa aflu mai multe pareri.
    Sunt mirata ca in Constanta nu ai gasit medici buni...eu stiam de dr Lutescu, Deheleanu...medici foarte buni.
    ADica eu m-am gandit si la varianta in ultima instanta de a merge in ultimele luni de sarcina sa stau la ai mei si sa nasc cu un medic de acolo. Eu de loc sunt din mangalia...iar maternitatea de acolo a fost refacuta curand si este splendida...in schimb in mangalia nu sunt medici prea buni.

Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    8
    Bine eu...nici nu sunt pregnant si deja ma gandesc muuult prea departe...dar ce sa fac daca ma ia valul

Membru inregistrat la
    15.02.2009
    Postari in forum
    29
    buna fetelor eu am fost saptamana asta la dr Stancu Nicolaie de la Rm Sarat auzind despre el ca e foarte bun.Intradevar are aparatura foarte buna chiar si 4D.Am facut o ecografie vaginala la care a vazut ca bebe e acolo e bine dar si un chist cam marisor pe ovarul stang.Ma cam sperie acest chist!va pup pe toate