Like Tree6950Likes

Burticute de primavara 2013(si nu numai) (6)

Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice vassi's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2012
    Postari in forum
    488
    Citat Postat de adelina_c Vezi mesajul
    doamne ce am mai ras......cu lacrimi... cine stie ce a zis ca faceti voi acolo........la fel mi sa intamplat si mie dar inainte sa raman insarcinata, aveam carcel la picior f des si ma trezeam si tipam la sotul si el intreba care .....dreptul sau stangul ( saracul stia unde mi se pune carcel ) si intr-o noapte la fel am patit dar era mai intens si gemeam de durere si soacra-mea a doua zi de dimineata incepuse cu glume...... i-am explicat ca e carcel si ea cica : ei lasa ca si eu am fost tanara
    Adelina ,la tine e si mai amuzantchiar am ras cand am citit!!Fratele ca fratele dar cred ca daca e era soacramuream de rusine

Floricica Novice iulia86's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.09.2012
    Postari in forum
    542
    te asteptam cu vesti bune sorina! ced ca a crescut ceva fetita ta! se apropie de termen!
    andra eu nu am patit asa, si eu maine iau rezultatul analizelor..nu ai citit pe net ce inseamna? sa te linistetsti pana vb cu doctorul..
    fly82, karla010 and sorina88 like this.
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita larisa_82's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2013
    Postari in forum
    87
    Buna, nu am mai intrat de sambata, ce mai faceti voi si burticutele voastre?am vazut ca sunteti foarte harnice si vorbarete.Citeam de carcei...uf eu cu prima sarcina am avut groaznici, acum e ok.Cica lipsa calciului lactic provoaca carcei.

Fetelor am asa niste emoti de zici ca voi naste pt prima oara, poate pt ca stiu ce ma va astepta, nu stiu.Am visat asta noapte ca ma rugam la Sf Macarie, il rugam sa am nastere usoara si sa-mi fie fetele sanatoase. Parca abea astept in acelasi timp sa nasc sa scap de grija aceasta, sa ma usurez ca pe zi ce trece sunt tot mai grea, nu am astampar deloc, toata ziua stau in picioare, cred ca din cauza grijilor nu pot sta eu locului :))am zis sotului ca dupa ce trec de 37 de spt, ma apuc si sar pe scari:)) sa se declanseze nasterea, cred ca oricum mult tare nu mai merg, pt ca deja am inceput sa am o scurgere lipicioasa si am citit ca e posibil sa fie dopul, care se elimina la unele mamici cu 2-3 saptamani inainte de nastere
    fly82, karla010, Poly_R and 3 others like this.
    pregnancy Anastasia Ioana

Floricica Cu Vechime AndrutzaC's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    6.111
    Iulia am citit acum cate ceva ,nu inteleg f bine,dar oricum nu este de bine.O sa merg maine la dr.Of....
    fly82, karla010 and iulia86 like this.

Floricica Debutanta Poly_R's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.08.2012
    Postari in forum
    937
    Vassi si Adelina m-ati facut sa rad cu lacrimi frumoase experiente cu carcei astia. :D

Oana gata pana diseara nu ma mai ridic din pat. Si oricum salatele de ardei si vinete fac usor si stand jos. Ma bucur enorm ca am inceput sa ma misc nitel. Si in 2 zile intru in trim 3, incet dar sigur ne apropiem de termen. :D
    fly82, karla010 and oana.mitica like this.
    Raluca Elena
    Lilypie Fifth Birthday tickers

Irina Maria
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Avansata oana.mitica's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2012
    Postari in forum
    1.483
    Vassi, Eu am luat calciu si magneziu din luna a 7 ea, nu se ia calciu inainte, cand e sarcina mica, carceii apar, desi multi cred ca din cauza calciului, dar de fapt, ei apar din lipsa magneziului. eu am luat, pt ca din luna a 7 ea se intaresc oasele bebelusului si e nevoie de calciu, iar eu nu am o alimentatie bogata in calciu, cel putin lapte si lactate nu mananc aproape niciodata :) dar nu am luat la recomandarea doctorului ginecolog, a altui doc, si mi au trecut si carceii. dar nu lua pana nu intrebi medicul ginecolog care iti urmareste sarcina!

Andrutza, nu ma pricep, vezi maine la doctor cel mai bine...
    fly82 and karla010 like this.
    Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
    pregnant

Floricica Cu Vechime AndrutzaC's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2008
    Postari in forum
    6.111
    Da Oana asa este.Pupam printisorul.
    fly82, karla010 and oana.mitica like this.

Floricica Debutanta LavinutzaB's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2012
    Postari in forum
    1.145
    Si eu am avut carcei cu toate ca aveam si analizele normale si la calciu si magneziu si luam si supliment de magneziu.
    Andra nu stiu ce inseamna analiza aia iesita dar sper sa nu fie ceva grav.
    Oana eu sincer nu mai rezist pana in sapt 40,adica chiar daca ar sta el acolo nu as mai putea pt ca e foarte greu si e foarte jos cu capul si am dureri groaznice cand merg.Si doctora a zis ca e mai bine sa iasa cat mai repede ca e si foarte mare dar nici nu mi-l provoaca.Il lasa sa vina natural.
    fly82, karla010, Poly_R and 2 others like this.
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Novice cioboteaaurelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2012
    Postari in forum
    523
    buna fetelor si salutari tuturor care rotunjesc azi si celor care au eco azi .... noi suntem bine doar ca obosim daca mergem mult :))
    merci de cafeluta si bunatati ... noi servim mereu dim cafeluta la scoala inainte de kursuri

fetelor ajutoor sunt in pana de idei...... maine merg la doctor sa fac eco si control si nu stiu mare lucru despre cum e cu nasterea pe aici ... am multe intrebari dar culmea ca acum cand ma apucai sa scriu ca uit mereu cand merg la cabinet nu prea imi vin ideile.... stiu ca vreau sa intreb cum e cu cezariana pe aici ... daca bebe nu s-a intors si nu se intoarce ... apoi vreu sa il intreb daca pot sa intrerup vitaminele ca m-am ingrasat fff mult..... si mai vreu sa il intreb daca aici tre sa iau bagaj pt bebe hainute si daca mai trebuie ceva pt el..........altceva nu imi mai vine in minte Voi ce mai intrebati doc. sau ce ar tre sa mai intreb .... va rog ceva idei si inca o intrebare ce marime la pampers ati luat 1 sau 2 ca vad ca aici marimea 2 e de la 3 kg si marimea 1 de la 2 la 3 kg ??????????????????????
    CafeMom TickersCafeMom Tickers

Lilypie Maternity tickers

Floricica Nou Venita cheea's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2012
    Postari in forum
    27
    fetelor am o problema a inceput sa-mi iasa un herpes pe buza de sus.sunt racita si cred ca asta e un motiv.este vreo problema pentru fetite? trebuie sa dau cu ceva?
    fly82 likes this.

Floricica Nou Venita larisa_82's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2013
    Postari in forum
    87
    Citat Postat de cheea Vezi mesajul
    fetelor am o problema a inceput sa-mi iasa un herpes pe buza de sus.sunt racita si cred ca asta e un motiv.este vreo problema pentru fetite? trebuie sa dau cu ceva?

Eu am fost racita rau de doua ori pana acum, am avut bronsita, nu mi-a afectat bebele raceala si la prima aveam in jur de 28 de saptamani, tusesc si acum dar nu am nimik de altfel, ai grija sa nu faci febra, lichide multe, am fost la dr. si mi-a dat un tratament naturist si un sprei de la care am facut o alergie de nu scap nici acum de ea, bea ceaiuri cat de multe
    pregnancy Anastasia Ioana