Like Tree4102Likes

Burtici de iarna – primavara (2013-2014) 2

Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    491
    Ruxandra daca tu ai burtica lasata,inseamna ca eu trebuie sa nasc din clipa in clipa :)))poate diseara punem pozici...

Floricica Nou Venita dianabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2013
    Postari in forum
    74
    buna burtici! voi cum stati cu somnul? la noi e naspa tare....dormim numai cate 4-5 ore pe noapte si alea in reprize... dormim 1-2 ore, ma trezesc si stau la tv vreo 2-3 ore, cu greu adorm iar si iar ma trezesc si dimineata cand suna ceasul ca sa trimit fata la scoala..ce-as mai dormi....si cu mersul la baie e JAAAAAAAAAAAALE. m-am saturat!!!!!!!! pe timpul zilei merg din ora in ora, ba cateodata si de 2 ori intr-o ora. si la voi e la fel?
    floricika23 likes this.

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    Aseara am fost la cumparaturi in Kaufland,doua femei mi-au spus sa ai o nastere usoara ca ti sa lasat burta mult nu mai ai o saptamana,si nu le-am vazut in viata mea,nu sunt singurele care mi-au zis asta.Inportant este sa vina cand vrea el,dragul de el numai sa dea Dumnezeu sa fie sanatos!!!
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    Diana si la noi e jale,cateva ore pe noapte,dupa care avem ora de joaca cu tati in toiul noptii si iar somn 2-3 ore,deci adunat cam 6-7 ore,la baie nici nu mai spun 7-8 ori pe noapte deja ma exasperat,abia astept sa scap de mersul la baie sa ma duc si eu ca omul.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita crineta000's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.07.2013
    Postari in forum
    180
    Ruxi , nici mie nu mi se pare joasa burtica, dar poate ca nu ma pricep eu, nu stiu. E o burtica frumoasa, la mine cateodata rade maicamea, ca se muta bebelina intr-o parte si e burta stramba toata, si cand pun mana simt unde e capusorul:) Lasa ca de-acum ai 35 saptamani, chiar daca e grabit si vrea sa iasa, nu ar trebui sa fie probleme, incearca sa stai si tu cumintica, la caldut, ai sa vezi ca o sa stea si el cumintel atat cat e nevoie :D poop
    Mami_alex, eu ce sa mai zic ca pana acum am pus pe mine 13 kg, m-ar vedea socrela, ar avea si ea de comentat, inainte eram o schija, acum sunt ca un bursuc, important e sa fiti voi sanatosi, cand e vb de cateva kg in plus nu e prb, se dau ele jos. Lumea vorbeste, noi trebuie doar sa ne intre pe o ureche si sa iasa repede pe cealalta ureche. Eu in fiecare an cand mergeam acasa, de fiecare data imi spunea soacra, ca sunt prea slaba, ca trebuie sa mananc mai mult, ca daca raman insarcinata o sa imi fie greu...dar ea vb ea auzea :) Noi sa fim sanatosi, acum ca trebuie sa stau la dieta, in timpul sarcinii, ar sti ea, ar spune ca sunt doctorii nebuni si ca trebuie sa mananc pentru 2 :))
    Pupicei burticute! sanatate la toate !

Floricica Novice Justmelorelai's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2013
    Postari in forum
    574
    Buna seara, dragelor!

la eco a fost bine, e totul in ordine, bebe e acolo, are intre 4 si 5 saptamani...am primit ceva pastilute, analize dupa 16 decembrie, in rest, toate bune....m-a linistit d-na doctor! :x

pupici si o seara frumoasa!

Floricica Debutanta denysa88's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    660
    Citat Postat de Justmelorelai Vezi mesajul
    Buna seara, dragelor!

la eco a fost bine, e totul in ordine, bebe e acolo, are intre 4 si 5 saptamani...am primit ceva pastilute, analize dupa 16 decembrie, in rest, toate bune....m-a linistit d-na doctor! :x

pupici si o seara frumoasa!
    felicitari! ma bucur ca totul e bine. cand mai trebuie sa mergi la eco?
    floricika23 likes this.
    Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.846
    Ce fac fetele cu burtici? Noi acasica de luni in concediu de odihna apoi prenatal...bebelina mea nu e asa agitata adica misca dar nu asa des sper sa fie ok vineri mergem la doctor ...o simt parca trebura din cand in cand..seara nu mi face probleme deloc si nici la toaleta nu merg noptea dar nici nu beau apa multa(( mi se tuguie buta cateodata si cred ca am avut si ceva contractii nedureroase ca mi se intareste tare jos burta pt cateva minute apoi isi revine..ma chinui cu cele 2 masele acum ma dor doar cand ating acolo abea astept sa scap..burta si eu o am jos dar asta e normal cand se intoarce bebe cu capul in jos stati linistite)..in rest mergem inainte dupa Dyana cine urmeaza?

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    Cryssa ma bucur ca iti prieste concediul,dupa Aylin care deja este mamica,ii urez bafta Dyanei,dumnezeu sa o ajute sa aiba o nastere usoara,recuperare rapida si o bebita sanatoasa,Julybaby cred ca deja isi tine printesa in brate nu a mai intrat sa ne spuna cum mai este noi speram ca este bine,urmeaza Maridani daca nu ma insel,Pinky30,Denisa88,Floricika23 si dupa eu si lista tot continua,doamne ajuta sa ajungem toate cu bine la momentul marii intalniri si sa ne tinem cu bine in brate!
    Mamica de ingeras

Floricica Senior floloredana's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2013
    Postari in forum
    4.402
    Neata fetelor.
    Ma scuzati ca intervin in frumoasa voastra casuta.Eu v-am citit de la inceput,iar acum am o intrebare...stiu ca la un moment dat ati discutat despre igiena intima..si stiu ca unele dintre voi ati ales sa folositi niste caiuri parca...pentru a evita infectile si alte probleme.Eu folosesc ovule de 3 ori pe zi..si nu stiu..imi e teama ca apa si sapunul sa nu fie suficiente.Imi puteti spune voi cum ati reusit sa treceti peste aceasta problema?ma scuzati ca am intervenit cu aceasta intrebare.

Va pup pe toate,felicit proaspetele mamici...si celor care urmeaza sa nasca..le doresc nastere usoara!
    Lilypie First Birthday tickers

Te iubesc,Vlad!

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    Loredana in primul rand inca odata felicitari!!!Sa stii ca esti din totdeauna benevenita aici alaturi de noi si oricare alta fata indiferent ca este mamica,aspiranta sau burtica caci de asta se numeste comunitate.In ceea ce priveste ingrijorarea ta eu fac spalaturi zilnice cu bicarbonat sau galbenele,acum parerile sunt impartite unele sustin ca ar trebui sa fie zilnice altele ca un anumit interval de timp ca sa nu distruga flora,eu cel putin facundu-le zilnic nu m-am confruntat cu nici o infectie pe parcursul sarcinii!!
    Mamica de ingeras