Like Tree4102Likes

Burtici de iarna – primavara (2013-2014) 2

Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta denysa88's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    661
    Citat Postat de Justmelorelai Vezi mesajul
    Buna seara, dragelor!

la eco a fost bine, e totul in ordine, bebe e acolo, are intre 4 si 5 saptamani...am primit ceva pastilute, analize dupa 16 decembrie, in rest, toate bune....m-a linistit d-na doctor! :x

pupici si o seara frumoasa!
    felicitari! ma bucur ca totul e bine. cand mai trebuie sa mergi la eco?
    floricika23 likes this.
    Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Ce fac fetele cu burtici? Noi acasica de luni in concediu de odihna apoi prenatal...bebelina mea nu e asa agitata adica misca dar nu asa des sper sa fie ok vineri mergem la doctor ...o simt parca trebura din cand in cand..seara nu mi face probleme deloc si nici la toaleta nu merg noptea dar nici nu beau apa multa(( mi se tuguie buta cateodata si cred ca am avut si ceva contractii nedureroase ca mi se intareste tare jos burta pt cateva minute apoi isi revine..ma chinui cu cele 2 masele acum ma dor doar cand ating acolo abea astept sa scap..burta si eu o am jos dar asta e normal cand se intoarce bebe cu capul in jos stati linistite)..in rest mergem inainte dupa Dyana cine urmeaza?

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Cryssa ma bucur ca iti prieste concediul,dupa Aylin care deja este mamica,ii urez bafta Dyanei,dumnezeu sa o ajute sa aiba o nastere usoara,recuperare rapida si o bebita sanatoasa,Julybaby cred ca deja isi tine printesa in brate nu a mai intrat sa ne spuna cum mai este noi speram ca este bine,urmeaza Maridani daca nu ma insel,Pinky30,Denisa88,Floricika23 si dupa eu si lista tot continua,doamne ajuta sa ajungem toate cu bine la momentul marii intalniri si sa ne tinem cu bine in brate!
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Cu Vechime floloredana's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2013
    Postari in forum
    5.334
    Neata fetelor.
    Ma scuzati ca intervin in frumoasa voastra casuta.Eu v-am citit de la inceput,iar acum am o intrebare...stiu ca la un moment dat ati discutat despre igiena intima..si stiu ca unele dintre voi ati ales sa folositi niste caiuri parca...pentru a evita infectile si alte probleme.Eu folosesc ovule de 3 ori pe zi..si nu stiu..imi e teama ca apa si sapunul sa nu fie suficiente.Imi puteti spune voi cum ati reusit sa treceti peste aceasta problema?ma scuzati ca am intervenit cu aceasta intrebare.

Va pup pe toate,felicit proaspetele mamici...si celor care urmeaza sa nasca..le doresc nastere usoara!

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Loredana in primul rand inca odata felicitari!!!Sa stii ca esti din totdeauna benevenita aici alaturi de noi si oricare alta fata indiferent ca este mamica,aspiranta sau burtica caci de asta se numeste comunitate.In ceea ce priveste ingrijorarea ta eu fac spalaturi zilnice cu bicarbonat sau galbenele,acum parerile sunt impartite unele sustin ca ar trebui sa fie zilnice altele ca un anumit interval de timp ca sa nu distruga flora,eu cel putin facundu-le zilnic nu m-am confruntat cu nici o infectie pe parcursul sarcinii!!
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita DanaD2's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2013
    Postari in forum
    143
    Buna burticute frumoase :).Ruxi e superba burticuta taaa si...sincer nici mie nu mi se pare ca ar fi lasata,dar nah,poate nu vad eu bine :)).As pune si eu o pozica cu burtica mea la 22 s,dar...nu cred ca ma pricep sa atasez foto aici.Noutati nu am,bubulina mea misca tot mai tare,aseara a simtit-o si fratele meu,(19 ani si prima nepotica)..si nu va puteti inchipui ce emotionat era,si mandruuu ca el a simtit-o primul(dupa mine si sot,bineinteles),mai ales ca a fost o lovitura zdravana .Aaaa,noi continuam cu datul la rate,dar...asta e,suportam tot de dragul ingerasilor nostrii...tot ce conteaza este sa fie ei bine.Loredana,in legatura cu intrebarea ta,si eu ca si Ruxi fac spalaturi cu bicarbonat si...multumesc lui Dumnezeu,pana acuma nu am avut nici o problema.Dragele mele va doresc o zi superba :*

Floricica Cu Vechime floloredana's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2013
    Postari in forum
    5.334
    Multumesc ptr raspuns,dragele mele.O sa intreb si medicul ca sa fie totul sigur.Multa sanatate incontinuare.

Floricica Nou Venita mami_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2012
    Postari in forum
    272
    salutare burtici!!vin si eu mai tarzu la un suc.am vazut ca in tara ninge,vreau si eu))aici ba e rece ba e cald,nici nu stiu cum sa ma mai imbrac.eu zilele astea iau acdoul de mos nicolae pt fimea,i-am luat cizmulite ugg,si maine merg sa-i iau un set de doctor,cateva dulciuri si cam atat,voi ce luati/?ruxi-eu am burta jos de la inceputul sarcinii,multii ma intreaba daca nasc in curand.
    crysa-nasol cu maselele stiu cum e.eu am descoperit ca mi sa mancat un dinte si a inceput sa se farmiteze si incurand va cadea,noroc ca e in lateral si nu se vede,vara asta trebe sa ma ocup de dantura ca nu se mai poate,si mie mi se tuguie burta uneori cand stau razmata prima oara mi sa parut tare ciudat,acum m-am abisnuit.
    aylin-cum sunteti?
    o zi buna tuturor!!

Floricica Nou Venita dyana25's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2013
    Postari in forum
    153
    buna burtici cum sunteti? eu mam gandit sa intru sa va salut inainte de marele moment...de care ma mai desparte doar cateva ore :)..sper sa ne auzim cu bn peste cateva zile.sa aveti grija de voi !!! pupici la toate

Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    Dyana nastere usoara scumpo!!Un bebe sanatos si mancacios si tie recuperare rapida!!!Asteptam vesti despre tine si bebelina!!!
    floricika23 likes this.
    Mamica de ingeras

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    500
    Dyana sa fi sanatoasa si tu si bebelina sa vina cu bine pe lume,va pupam pe amandoua.
    floricika23 likes this.
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Friendship tickers

Lilypie Second Birthday tickers
    Lilypie Pregnancy tickers