Like Tree4102Likes

Burtici de iarna – primavara (2013-2014) 2

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita catalina_buga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.06.2013
    Postari in forum
    210
    Tocmai ce am venit de la spital... pe la ora 8 am avut din nou o scurgere galben verzuie, nu am mai stat am mers la spital.. unde am stat 2 ore sa astept o doctorita sa vina sa se uite...ce si cum...mi-a pus fel si fel de intrebari care im le mai puse-se odata o asistenta cu jumate de ora inaintea ei.. apoi mi-a luat proba ptr laborator..a controlat din nou colul,,. de data aceasta nu a fost aceeasi doctoritasi s-a executat corect procedura cu..prezervativul..a masurat colul si imi spune ca e de 2.20!!! ea masura cu tot cu deschizatura interioara .. nu masura doar ce era inchis... normal ca ii dadea 2.20!!! si ma mai si felicita ca supeeeer ca e mai bine...i-am zis ca doctorul meu imi masura fara acea deschizatura interioara ea imi zice ca nu e nici o deschizatura desi eu o vedeam si o vad saptamanal la control... tot eu eram cea chioara!!dar tot nu am plecat de acolo cu zambetul pe buze dupa ce am stat 2 ore.. a venit aceasta doctorita cu un practicant..si a inceput sa ii explice lui unde e inima..creierul... si i-a sunat telefonul... l-a lasat pe ala sa se uite in continuare la mine.. la copil.. care el habar nu avea unde sunt organele.. cum e asezat .. mi se pare o tampenie...deci nu doar in romania sunt medici incompetenti .nu ii credeam atat de incompetenti si incuiati..si..si.. nu am cuvinte... au ''noroc'' sa zic asa ca am risc de nastere prematura si acest spital au o sectie noua specializata ptr intensiv-prematuri ca altfel schimbam spitalul in secunda 2! mi-ai spus ca imi vor suna doctorul cand vin rezultatele de la laborator sa il informeze daca au gasit in acea scurgere vreo bacterie.. infectie... acum sunt curioasa... am urmatorul control in 11 .. . un week-end linistit,fara griji tuturor burticilor va pup!

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    491
    Citat Postat de catalina_buga Vezi mesajul
    Tocmai ce am venit de la spital... pe la ora 8 am avut din nou o scurgere galben verzuie, nu am mai stat am mers la spital.. unde am stat 2 ore sa astept o doctorita sa vina sa se uite...ce si cum...mi-a pus fel si fel de intrebari care im le mai puse-se odata o asistenta cu jumate de ora inaintea ei.. apoi mi-a luat proba ptr laborator..a controlat din nou colul,,. de data aceasta nu a fost aceeasi doctoritasi s-a executat corect procedura cu..prezervativul..a masurat colul si imi spune ca e de 2.20!!! ea masura cu tot cu deschizatura interioara .. nu masura doar ce era inchis... normal ca ii dadea 2.20!!! si ma mai si felicita ca supeeeer ca e mai bine...i-am zis ca doctorul meu imi masura fara acea deschizatura interioara ea imi zice ca nu e nici o deschizatura desi eu o vedeam si o vad saptamanal la control... tot eu eram cea chioara!!dar tot nu am plecat de acolo cu zambetul pe buze dupa ce am stat 2 ore.. a venit aceasta doctorita cu un practicant..si a inceput sa ii explice lui unde e inima..creierul... si i-a sunat telefonul... l-a lasat pe ala sa se uite in continuare la mine.. la copil.. care el habar nu avea unde sunt organele.. cum e asezat .. mi se pare o tampenie...deci nu doar in romania sunt medici incompetenti .nu ii credeam atat de incompetenti si incuiati..si..si.. nu am cuvinte... au ''noroc'' sa zic asa ca am risc de nastere prematura si acest spital au o sectie noua specializata ptr intensiv-prematuri ca altfel schimbam spitalul in secunda 2! mi-ai spus ca imi vor suna doctorul cand vin rezultatele de la laborator sa il informeze daca au gasit in acea scurgere vreo bacterie.. infectie... acum sunt curioasa... am urmatorul control in 11 .. . un week-end linistit,fara griji tuturor burticilor va pup!
    Catalina se pare ca si la mine a aparut acea secretie galben verzuie,nu am mancarimi,usturimi sau alte simptome sau dureri...

Floricica Nou Venita dyana25's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2013
    Postari in forum
    152
    buna burtici!!!...din cate vad voi aveti acea secretie dar fara dureri...la mine deocamdata e la fel normala doar k mai abundenta insa eu am dureri...aveti insa grija sa nu fie vreo infectie sa mergeti neaparat la un control..eu de dimineata mam trezit cu dureri in partea dreapta in lateral parca ramaneam fara aer de la durere...poate o fi cum ma tot descopar noaptea dar in camera nu e frig si ma descopar k ma ia valuri de caldura uneori...sper sa nu ma racesc la rinichi sau ceva
    Modificata de dyana25; 02.11.2013 la 12:13:08.
    [

Floricica Nou Venita moni_g's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2013
    Postari in forum
    3

Buna

Buna, burtici. Am lecturat cu placere discutiile din acest topic. Eu sunt la inceput de drum, am trecut de primul trimestru cu bine :) si medicul mi-a spus ca cel mai probabil bebelusul meu va fi baietel. Am o sarcina delicata, dar sunt extrem de optimista, am incredere ca bebe a venit in ciuda multor "nu-uri" primite de la doctori si ca va fi totul perfect...Urmeaza ca mica minune sa vina in luna mai 2014. Nastere usoara va doresc tuturor si sper sa ne bucurati in continuare cu sfaturile voastre :)

Floricica Novice alexandraene's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2013
    Postari in forum
    491
    Bun venit in casuta noastra Moni_g,sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebelici la termen.

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.282
    buna frumoase burtici!!!Cata sunt extrem de surprinsa,de unde atata nepasare pe medici,parca nici in romania nu sunt asa nepasatori,poate nu este cuvantul potrivit,dar in momentul de fata nu imi gasesc cuvintele dupa ce am citit cele scrise de tine.Alex eu inca nu nici o scurgere de nici un fel,dar probabil fiecare corp reactioaneaza diferit.Dar daca nu ai mancarimi sau usturimi cred ca nu ar trebui sa iti faci griji.
    Moni_g bine ai venit alaturi de noi,te asteptam sa impartasesti din experienta sarcinii alaturi de noi,sa ai o sarcina usoara pina la termen si un bebe sanatos!!
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita moni_g's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2013
    Postari in forum
    3
    Multumesc, la fel! Un sfarsit de saptamana linistit! :)
    Modificata de moni_g; 02.11.2013 la 13:51:10.

Floricica Nou Venita dyana25's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2013
    Postari in forum
    152
    buna moni si bn ai venit printre noi!!! sa ai si de acum in colo o sarcina usoara !

Floricica Debutanta denysa88's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    660
    buna dimineata burtici!

moni bie ai venit in casuta noastra! sarcina usoara in continuare, nastere la termen si un bebe sanatos!!

o saptamana frumoasa tuturor!

Floricica Avansata mary1313's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2012
    Postari in forum
    1.262
    Buna dimineata!!!!Liniste la noi in casuta,ce mai fac burticile mele frumoase???Noi suntem bine,astept cu nerabdare saptamana viit pe 12 sa il vad pe cavaler,sa stiu ca e bine,cat am mai crescut....se pare ca e un nazdravan la cum are activitate acolo in burtica,vorba Catalinei-imi croseteaza cordonulsau sta in aparare in poarta ca uneori il simt de colo colo,face valuri valuri!!! O felicit si aici pe Floloredana,va fi mamica!!!!Sa ii dea Dzeu sarcina usoara!!!!Moni,bine ai venit alaturi de noi!!!!O saptamana frumoasa tuturor!!!!

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.282
    Neatza si de la noi burtici!!!Am observat si eu Mary ca e cam liniste la noi in casuta,noi astazi ne-am trezit cam cu fata la cearsaf,poate ca sunt destul de obosita caci bebe se joaca cu ficatul meu ca tare drag ii este,plus ca il mai incurca si cate-o coasta de se impinge in ea ca il incurca sa isi desfasoare activitatea linistit,sau poate sunt de vina hormonii de sarcina,as trage o partida de plins dar nustiu de ce,ne trece noua ne revenim,fetelor eu stau la casa si cand am iesit in curte vecina isi facuse cafeaua,doamne doamne ce bine mirosea,am intrat in casa si mi-am facut una dar nu are aceeasi aroma,cam pretentiosi suntem azi.Fetelor stie cineva ceva de Printesa nu a mai intrat de mult si nici pe faceebok nu am mai vazut sa intre,sper ca este bine.Pupacesc burticile
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras