Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita coryoana's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2009
    Postari in forum
    1

Lipsa pofta de mancare

Buna fetelor , sunt noua pe aici dar am si eu o nelamurire . Sunt insarcinata in 9 sapt dar nu am pofta de mancare si nu prea pot sa mananc, mai am si o mica lipsa de calciu si mi s-a indicat sa mananc lactate multe dar nu pot . Ce pot face ca sa mi vina pofta de mancare ???

Floricica Nou Venita pbcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2009
    Postari in forum
    1
    Buna. Si eu sunt noua. Am 13 saptamani si aceeasi problema. Lipsa poftei de mancare. Am fost la dr si i-am zis problema mea si mi-a zis ca la eco bebe arata f bine, ceea ce inseamna ca eu desi mananc putin, totusi mananc suficient pt el. Asa ca m-am linistit. Oricum beau o cana de lapte cu cacao pe zi sau taitei cu lapte. Cred ca e suficient. Mai ales ca eu nu sunt un mare fan al lactatelor.
    Multa sanatate!

Floricica Cu Vechime stefaniajohansson's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2007
    Postari in forum
    8.062
    lipsa de pofta de mancare am avut-o si eu in primul trimestru. eu sunt insarcinata in sapt 18 si cam de 2-3 saptamani am inceput sa am pofta de mancare. inainte mi se facea scarba doar cand deschideam frigiderul...
    coryoana, daca ai lipsa de calciu si nu poti manca lactate, incearca sa mananci alune de padure sau migdale, care sunt foarte bogate in calciu. sau daca nici asa nu merge, cumpara supliment de calciu..e foarte important sa nu avem lipsa de calciu in sarcina, pt ca poate dauna danturii..citisem eu pe undeva ca o sarcina ne costa un dinte..mai bine previi decta sa tratezi ;P iar dintii sunt cam scumpi, daca e sa-i tratam ;P

Floricica Nou Venita levijr's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    4
    Fetelor stati linistite,nu e nimic grav.eu pe toata perioada sarcinii am avut problema asta..mancam o data pe zi sau cel mult de 2 fortata de cei din jur si cu toate astea am nascut un bebel sanatos si grasutz.bafta cu sarcina.
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita elisza13's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2012
    Postari in forum
    18
    Si eu sunt insarcinata in 8 saptamani si aceeas problema am si eu,nu am pofta de mancare deloc,nu mai pot manca carne ,dar in schimb mananc multe fructe(mere,grefuit si clementine)si beau foarte multa sana si in rest mai ciugulesc cate ceva.Sper sa fie bine .Sarcina usoara

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    eu in timpul sarcinii m-am confruntat cu aceeasi problema ca voi, nu aveam pofta de mancare. dar faceam ce faceam si mancat cate umpic, mie mi se parea ca mananc putin, fat de cum auzisem povesti ca in timpul sarcinii manci mult sau ca ai fel de fel de pofte, ei bine eu nu. nu am avut nici pofte dar nici greturi. mancam putin dar incercam sa mananc des, ciuguleam mai u iart, mai niste biscuiti, mai 2 linguri de ciorba niste paste si asa mai departe si bebe a iesit bine mersi inca m-am mirat cand am auzit ca are 3kg, eu sunt foarte micuta si slabuta. deci nu va faceti probleme, mancati cat va pica bine asta e cel mai important