Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Dominique_82's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2015
    Postari in forum
    37
    Bine v-am gasit! Si eu sunt o viitoare mamica de gemeni. Avem aproape 14 saptamani si inca nu stiu ce sex au. Ma bucur ca am cu cine impartasi aceasta bucurie, mai ales ca gasesc putine informatii despre sarcina gemelara.Sper sa ne adunam cat mai multe :)

Va pup, sarcina usoara si cat mai aproape de termen va doresc!
     Pregnancy Ticker

Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Dominique_82 Vezi mesajul
    Bine v-am gasit! Si eu sunt o viitoare mamica de gemeni. Avem aproape 14 saptamani si inca nu stiu ce sex au. Ma bucur ca am cu cine impartasi aceasta bucurie, mai ales ca gasesc putine informatii despre sarcina gemelara.Sper sa ne adunam cat mai multe :)

Va pup, sarcina usoara si cat mai aproape de termen va doresc!
    bine ai venit in casuta noastra si iti doresc sarcina usoara in continuare si la termen!!!orce nelamurirre ai te astept cu intrebarii
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita Bibik25's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    Buna burticilor, sunt o viitoare mamica de gemeni, am 15 sapt dar inca nu stiu exact ce sunt bebelusii.Voi ati avut dureri sub burta sau ati simtit bebelusii in burta pana sa miste?

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Bibik25 Vezi mesajul
    Buna burticilor, sunt o viitoare mamica de gemeni, am 15 sapt dar inca nu stiu exact ce sunt bebelusii.Voi ati avut dureri sub burta sau ati simtit bebelusii in burta pana sa miste?
    Bine ai venit in casuta noastră,sincer nu prea am inteles întrebarea ta pt ca nu si cum sa simți bebeluși in burtica daca nu i-ai simțit cum misca...!!dar da,exista posibilitatea sa te doara burtica pt ca se intind ligamentele...doct tau ce spune de lucrul asta??

Floricica Nou Venita Dominique_82's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2015
    Postari in forum
    37
    Bine ai venit Bebik25 si sarcina usoara iti doresc!Sa stii ca si eu mai simt uneori cate ceva de parca mi s-ar zvarcoli intestinul sau e ceva de la stomac :))) Si cand ma mangai pe burtica gasesc locusor intarit si ma gandesc, ca acolo cred ca e un bebe si in cealalta parte e celalalt. Cu toate ca eu de la ecografie am vazut ca ai mei stau unul deasupra celuilalt.

Apropo, intr-o seara m-am intors cam brusc de pe o parte pe cealalta si am simtit o durere sub burta ca si durerea de intindere musculara. Ma facea si sotul sa rad si de cate ori radeam simteam aceeasi durere. Am stat linistita si parca nu am mai avut nimic dupa vre-o jumatate de ora. Voua vi s-a intamplat?

Joia viitoare mergem la ecografie si sper sa se vada sexul, la tine inca tot nu s-a vazut la 15 saptamani?

Pupici burtici si sarcina usoara sa avem!
     Pregnancy Ticker

Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    Eu acum sunt la spital, doctorul spune ca am uterul contractat, mi se fac perfuzii dar cand merg mai mult iar ii simt jos de tot sub burta, tot asa unu sub altul sunt si ai mei.Sa inteleg ca voi nu ii simtiti, ada ca o greutate? Va pup,sanatate!

Floricica Novice Kyimsyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    Hello dragelor, si bine v-am gasit.
    Si eu sunt o burtica cu gemeni fetita si baiat si abia asteptam sa ii tinem in brate
    Bebik25 si eu am fost in Spital pt 2 zile din cauza ca la ctg se inregistrau contractii regulate si aveam burta tot timpul intarita. Eu am primit doar magneziu de 800mg.
    Karla ce burtica faina ai, si a mea ii maaaare si grea, e tot mai greu.
    Dominique, mai usor cu miscarile bruste, ca uterul ii supra intins si ii normal sa te doara la miscari rapide.
    Ai mei cand se intorc sau rasucesc simt un gol in burta parca se goleste, si parca ma strange careva de gat, tot sangele stationeaza in cap si gat. Ciudata senzatia
    O zi frumoasa va doresc

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Bibik25 Vezi mesajul
    Eu acum sunt la spital, doctorul spune ca am uterul contractat, mi se fac perfuzii dar cand merg mai mult iar ii simt jos de tot sub burta, tot asa unu sub altul sunt si ai mei.Sa inteleg ca voi nu ii simtiti, ada ca o greutate? Va pup,sanatate!
    Sincer eu pana acum nu i-am simțit ca o greutate si nu am avut probleme!si bebelusi mei stau unul deasupra celuilalt pt ca atunci cand lovesc unul lovește spre exterior si pot fi resimțite loviturile si de ceilalți si celălalt simt ca ma lovește înăuntru ...de multe ori imi da impresia ca ma zgârie înăuntru ...chiar nu stiu sa explic senzația ...naspa rau!

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Kyimsyi Vezi mesajul
    Hello dragelor, si bine v-am gasit.
    Si eu sunt o burtica cu gemeni fetita si baiat si abia asteptam sa ii tinem in brate
    Bebik25 si eu am fost in Spital pt 2 zile din cauza ca la ctg se inregistrau contractii regulate si aveam burta tot timpul intarita. Eu am primit doar magneziu de 800mg.
    Karla ce burtica faina ai, si a mea ii maaaare si grea, e tot mai greu.
    Dominique, mai usor cu miscarile bruste, ca uterul ii supra intins si ii normal sa te doara la miscari rapide.
    Ai mei cand se intorc sau rasucesc simt un gol in burta parca se goleste, si parca ma strange careva de gat, tot sangele stationeaza in cap si gat. Ciudata senzatia
    O zi frumoasa va doresc
    Mersi mult de tot...eu deja am impresia ca e ff mare burtica ...pff..si cand ma gândesc ca mai are de crescut ma ia groaza!deabea ma misc ....sunt mai rau ca o baba de 70 ani si de 2 zile a inceput si la mine sa se contracte burtica atunci cand stau mai mult in picioare sau fac cate ceva prin casa :(

Membru inregistrat la
    28.03.2015
    Postari in forum
    52
    La cate saptamani ati simtit miscarile bebelusilor?Sarcina usoara si cat mai aproape de termen va doresc!

Floricica Novice Kyimsyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2013
    Postari in forum
    327
    Salutare dragelor
    Bibika eu i-am simtit pe la 17-18 saptamani abia, si direct lovituri ca la karate. Nu i-am simtit niciodata ca pe o greutate in abdomenul inferior.
    Karla si eu ma misc in reluare plus ca ma doare rau piciorul drept de la nervul sciatic. Dar nu mai am mult rezist eroic

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!