Like Tree53Likes

Burtici si mamici de gemeni

Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata karla010's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523

Rusinos Burtici si mamici de gemeni

Buna mamici si viitoare mamici de gemeni
    Numele meu este Karla ,am 28 ani si sunt o viitoare mamica de gemeni.As vrea sa împart cu voi fiecare gând frumos,fiecare emoție si de ce nu fiecare grija sau moment de teama!astept cu mare drag sa povestim despre cum e sarcina gemelară...cum e de dupa naștere si cum va descurcați!!??
    Modificata de karla010; 12.03.2015 la 01:11:13.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita happymommy's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2015
    Postari in forum
    4

Rusinos Buna Karla:)

Citat Postat de karla010 Vezi mesajul
    Buna mamici si viitoare mamici de gemeni
    Numele meu este Karla ,am 28 ani si sunt o viitoare mamica de gemeni.As vrea sa împart cu voi fiecare gând frumos,fiecare emoție si de ce nu fiecare grija sau moment de teama!astept cu mare drag sa povestim despre cum e sarcina gemelară...cum e de dupa naștere si cum va descurcați!!??
    Eu sunt Anamaria si eu, la fel ca si tine, o viitoare mamica de gemeni. Se pare ca suntem doar noi doua momentan. Voi avea doi baietei iar acum avem 28 saptamani, deja ne miscam greu, dar ne descurcam. Voi cum sunteti? Asteptam si celelalte mamici daca mai sunt sa ne mai povesteasca din experientele lor.
    karla010 likes this.

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de happymommy Vezi mesajul
    Eu sunt Anamaria si eu, la fel ca si tine, o viitoare mamica de gemeni. Se pare ca suntem doar noi doua momentan. Voi avea doi baietei iar acum avem 28 saptamani, deja ne miscam greu, dar ne descurcam. Voi cum sunteti? Asteptam si celelalte mamici daca mai sunt sa ne mai povesteasca din experientele lor.
    buna Anamaria,bine ai venit in casuta si ma bucur ca mi te-ai alaturat !noi avem 16 s + 4 z si pot sa spun ca burtica e deja maricica !inca ne miscam bine dar obosesc ff repede si ma doare ff tare spatele!la capitolul kg cum stai? eu pana acum am luat 3 kg jumate ,am inceput sa dorm mai bine noaptea si ma bucur de fiecare miscare a lor!tu cum te simti?noaptea reusesti sa dormi ?
    te pup si iti doresc o zi minunata

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    la mine sunt in placente separate si se pare ca cel din partea stanga e baietel (si isi arata barbatia la fiecare eco) in schimb cel din partea dreapta sta mereu cu mana la fata si piciorusele incrucisate ....vineri avem eco ,sper sa ne arate ce ascunde acolo ....
    teodoraioana likes this.

Membru inregistrat la
    23.03.2015
    Postari in forum
    4
    Buna Karla.Scz ca raspund mai greu, nu intru tot timpul pe net.Prefer sa ma mai documentez din carti. Noi am facut 30 saptamani 2 zile, ne miscam greu, dormim greu, dar bucuria e mare cand simt baietii cum se misca. Asta e cel mai frumos lucru din sarcina cand ii simti acolo si asta iti da putere sa infrunti celelalte greutati. Nu vreau sa te sperii, este cea mai frumoasa perioada dar si cea mai grea:D. Tu cum te simti? Cate kg ai luat pana acum? Eu am luat cam 15 si cred ca mai iau acum in ultimul trimestru. Sper, nu f multe:)Te-am pupat, o zi frumoasa si tie!
    teodoraioana likes this.

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Buna Karla.Scz ca raspund mai greu, nu intru tot timpul pe net.Prefer sa ma mai documentez din carti. Noi am facut 30 saptamani 2 zile, ne miscam greu, dormim greu, dar bucuria e mare cand simt baietii cum se misca. Asta e cel mai frumos lucru din sarcina cand ii simti acolo si asta iti da putere sa infrunti celelalte greutati. Nu vreau sa te sperii, este cea mai frumoasa perioada dar si cea mai grea:D. Tu cum te simti? Cate kg ai luat pana acum? Eu am luat cam 15 si cred ca mai iau acum in ultimul trimestru. Sper, nu f multe:)Te-am pupat, o zi frumoasa si tie!

Eu in principiu stiu de la prima sarcina cum e treaba numai ca acum sunt 2 si întrebări sunt multe!cei drept mai am putin si fac 20 sapt si inca merg bine ,dorm cat de cat bine chiar daca au inceput sa ma boxeze destul de tare mai ales noaptea,deja imi este greu sa ma întorc de pe o parte pe alta!pana acum am luat in jur de 7 kg ...dar se pare ca au inceput sa se lipească ff repede de mine kg iacum in ultimul timp si pe ce trec sapt ..parca ma sperie si mai rau dar important e sa fie iei bine!am momente cand am impresia ca zboara timpul si zile cand parca deabea trece!la mine in burtica e scandal mai mult noaptea ...unul e ff activ si celălalt e mai pe moale....in rest totul merge bine!asteptam si noi sa ne sune sa mergem sa facem Morfologica si sa vedem ce fac băieți mei pt ca am aflat de curând ca sunt 2 muschetari!fratiorul cel mare azi a facut 2 anișori si facem cinste ca e baiat mareee si ff isteț!!pupici
    teodoraioana likes this.

Floricica Nou Venita Christine30's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2015
    Postari in forum
    1
    Buna burtici de gemeni ;)

Sunt noua pe forum si as vrea sa cunosc si sa impartasesc experientele cu voi. Noi avem aproape 32 de sapt :) Așteptam baieti ;)
    karla010 and teodoraioana like this.

Membru inregistrat la
    23.03.2015
    Postari in forum
    4
    Buna Christine30! Si eu astept baietei, tot cam 32 saptamani, de fapt 31 si 3 zile:). Cum te simti? Poti sa dormi? nu te necajesc baietanii? Noi ne miscam greu, dam din picioruse si manute, nu stam deloc cuminti. Multa sanatate si sarcina usoara!

Membru inregistrat la
    23.03.2015
    Postari in forum
    4
    Buna Karla! ce-ti fac baietetii? au inceput ,,meciurile'' prin burtica? cum te simti? de obicei in sarcina gemelara, unul e mai activ, noua sa ne-a zis dr ca si la mine unul era mai activ. Acum, la 32 saptamani, amandoi sunt la fel de activi si ma bucur cand ii simt. E cel mai placut sentiment, putin dureros, dar cel mai frumos! Multa sanatate si sarcina usoara in continuare!

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Citat Postat de Christine30 Vezi mesajul
    Buna burtici de gemeni ;)

Sunt noua pe forum si as vrea sa cunosc si sa impartasesc experientele cu voi. Noi avem aproape 32 de sapt :) Așteptam baieti ;)
    cu mare drag....orce nelamurire suntem aici

Membru inregistrat la
    04.08.2012
    Postari in forum
    1.523
    Buna Karla! ce-ti fac baietetii? au inceput ,,meciurile'' prin burtica? cum te simti? de obicei in sarcina gemelara, unul e mai activ, noua sa ne-a zis dr ca si la mine unul era mai activ. Acum, la 32 saptamani, amandoi sunt la fel de activi si ma bucur cand ii simt. E cel mai placut sentiment, putin dureros, dar cel mai frumos! Multa sanatate si sarcina usoara in continuare!

cei drept la mine cel din dreapta e ff activ comparativ cu cel din stanga ,deja imi e greu sa ma misc si ma simt ca un ou !eu i-am simtit prima oara la 11 sapt si acum simte si cine pune mana pe burtica cum misca teroristi....:))))
    este ff placut sa-i simti dar deja ma doare ff tare in zona buricului pt ca se intinde pielea ff tare ...eu ma dau cu ulei,crema,....detoate dar degeaba!la capitolul kg avem pana acum 8,5 kg si zic ca mergem bine in continuare....zilele astea mergem sa facem morfologica si deabea astept sa-mi spuna greutatea si lungimea lor pt ca burtica e mareeeee!!!!pupici si va dorim sarcini usoare in continuareeee
    teodoraioana and happymommy like this.

+ Raspunde
Pagina 1 din 15
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!