Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior iubytzik22's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    draga si parintii la fel o sa ma oblige.................sunt asa de singura..............maine ma duc la doctor...........sunt disperata oare la 5 luni sau 4 luni doctorii mai recomnda avort??????????????va rog raspundeti nu vreau sa imi pierd baieteluuuuuuuu.............

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    oare ce sa intimplat cu voi?normal un doctor sanatos la cap nu ti-ar face chiuretaj la 4 sau 5 luni.EU cred ca daca ai credinta totul va fii ok ,chiar daca viitorul tatic nu accepta acum daca te iubeste cu adevarat trebuie sa fie linga tine si sa te srpijine.

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    pai azi am fost la doctor si normal k a zis ca nu se mai poate cand i-am zis lui insa a sarit cu gura pe mine si a inceput sa tipe si sa ma faca in fel si chip ca numai eu sunt vinovata.........si acuma a ramas sa se gand cica ce o sa faca mai departe ca nu stie ink..........adevarul e k acuma mi-a transmis si mie o parte din teama lui si mi-e teama si mie sa fiu parinte.........parca nu stiu sunt speriata plus ca odata mamica deja fara libertatea tineretii adik nu stiu parca sunt confuza nu mai stiu ce vreau..........si ma simt fff rau trec printr-o stare de negare acuma...........si nu inteleg dc...............oare e normal asta?la varsta de 21 de ani..plus ca parintii lui o sa creada ca am ramas gravida intentionat................si o sa faca spume cand o sa afle........lui mama i-am zis k o sa decid eu cu el ce vom face...........mi-e frik de tot.....mai ales ca miercuri o sa vb cu el fata in fata...........ma simt groaznic............dc oara?????dc nu pot trece peste sentimentul vinovatiei oare????[in stare de soc]

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    Iubytzik eu cred ca daca te iubeste cu adevarat si vrea un viitor alaturi de tine ar accepta faptul de a fi tata.sa fii parinte e un lucru extraordinar nu se poate descrie ce simti in acele momente in care i-ti iei copilul pentru prima data in brate sau cand il simti cum misca in burtica,poate prietenului tau ii e teama dar eu zic ca va ceda.copilul il va face sa se skimbe,cand va vedea ce inocent si nevinovat e.de ce sa hotarasca altcineva prt.copilul tau,de ce sa-i iei viata,cu ce a gresit?eu spun sa nu faci avort.parintii tai se vor skimba odata cu venirea lui pe lume.E UN LUCRU EXTRAORDINAR SA FII PARINTE!asteptam sa vedem ce ai mai rezolvat,eu iti doresc bafta iar inainte de a lua o decizie gandeste-te de o mie de ori.asa cum spui ca ai mai pierdut 2 daca il dai si pe asta afara gandestete si la posibilitatea de a nu mai avea copii,e un subiect delicat.CURAJ SI LUPTA PENTRU COPILUL TAU

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    EU AM AFLAT INTR-O DIMINEATA DUPA CE MI-AM FACUT TESTUL ca sunt insarcinata si am inceput sa plang de fericire,am luat telefonul si l-am sunat pe sot care era la munca,cand a raspuns l-am intrbat:"CE FACI TATICULEI"la care el mi-a spui:"cum,ce tatic?a,esti insarcinata?esti sigura?"si a inceput sa tipe l-a care seful l-a intrebat ce sa intamplat iar sotul a raspuns:"voi fi tatic".a fost o zi emotionata,am ajuns la munca si am inceput sa spun la toata lumea:"sunt insarcinata".nu am avut rabdare sa-i spun sotului cand ajungea acasa,eram prea fericita,parca pluteam

Floricica Veterana mirela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    11.755
    vai de mine nu pot sa cred ce aud....
    iubitica incearca sa iti convingi macar parintii sa fie de partea ta nu se poate asa ceva....la 5 luni nu mai poti face nimic e foarte periculos si apoi gandeste-te la creatura din tine....te cred ca iti este greu mai ales ca tatal copilului e agresiv..doamne nici nu vreau sa ma gandesc prin ce treci...
    dar de ce ai asteptat pana acum?daca intr-adevar voiai sa faci avort eu cred ca te gandeai mult mai devreme nu acum...hai te rog mai zi-ne si noua ce ai facut....

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    draga mea totul s-a rezolvat pastrez copilul si acuma ne gandim sa ne casatorim in august sau septembrie insa mai vedem si sunt mamica unui baietel perfect sanatos si sper sa fie totul in ordine si sa il nasc sa ma pot bucura de el.....care este o minune acuma eu cu viitoru meu sot ne contrazicem asupra numelui caci el vrea tot andrei ca si pe el andrei il cheama si e mandru ca e baiat............

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    bravo,ma bucur din suflet ca sa rezolvat.sarcina usoara si un bebe sanatos.pup

Floricica Nou Venita kattybeb's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2008
    Postari in forum
    247
    Tati s-a asezat pe canapea,si-a sprijinit capul in maini cateva secunde,si mi-a spus "Mai fa o data testul!"...urmatoarele 9 luni au fost cele mai frumoase din viata noastra...primul ecograf,primele miscari in burtica,ceva de vis!Pupici de zahar printeselor si eroilor vostri micuti!
    Are mama un băiat,
    Mult iubit și răsfățat
    De toți cei ce-l îndrăgesc,
    De părinți,bunici ce-l cresc.
    Cu mult drag și veselie,
    Robert-Soare;Bucurie!
    Mama,tata te iubesc!
    Doar pe tine te îndrăgesc!!!

MAMI + TATI + ROBERTO ALEXANDRU

Floricica Veterana mirela_23's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2008
    Postari in forum
    11.755
    imi pare bine ca ati reusit...o sa vedeti ce bucurii o sa va aduca printisorul vostru...iti doresc din tot sufletul sa ai o sarcina usoara in cotinuare si un bebic frumos si sanatos!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Floricica Debutanta offe's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2008
    Postari in forum
    1.013
    ma bucur f mult pt tine...sarcina usoara si sper sa fie totul bine in continuare...
    Lilypie First Birthday tickers