Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita imperia's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193

Vestea minunata, cum il anunti ca esti insarcinata?

mamicilor,va rog frumos , daca doriti, sa relatati momentul cand v-ati dus la El, la partenerul vostru d eviata sa il anunatti ca sunteti gravide.cum ati procedat, cum v-ati exprimat, si ce atitudine ati adoptat, care au fost reactiile....

stiu ca este amintire poate cam intima sa fie relatata aici, dar..daca doriti s ava destainuiti, eu va ascult.! mai ales ca am nevoie de idei, ca tot imi fac scenarii in fiecare zi cum sa-i zis si ce sa fac...
    Bebe Luca-Stefan, te iubeste mami!

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    La noi, sarcina a fost un lucru planificat, adica nu accidental.
    In prima luna de incercari, dupa ce am facut testul, am foat foarte dezamagiti ca nu s-a "prins" nimic. A doua luna, insa a fost cu noroc. Am fost plecati intr-o scurta vacanta la Viena si apoi la Venezia, si imi intarziase ciclul cu o zi. ( mie de obicei imi venea fix). In gandul meu ma rugam sa fie bebele "vinovat" de asta. Ii spusesem sotului ca s-ar putea sa fiu insarcinata.
    Dupa ce am venit acasa, am facut testul, si mi-au iesit doua liniute, dar a doua se vedea doar foarte putin.
    Cand i-am spus sotului nu a fost un moment foarte special, dar ne-am bucurat foarte tare. Deja ne faceam o gramada de planuri.
    Am fost la un medic sa ne confirme "diagnosticul", si atunci am fost foarte emotionati amandoi, cand a fost confirmat faptul ca sunt insarcinata, si ca bebe are cativa milimetri. Eram foarte mandri, si atunci am dat "sfoara in tara".

mami Gabi, tati Florin si iubirea noastra Alex din 17.04.2006

Floricica Debutanta gabi_alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    703
    Si eu mi-am facut o gramada de scenarii...ca vin cu botosei...ca vin cu un costumas de bebe...ca ii aduc o felicitare personalizata...insa nu am apelat la nici unul. A fost totul foarte simplu si emotionant.
    mami Gabi, tati Florin si iubirea noastra Alex din 17.04.2006

Floricica Debutanta corneliamate's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2005
    Postari in forum
    623
    la prima sarcina m-am bucurat ffff mult si am fost foarte fericiti, i-am spus direct ca sunt insarcinata, m-a strans in brate si nu-i venea sa creada ca va deveni tatic. Numai ca bucuria a tinut 3 luni ca dupa aceea am pierdut sarcina. Dar dupa 6 luni am ramas iar insarcinata, dar mi-a fost teama sa ma mai bucur. Acum avem 3 copii si ne bucuram de ei.
    iubire

Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    sa va traiasca si sa fie sanatosi! abia astept s avina momentul , ziua in care sa pot s ama duc si eu la el cu noua stire.sper s afie cat mai curand , totusi.desi..nu ar fis emne ca anu asta o s areusesc.nu stiu d ece.
    oricum, fetelor va doresc - la mai multi bebelusi! *))

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.122
    noi ne doream un bb(chiar si 2)dar tot incercam de cateva luni si nimic,cand am fost la control surpriza,aveam o infectie si dr mi-a spus ca tb tratata si apoi,ca din cauza asta nu raman.Tin tratamentul,si surpriza!!!!pe sfarsitul tratamentului am si ramas.Nu ne venea sa credem.Intr-un fel ne speriasem,stiam ca nu sunt bune medicamentele in timpul sarcinii,cu atat mai putin injectiile,dar dr m-a asigurat ca nu afecteaza fatul,ca inca nu era format.Si am nascut un bb sanatos tun.Vestea am aflat-o impreuna.
    Bafta multa
    Kids magazin - Un magazin pentru mamici si tatici cu Jucarii si articole pentru cei mici

Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    [bebelus]
    concluzia: cred ca suunt!!!!!!!!!!!!!! nu-mi vine sa cred! azi dimineatza pe la 7 si un sfert mi-am facut un test clearblue s enumeste foarte usor d efolosit, si mi-a aratat plusul, adik pozitiv. sper s anu fie o greseala a testului. desi simptome am de cateva saptamani si ciclu trebuiqa sa-mi vina pe 11.oare kiar sunt??? inca nu realizez ce se intampla. dra nu stiu d ece mai am dureri jos la ovarul drept in special , ca si cand da sa explodeze si mai simt si un glod acolo.stiiti voi oare ce ar putea fi? oricum.cred ac maine mai fac un test sa ma asigur.
    atat am avrut sa spun.
    app azi suntem in 13 si eu cu prietenu meu , adik viitorul meu sot, implinim 8 luni d ecand ne-am cunoscut.ziua asta e tare speciala.sunt ahppy , sper s afie adevarat.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.122
    ma bucur pt tine,sper sa fie adevarat si sa nu fie gresit testul,Multa sanatate si acum ai grija de tine(mai mare)
    Kids magazin - Un magazin pentru mamici si tatici cu Jucarii si articole pentru cei mici

Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    193
    multumesc mult de tot pentru urari. azi mi-am mai facut ink o data testul si arata bine .kiar sunt!e pozitiv! nu-mi vine s acred. trebuie s ama duc la cumparaturi!!!!!!! heheh.pana acum ii cumparam numai nepotului meu care are un anisor, dar acum tre s ama gandesc si al copilul meu..cam ciudata senzatia insa..sper s afac fatza.hehehe.multa sanatate si tie si numai bucurii sa ai.
    ciao.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    ma bucur pt.voi draga mea sa fii sanatoasa si sa aveti grija de voi
    te pup!

Banned Floricica Nou Venita mischa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.08.2007
    Postari in forum
    10.291
    Noi l-am programat.
    Am schimbat regimul alimentar, am mancat multa vita, fructe, am renuntat la cola, a luat zinc.
    Am ramas insarcinata in luna in care mi-am propus.

Dupa ce a iestit testul pozitiv si l-a pus ca breloc.