Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monbebe06's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2009
    Postari in forum
    7
    Buna seara! Sunt insarcinata, am 16 saptamani de sarcina si nu mai pot! De cel putin o luna am probleme cu nasul infundat, in special dimineata si seara si nu-mi trece cu nimic, cu nimic din ce am voie sa folosesc in aceasta perioada! E foarte greu sa nu poti respira, obosesc si cand vorbesc....offfffff! A mai trecut cineva prin aceasta problema??

Floricica Cu Vechime stefaniajohansson's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2007
    Postari in forum
    8.062
    buna! si eu m-am confruntat cu aceeasi problema. am cumparat apa de mare de la farmacie si nu m-a ajutat cu nimic, apoi am trecut la picaturi de nas pt copii sub 2 ani Nezeril, apoi am trecut la cele pt copii pana la 7 ani, apoi pt adulti (toate fiind Nezeril) trecerea nu am facut-o intentionat, cand mi s-a terminat primul, mi-a cumparat sotul gresit si am continuat cu ce am avut..din pacate m-am grabit sa le folosesc, bucuroasa ca ma ajuta si nici nu am citit mica mentiune ca nu e indicata folosirea lor mai mult de 10 zile consecutive..si uite asa am devenit dependenta de picaturi de nas..si cand am realizat, a fost greu sa ma las. am inceput sa trec iar de la cele la adulti la cele pt copii, apoi sa raresc doza..iar de 5 zile pot spune mandra cu nu am folosit nici un fel de picaturi. prima si a 2-a zi au fost groaznice..am respirat numai pe gura, pana am facut rana la buza..acum a trecut si rana, a trecut si dependenta..
    si stiti care e culmea?? ca de 2 zile nu am avut nasul infundat nici macar un minutel..iar cand foloseam picaturile il aveam infundat mai mereu..cred ca in asta consta dependenta;P
    multa bafta monbebe06, nu stiu daca povestea mea te ajuta cu ceva, sper totusi sa treci peste aceasta neplacere

mada_lyna
    Guest
    oscilococcinum poate fi luat de femeile gravide. si eu am luat si a fost totul Ok.

Floricica Nou Venita anca20's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2009
    Postari in forum
    179
    buna! am citit intr-o carte ca nasul infundat in sarcina nu e neaparat raceala,ci poate fi din cauza presiunii sangelui
    pregnancy calendar

Floricica Debutanta anamaria_ratiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    665
    Buna fetelor,

Eu am nascut acum un an si 6 luni si in timpul sarcinii am avut rinita de sarcina si nu a fost prea comod sa respir ,nu mai vorbesc cat de greu a fost la travaliu ptr ca nu puteam inspira suficient aer si mi-au pus o masca de oxigen dar s-a terminat cu bine si am scapat cu o nastere mai greuta dar fara episiotomie si cu o refacere rapida.Insa ,in mod normal dupa nastere ,trece rinita aceasta la mine insa s-a agravat si acum am rinita cronica hipertrofica si nu mai simt mirosuri,respir greu de aceea recomand sa consulti medicul.
    SANATATE MAXIMA!
    Ana

Floricica Novice ioana_dinu2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2010
    Postari in forum
    433
    eu am folosit nazomer, doar cat am fost racita si sa stiti ca am avut perioade in care imediat cum stateam la orizontala, eram infundata pe nas
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Avansata vioi's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2009
    Postari in forum
    1.919
    da si eu folosesc nazomer si pt raceala paragrippe si coryzalia sunt produse homeopate produse de aceeasi firmsa ca si osciloccocinum
    Lilypie Second Birthday tickers

Floricica Nou Venita olgastere's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2016
    Postari in forum
    7
    In ambele sarcini am avut de a face cu raceli, si tuse. Cam greu a fost sa scap de ele doar cu ceva tratamente babesti si am sunat medicul care mi-a zis de produse fitoterapeutice cu plante. Daca aveam gatul rosu luam dropsuri cu menta care ma ajuta si la toxicoza de care sufeream. Pentru tuse faceam inhalatii la aerosol cu picaturi si frt repede am scapat de probleme.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!