Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Copillutzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    19
    Am mai cerut parerea unui medic si am primit acelasi raspuns asa ca am ales sa nu il tin. Poate prin toamna situatia va fi alta si vom putea incerca din nou.
    Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers

floloredana
    Guest
    Citat Postat de Copillutzza Vezi mesajul
    Am mai cerut parerea unui medic si am primit acelasi raspuns asa ca am ales sa nu il tin. Poate prin toamna situatia va fi alta si vom putea incerca din nou.
    Nu sunt genu de om care sa judec...fiecare face cum considera.Imi pare rau ca esti nevoita sa iei aceasta decizie.Sper ca te-ai gandit ft ft bine...

Floricica Debutanta sadia's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2012
    Postari in forum
    609
    Citat Postat de Copillutzza Vezi mesajul
    Daca si al doilea medic ti-a spus acelasi lucru cu siguranta s-a gandit la ceilalti copii ai tai,si la sanatatea ta.
    Imi pare rau.......
    Floloredana ce ai vrut sa spui ca nu judeci?

Floricica Nou Venita Pitorac's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2014
    Postari in forum
    1
    Buna!Sunt si eu o mamica de trei copiii si il astept pe al patrulea in martie. Am o cezariana si doua nasteri naturale dupa cezariana. Am o prietena care are doi copii nascuti prin cezariana , diferenta dintre ei este de un an si jumatate .
    Fiica doctorului meu ginecolog a nascut trei copii ,toti trei prin cezariana intr-o perioada de doar 3 ani.
    Deci nu sunt motive de ingrijorare, nu risti nimic sa-l nasti si pe al treilea. Avortul este o greseala fff mare si o sa regereti enorm. Cu incredere vei reusi !!!

Floricica Nou Venita mamikG's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2014
    Postari in forum
    1
    Imi cer scuze daca raspunsul meu te va supara,dar eu cred ca ar trebui sa incerci sa il pastrezi.Cu siguranta Dumnezeu ti l-a dat cu un scop.Si eu am nascut un baietel prin cezariana in urma cu 8 luni,dar din cauza unei malformatii a murit la 3 saptamani,noi am mers cu el l-am operat dar el nu a rezistat. Ai putea sa-I oferi si tu o sansa copilului tau.

Floricica Nou Venita schumpika's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2014
    Postari in forum
    1
    Buna , mi-am inregistrat contul special pt a te incuraja in aceasta problema.Si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.Am nascut tot prin cezariana in iunie o fetita frumoasa si acum sunt insarcinata in aprox.12 saptamani.Am sarcina cu iminenta de avort.Exista un hematom intre placenta si uter pe care o parte l-am eliminat iar restul s-a resorbit aproape complet , cu tratament si odihna.Nici mie nu mi-a fost usor cand am aflat ca sunt insarcinata si mai ales cand a aflat familia.Am fost supusa unor presiuni extrem de mari din partea socrului insa am luat decizia sa il pastrez , iar acum sunt foarte impacata cu mine insami.Orice decizie vei lua pana la urma va fii una extrem de grea.iti doresc multa sanatate si Dumnezeu sa te ajute pt a lua decizia cea mai potrivita.

Floricica Nou Venita Andronec.Gabriela139's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2016
    Postari in forum
    1
    Buna dimineata ,imi cer scuze daca deranjez cu intrebarea,dar si eu sunt in aceeasi situatie in care ai fost tu acum ceva timp:sunt insarcinata in 7s si am un bebe de 9 luni nascut prin cezariana.Dr.nu imi recomanda sa il tin din cauza posibilitatii ruperii uterine.Ma poti ajuta cu un sfat?Multumesc mult si scuze de roman.
    Modificata de Andronec.Gabriela139; 16.08.2016 la 21:07:23.

Floricica Nou Venita DanyDi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2017
    Postari in forum
    25
    Eu cunosc pe cineva care a ramas insarcinata dupa un an de la cezariana. Este important sa se vindece bine rana si tu sa te simti refacuta in momentul in care te gandesti la o noua sarcina.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!