Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita maria_nl's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2009
    Postari in forum
    4
    buna seara! sunt insarcinata, am 5 sapt. pot sa mananc ceapa?

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Crezi cumva ca ii miroase lui bebe? Mananca cat poftesti, e sanatoasa si sa ai bebe super!!!

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Eu mancam mujdei de usturoi intins pe paine la prima sarcina.....nu-i va face nimic umpic de ceapa stai linistita.....
    Cori+Flori=Iulia-18.06.2008 si Denis-23.12.2009

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    La primele sarcini nu am putut sa mananc mare lucru, in primele luni mai nimic, deci nici ceapa sau usturoi. Acum insa daca nu mananc o legatura de ceapa verde pe zi, parca n-am mancat. La ciorba, la branzica, la orice merge daca e dupa mine, gasesc eu. Si usturoi mananc, desi nu poftesc la el ca la ceapa.
    Ruxi si printesele roz
    Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Fourth Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Daca iti place si poti sa mananci, da-i drumul!M-ai facut sa rad!

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.680
    Ceapa sau usturoiul nu sunt absolut deloc contraindicate asa ca poti manca linistita. Si eu am mancat usturoi la greu cat am fost insarcinata parca era muuult mai bun

Banned Floricica Nou Venita mother's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.12.2007
    Postari in forum
    15.858
    ce crezi ca ar avea ceapa cu sarcina?

Floricica Nou Venita danyi's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2010
    Postari in forum
    1
    Buna .Sunt inscrisa de mai mult timp pe acest forum dar nu am avut intrebari pana acum.Sunt insarcinata in 14 saptamani si acum vreo 3 sapt am racit groaznic ,m-am tratat cu multe ceaiuri de tei +vitamina C,fructe tot ce trebuie.....raceala a trecut dar am ramas cu o tuse care ma irita si indicatia medicului de familie am consumat o cana de ceai de ceapa ,dar treptat ...vreo 2 zile tot am baut din ceai de cate ori imi venea sa tusesc. Pe acest site este un articol referitor la plantele consumate in sarcina....si anume ca ceapa poate provoca probleme la copil si este contraindicata in sarcina. Sunt mai stresata de felul meu si acum chiar m-am speriat...e adevarat???oare cat am baut poate provoca vreun pericol??? Nici nu mai imi vine sa citesc nimic pe net ca o sa ajung sa tin dieta in sarcina:(Va rog sa ma lamuriti. Multumesc anticipat

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    eu nu stiu ca ceapa e cntraindicata.la mine era printre putinele alimente pe care nu le vomam in primele luni de sarcina.

andrasaraotilia.blogspot.com

http://picasaweb.google.com/adriana.elena.istrate/An1Luna215011402

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Am uitat sa spun ca in primele luni, o masa pe yi era compusa din sunca cu mustar si ceapa....sunca afumata fiind....de ce nu vomam si combinatia asta nu stiu. ..in rest vomam la greu orice, pana si laptele.

andrasaraotilia.blogspot.com

http://picasaweb.google.com/adriana.elena.istrate/An1Luna215011402

Floricica Senior iubytzik22's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    Eu mancam si ceapa si usturoi...de toate am mancat si nu a patit baiatu nimic....am mancat la tot ce am poftit ...nimic nu am iertat si tot degeaba ca baiatu s-a nascut subponderal