Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita isabic's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2010
    Postari in forum
    1

Aerosoli

Buna ziua, sunt noua pe forum. Am rugamintea in cazul in care nu postez unde trebuie sa ma directionati unde trebuie, fara nici o suparare.

Problema: Sunt insarcinata in 7 saptamani si am o tuse seaca de aproximativ 4 saptamani.
    Am incercat toate variantele naturiste posibile, ceaiuri, miere de albine, lamaie, Stodal, Homeogene 9, mugur de pin.
    Am fost la pneumofiziolog si mi-a dat aerosoli cu dexametazona. Ulterior am citit ca dexametazona nu e indicat pt femei insarcinate decat cu recomandarea doctorului.
    Doctorul meu ginecolog la o discutie telefonica (banuiesc ca nici nu a inteles despre ce este vorba) a spus sa fac, nu-i nici o pb.

Asadar am hotarat sa fac aerosoli cu sare, sau ser fiziologic.
    Intrebarea mea este urmatoarea: Aerosoli pot sa fac daca sunt insarcinata?
    Va rog ajutati-ma , is disperata de aceasta tuse.

Floricica Nou Venita olgastere's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.02.2016
    Postari in forum
    7
    Nu ai incercat ceva fitoterapeutic gen picaturi pentru aerosol sau sirop pt tuse. Daca ai si gatul rosu te scoti usori cu drajeuri pentru gat, le folosesc si in timpul sarcinii si le dau si copiilor.

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!