Like Tree2Likes

Valoare bhcg in sarcina

Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Nicoleta.Irina556's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2014
    Postari in forum
    2
    Citat Postat de mada_R Vezi mesajul
    ioana ti a prezentat valorile mai sus . in cate saptamani crezi ca esti?
    Valorile astea ma baga si mai tare in ceata. Am gasit si eu, insa sunt diferite. Conform calculelor, ultima menstruatie pe 06.03.2014, ovulatie dupa ziua 20. Menstruatia ar fi trebuit sa apara pe 9.04.2014. Maine dimineata repet beta hcg. Sper sa creasca...
    mada_R likes this.

Floricica Avansata luss's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2012
    Postari in forum
    1.704
    Citat Postat de Nicoleta.Irina556 Vezi mesajul
    Valorile astea ma baga si mai tare in ceata. Am gasit si eu, insa sunt diferite. Conform calculelor, ultima menstruatie pe 06.03.2014, ovulatie dupa ziua 20. Menstruatia ar fi trebuit sa apara pe 9.04.2014. Maine dimineata repet beta hcg. Sper sa creasca...
    .

Buna seara!
    Este foarte important sa stim cand ai ovulat. Din calculele mele in 12.04.2014 erai in z18 dpo (iarta-ma, daca gresesc aci sunt tare obosita). Daca este asa si valoare indicata de tine este 9,09 (9virgula 09) e mica valoarea. Poate ai ovulat mult mai tarziu. Asa s-ar explica valoarea mica.
    Eu stiu ca in prima zi de intarziere ar trebui sa fie in jur de 100 (cel putin). Sper sa fi ovulat mai tarziu si sa fie totul ok.
    Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi intareste-ne ca sa ii crestem pe ei cu dragoste si intelepciune in dreapta credinta, spre slava Numelui Tau si a Sfintei Tale Biserici. Amin !

Floricica Nou Venita MamicaDe2016's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2015
    Postari in forum
    4
    Bună mămici! La mine valoarea e de 109007.00 ar trb să fiu în a opta săptămână de sarcină și pe tabelul atașat rezultatului zice ca în salt 7-8 valoarea e cuprinsă între 23100-151000 asta înseamnă ca e ok nu?

Floricica Nou Venita Adrianne.Croitoru685's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.12.2016
    Postari in forum
    1

Rezultate analize

Buna ziua,
    Sunt insarcinata in 5 saptamani si 3 zile Valorile beta hCGului au fost pe 20.12 - 2727 si pe 22.12 - 4196. Doctorita nu a fost foarte multumita de crestere si m-a chemat la ecografie, la eco s-a vazut mai mult ca in data de 20 si anume vezicula vitelina cu dimensiunea de 0.22cm si butonul embionar cu CRL-0.16cm. Mi-a spus sa repet din nou beta hCG pe data de 27 si in functie de asta sa stabilim cand voi face urmatoarea ecografie.
    (Mentionez ca in luna August a acestui an am avut un avort spontan la 6 sapt).

Imi puteti spune daca pentru aceste 5 sapt si 3 zile valorile de mai sus sunt normale? ar trebui sa ma ingrijorez? Momentan iau tratament cu Arefam 200 dimineata si seara intravaginal si de asemena acidul folic zilnic.

Multumesc!

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!