Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Socol.Alexandra179's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18

Nelamurit Sarcina!

Buna ziua!!Am si eu nevoie de putin ajutorde la mamici!!De putin timp am aflat ca sunt insarcinata(ultima menstruatie 26 feb)!!Tin sa mentionez ca acum 2 ani am avut o sarcina extrauterina cu trompa stanga taiata si anul trecut o sarcina oprita din evolutie!Acum intrebarea mea este la cat timp trebuie sa ti se intareasca sanii?Sani mei sunt durerosi si umflati iar venele se vad bine de tot!!Luni merg la analizele de sange bhcg dar nu mai am rabdare tinand cont de cele intamplate!!Daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu o parere!!Va multumesc!!

Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    Eu as spune ca intarirea sanilor nu e neaparat un simptom dupa care sa te ghidezi, poate aparea mai devreme sau mai tarziu in sarcina, in functie de corpul fiecarei femei. O ecografie cred ca iti va linisti temerile. Tinem pumnii!

"Copilaria este inima tuturor varstelor." (Lucian Blaga)

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18
    Am facut azi beta si mia iesit 322....nu stiu e bine?Dupa mine prioada de ovulatie a fost pe 13-14 cam asa!!!Sunt ffff speriata!!Daca poate sa ma ajute cineva

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    In articolul Hormonul hCG si testele de sarcina | Copilul.ro ai prezentate intervalele de referinta. Pare sa fie totul in regula la tine.
    Tin pumnii si astept vesti.

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18
    Vesti triste...al 2-lea bhcg nu sa dublat de la 322 la 570!!Am fost si la ginecolog se pare a fi o sarcina extrauterina(sa vazut in afara uterului ceva)dar in acelasi timp si un punct in uter!Mia datsanse 50-50%!!Joi voi merge sa mai fac un bhcg....desi nu mai cred in minuni!

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    Off... tin pumnii totusi!
    O imbratisare mare!

Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18
    Acum voi mai repeta beta hcg joi sa vedem!!Mai era nevoie de putin ca sa se dubleze!!Ce ma sperie cel mai mult este faptu ca sa vazut ceva si in uter dar si in afara lui!!In uter era doar un punctulet mic in afara uterului era ceva mai mare!!Sper sa nu fac din nou extrauterina!!Nu stiu ce ma fac pana joi....:(((

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    Pana joi ai grija de tine si incerci sa nu te stresezi. E tot ce poti face mai bine pentru tine si pentru bebe.

Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18
    Nu mai astept 72 de ore merg maine la 48!Incerc sa nu ma stresez dar nu reusesc.nu sa dublat offff......dar neaparat trebuie sa fie dublu?

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.195
    Nu stiu sa iti spun cu siguranta... am recitit articolul pe care ti l-am lasat mai sus si de acolo inteleg ca se poate foarte bine sa nu se dubleze si totusi sa se nasca un bebelus perfect sanatos.

Membru inregistrat la
    17.07.2015
    Postari in forum
    18
    Da este adevarat am citit si eu!!Dar eu nu mai cred in minuni totusi e pre mica valoarea!!Am fost si am facut azi-dimineata un beta,vedem rezultatul la ora 4!

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!