Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Orice graviduta stie deja cat este de importanta ecografia in sarcina. Si pe langa faptul ca este extrem de importanta este la fel de emotionanta pentru ca reprezinta cate o scurta intalnire cu minunea din burtica.

Cred ca fiecare ecografie trebuie sa fie un moment unic, de bucurie si emotie si cred ca un rol destul de important il joaca si dr care efectueaza ecografia. De aceea m-am gandit sa impartasim fiecare experienele noastre legate de ecografie si sa facem cate o recomandare catre un spital sau un medic pentru efectuarea unei ecografii. Astfel gravidutele vor avea mereu o sursa de informare.

Recomandarea mea, cu toata caldura, este Dr. Claudia Stefanescu de la spitalul Victor Babes. Conditiile sunt excelente, aparatura este performanta iar dr este un om extraordinar care se vede ca isi iubeste meseria.

Floricica Avansata ancone's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2008
    Postari in forum
    1.495
    Recomandarea mea ar fi Dr. Albu - clinica Alcosan. Un bun profesionist care isi cunoaste bine meseria.Aparatura este performanta, iar conditiile foarte bune. Un dezavantaj ar fi ca se obtine destul de greu o programare.
    Lilypie - Personal pictureLilypie

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Multumim pentru pont Ancone si sarcina usoara in continuare.

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Eu am facut ecografiile la Medlife....prima eco3D am facut-o la dna doctor Muntean Andreea, si chiar daca avema doar 20 sapt, a fost super dragutza si amabila si ne-a rasp la toate intrebarile, si mie si sotului, si ne-a explicat tot ce vedea...mi-a palcut atre, tare mult...
    eco la 30 de sapt, 4 d, am facut-o cu dna Steriu....sincer mi-a lasat un gust amar....nici un fel de detaliu, raspunsuri f vagi de genul...va explica medicul dumneavoastra...

andrasaraotilia.blogspot.com

http://picasaweb.google.com/adriana.elena.istrate/An1Luna215011402

Floricica Cu Vechime isaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2007
    Postari in forum
    6.011
    Eu am facut ecografiile la Medlife....prima eco3D am facut-o la dna doctor Muntean Andreea, si chiar daca avema doar 20 sapt, a fost super dragutza si amabila si ne-a rasp la toate intrebarile, si mie si sotului, si ne-a explicat tot ce vedea...mi-a palcut atre, tare mult...
    eco la 30 de sapt, 4 d, am facut-o cu dna Steriu....sincer mi-a lasat un gust amar....nici un fel de detaliu, raspunsuri f vagi de genul...va explica medicul dumneavoastra...

andrasaraotilia.blogspot.com

http://picasaweb.google.com/adriana.elena.istrate/An1Luna215011402

Floricica Avansata exel's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2008
    Postari in forum
    2.017
    Dr Raica Dan, centrul medical Asclepios,
    un dr extraordinar si profesionist
    Lilypie Third Birthday tickers

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Fetelor va multumesc pentru recomandari

Floricica Avansata yana23's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.02.2009
    Postari in forum
    1.467
    eu il recomand cu caldura pe dr. Rusa Ion din cta.un dr foarte calm si rabdator,iti raspunde la toate intrebarile fara sa te grabeasca.echografiile de pe timpul sarcinii le-am facut la nevasta dr de care am fost foarte multumita.echograf 2d,3d si 4d.cand eram in ultima luna de sarcina am auzit ca-si deschide clinica particulara.in afara de echografiile lunare am mai facut si examenul morfologic la 23 de saptamani tot in cabinetul dr Rusa dar cu doamna dr Stefanescu Coralia care i-a examinat si ultimul oscior din corpul lui bb si mi-a explicat totul pe intelesul meu si cu foarte multa rabdare.sincer va spun ca nu regret nici un banut pe care l-am dat in timpul sarcinii cat si la nastere.partea mai rea este ca nu face programari si te consulta in ordinea venirii...pt mine asta nu a fost o nemultumire.

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Noi ecografiile le-am facut la Policlinica Laser din Arad, la dl. doctor Simedrea Voicu, pe care il recomand cu caldura mamicilor din zona. Totul a decurs grozav, ne-am inteles foarte bine, nu ne-a panicat inutil, ne-a incurajat, si avem poze si filmulete de ecografie foarte reusite din fiecare luna de sarcina Si monitorizarile tot acolo le-am facut.
    Din pacate clinica particulara s-a deschis dupa ce am nascut eu, asa ca am nascut la Timisoara.

Floricica Cu Vechime cristinica26's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2008
    Postari in forum
    5.948
    Eu o recomand pe dna dr Dinu Adela de la CMU Arcul de Triumf, o dna dr profesionista, calma, iti explica la fiecare pas si iti da toate detaliile
    Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.679
    Multumesc pentru recomandari fetelor