Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxana00's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.07.2011
    Postari in forum
    1

Zambitor Am pierdut sarcina?

am si eu o intrebare am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv,dupa 2 saptamani mi-a venit menstruatia ,am fost la dc.si am explicat situatia am facut o ecografie si a zis ca nui urma ca am fost dar ca nici nu sant.dar totusi am niste scurgeri cu cheaguri cam mari,am eliminat cam de marimea a 2 degete arata ca o buc.de carne.anul trecut in iarna am mai pierdut o sarcina la 3luni si jumatate cauza nu o stie nici dc.care ma asistat a zis ca nu a fost bine prinsa.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.055
    Si intrebarea care este?...............
    Din ce spui tu pare sa fi fost un avort menstrual. Cat iti intarziase menstruatia cand ai facut testul care a iesit pozitiv?
    "bucata de carne" nu avea cum sa fie.
    Modificata de roxie; 19.07.2011 la 21:26:13.

- Daruind, facem lumea mai buna!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    cel mai bn e sa mergi la un alt medic ginecolog sa vezi el ce zice....poate acum nu s a vazut pt ca a fost sarcina prea mica si sa stii k poti avea ciclu menstrual peste sarcina,dar cel mai bine e sa mergi din nou la medic...sa dea Domnul sa ai un bebe sanatos daca asta e ceea ce iti doresti

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu acum 3-4 ani in perioada ciclului am eliminat o fasie mare ca sa ii spun asa cat jumatate de tampon,si nu exagerez deloc.iam aratat si mamei mele si nu sia putut explica ce a vazut,dar si ea a crezut ca am avut un bebe si nu sa prins bine.asta e.nu am fost la doctor ca mia fost frica,pt ca imi doream un bebe si am zis sa nu fac o tragedie din asta
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Nou Venita oanachampion's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2009
    Postari in forum
    2.865
    Daca la ecografie uterul arata ca si cum e gol, nu (mai) este sarcina. Insa testele fals pozitive sunt ffff rare (in afara de situatia in care sunt expirate sau depozitate in conditii precare & apare o liniuta de evaporare => test fals pozitiv). Probabil a fost avort spontan. Eu te sfatuiesc, insa, ca sa stii ca esti 100% in regula, sa intrebi medicul daca a verificat sa nu fie sarcina extrauterina.

Floricica Nou Venita marasofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2011
    Postari in forum
    2
    buna ziua !! sarcina mea echografic arata de vreo 5 sapt. dar dupa alte date (ultimul CM , ovulatie ) ar fii mai mare 7-8 sapt.Problema e ca inca nu se vede embrion ,desi sacul gestational creste si e normal ca dimensiuni , iar beta HCG creste si el ..dar nu se dubleaza cum ar trebui ( ma enerveaza ca nici nu stagneaza nici nu scade :D ) . Credeti ca e sarcina neembrionara sau sa mai astept ??? am uitat sa va spun ca de doua -trei zile m-a pus pe utrogestan pentru ca un pic am sangerat ( ceva pete maronii ) si mi-a zis sa mai stam pana luni si apoi sa il intrerup ...ptr ca doctorul crede ca nu o sa se mai dezvolte embrion !!

Floricica Novice manuelamanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2011
    Postari in forum
    464
    Citat Postat de marasofia Vezi mesajul
    buna ziua !! sarcina mea echografic arata de vreo 5 sapt. dar dupa alte date (ultimul CM , ovulatie ) ar fii mai mare 7-8 sapt.Problema e ca inca nu se vede embrion ,desi sacul gestational creste si e normal ca dimensiuni , iar beta HCG creste si el ..dar nu se dubleaza cum ar trebui ( ma enerveaza ca nici nu stagneaza nici nu scade :D ) . Credeti ca e sarcina neembrionara sau sa mai astept ??? am uitat sa va spun ca de doua -trei zile m-a pus pe utrogestan pentru ca un pic am sangerat ( ceva pete maronii ) si mi-a zis sa mai stam pana luni si apoi sa il intrerup ...ptr ca doctorul crede ca nu o sa se mai dezvolte embrion !!
    Este posibil sa fie si o sarcina extrauterina. Au verificat trompele? Eu sper sa fie totul bine, totusi, si bebe sa se dezvolte cum trebuie, daca mai exista vreo sansa. Sa ne spui noutatile... sper sa fie totul bine.

Floricica Nou Venita marasofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2011
    Postari in forum
    2
    manu multumesc de raspuns . Am uitat sa specific ca sarcina mea (sacul de gestatie de fapt ) s-a vazut tot timpul in cavitatea uterina ..deci era exclusa posibilitatea unei sarcini ectopice . Din pacate dupa intreruperea utrogestanului am inceput sa sangerez ca la un ciclu normal . Probabil peste vreo sapt. o sa ma vada echografic dar deja m-am resemnat si incep sa ma consolez cu gandul ca la urmatoarea o sa fie bine !!

Floricica Nou Venita Corina2284's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2016
    Postari in forum
    1
    Buna tuturor,acum doua saptamani am fost la medic care mi-a comfirmat ca sunt insarcinata in 6sapt., am auzit inimioara bebelusului dar zilele trecute a trebuit sa fac ceva analize pt servici. Mi-au facut ceva test din sange sa depisteze daca sunt sau nu insarcinata deoarece ei nu stiau, dar azi cand am fost dupa rezultat mi-a spus ca e negativ, nu stiu ce analiza mi-au facit pt ca nu mi-au dat nici un rezultat, doar au scris negativ si ca pot continua restul analizelor.. raze X-RAY si un vaccin. Ce credeti???

Floricica Nou Venita Femeia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2016
    Postari in forum
    2
    Buna ziua! Cu cateva zile inainte de data la care trebuia sa imi vina menstruatia am avut o sangerare usoara niste pete rozalii (3-4) in total insotite de o usoara durere abdominala, apoi nu am mai avut nici o scurgere nimic, si nici ciclul menstrual nu imi venise, astazi trebuia sa se implineasca deja o saptamana de la intarzierea menstruatiei dar totusi constat ca, incepand de azi am o usoara sangerare ca la menstruatie doar ca nu asa de abundenta ca de obicei, de culoare rosu dar fara dureri, este posibil sa fiu insarcinata si sa pierd sarcina? Am avut anul trecut un avort spontan si de atunci nu am mai ramas insarcinata! Va multumesc anticipat pentru raspuns!
    Modificata de Femeia; 10.07.2016 la 00:01:18.

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!