Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Exact, Mihaela..si eu am auzit faza ca fetele se nasc m devreme..pura superstitie...si fetitza mea s-a nascut dupa termen!
    Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers

Floricica Nou Venita monica01's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    113
    buna. eu sunt noua aici si sunt deja in a 39-a sapt. dar bebe meu nu da semne ca ar vrea sa iasa . ultimul control l-am facut acum o luna. credeti ca ar trebui sa merg acum sa vad ce se intampla?

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    nu-ti fa griji eu pe bebele meu l-am nascut la 41 de saptqamini.nastere usoara
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Nou Venita monica01's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2009
    Postari in forum
    113
    mersi pt incurajare, sa stii ca m-a ajutat fr mult sa intru pe acest site. asa mai aflu si eu una alta, mai ales ca sunt mai tanara si fara experienta.

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.269
    te invitam in clubul mamicilor tinere si acolo putem vorbi mai multe
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickersMateo-ViorelYanis-David
    Mamica de ingeras

Floricica Cu Vechime biluta's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2008
    Postari in forum
    8.078
    eu am nascut la 40 de saptam si 4 zile.am avut dpn pe 19 iulie,pe 21 m-au apucat durerile,contractiile,si incepusem sa am scurgeri....am stat asa pana miercuri pe 23 cand m-au bagat in operatie ceza ca nu am avut dilatare.am avut ore intregi dureri mari,ma ambitionam sa nasc normal,si pana la urma tot la op am ajuns.daca mai stateam un pic si nu veam tensiunea bune era sa murim amandoua....dar multumim lui DUMNEZEU ca suntem bine
    nastere usoara tuturor mamicilor si bb sanatosi

Floricica Nou Venita tilloya's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.08.2009
    Postari in forum
    98
    Eu am nascut la 39 de sapt.Dpn era 4 iulie 09.iar apa mi s-a rupt pe 25 iunie 09.Totul a descurs super repede.Nasterea cumva mi-am indus`o ptr ca nu mai puteam suporta caldura(in apartament ajunsese la 40 de grade) si burtoiul care era imens.In ziua respectiva am fost la consultatie, colul era coborat in vagin ,la un deget distanta si bebele era "copt". Asa ca am urcat de 2 ori 4 etaje si am topait putin prin casa.La jumatate de ora dupa efort am simtit un "pac"(ca un balon spart) si putin lichid pe pat.Cand m-am ridicat in picioare a inceput sa curga ca la robinet, extrem de mult.La 17:30 s-a rup, la 18 eram la spital deja internata iar pe la 18:30 deja aveam contractii la 7 min.In 2 ore jumate am avut dilatatie 10 si seara la 21:10 am nascut ,cu peridurala, o bomboana de baiat:)
    Ma gandesc ca a fost bine ca am provocat travaliul ptr ca bebeloiul avea circulara stransa de cordon de 2 ori,fapt care la eco nu s-a vazut; si asa s-a nascut putin ametit si cam vanat din cauza cordonului.. nu vreau sa stiu ce se putea intampla daca nasteam la terment.
    Multumim lui Dumnezeu ca totul a fost bine si ca suntem amandoi sanatosi si voiosi:D
    http://tilloya.blogspot.com/

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Anniversary tickers

Lilypie Breastfeeding tickers

Primul dintisor la 8 luni si 1 saptamana si 4 zile!

Floricica Nou Venita andraiuliaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2009
    Postari in forum
    27
    Hello....noi ne-am nascut la 38 sapt si o zi. Nasterea a fost indusa,pt ca pleca doc dar s-ar fi nascut f curand oricum, pt ca se deschides deja colul. Noi am avut 30 sept DPN-ul si ne-am nascut pe 17.09.09,joi. Totul a fost super. Am nascut f repede si usor, cu epidurala. A fost o zi foarte frumoasa pt mine.
    Lilypie First Birthday tickers

Floricica Nou Venita oanachampion's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2009
    Postari in forum
    2.865
    Ai mei s-au nascut la 37 de saptamani si 4 zile... Ar mai fi stat ei la caldurica vreo cateva zile, insa doctorita n-a mai vrut sa ma lase asa... Avand in vedere ca f multi gemeni se nasc prematur, eu ma declar multumita ca n-a fost si cazul alor mei...

Floricica Nou Venita bizom oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    64
    Dupa calculul medicilor,am nascut fetita la 36 de saptamani.Dar sotul meu numarase zilele pana la nastere si s-a intamplat exact in ziua in care a zis el ca va fi.Asa ca nu stiam daca sa-i cred pe doctori:copilul e nascut la 8 luni si vor fi probleme.Multumesc lui Dumnezeu,nu a fost nimic in neregula.E mare si sanatoasa.
    pregnancybaby

Floricica Nou Venita castiglione's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2009
    Postari in forum
    18
    Eu le-am nascut pe amindoua la 42 saptamini,nastere indusa se vede ca stateau bine acolo a trebuit sa le traga dr. de par ca atfel nici gind de scos nasul afara