Ultimele discutii din forum
    siminaa
    Guest

Nefericire Un raspuns urgent va rog

Buna ziua ..azi am facut 7 saptamani de sarcina ...ieri aveam usoare dureri de ovare atunci cand ma ridicam din pat sau de pe scaun in rest imi simteam burta ca un balon desi burta mea e normala ..la 7 saptamani nu are inca nici o modificare ...tot ce vreau sa zic este ca ieri am fost la bae ..si cum sunt eu mai curioasa dupa ce am facut pipi am vazut in Wc asa ca niste balonase la suprafata nu stiam ce e asa ca miam pus manusile ssi am scos cu ceva sa vad ce e ...era ca o gelatina foarte transparent ca un corp de meduza transparent lung mam uitat foarte foarte atent nu avea sange dloc avea un punct da parea a fi un punct de ac maro..dar am ramas tablou ca eu cand am facut pipi nu am simtit sa fi cazut ceva ..la cum arata era destul de marisor era ca o gelatina....oare ce e ?? azi ma duc la doctor acum la 11:30 saºi cer parerea dar mie tare frica...am citit despre dopul gelatinos...da ala pica la 36...in sus ...nu cred ca am eu treaba cu el :((( va rog stie cineva ce poate fi acest mucus ...vreau sa zic ca era foarte mare

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    usoara durere inseamna ca uterul tau se pregateste sa "creasca" ceva .........e perfect normal.......
    iar chestia aceea gelatinoasa e intradevar mucusul cu care se inchide colul dar ca sa fie eliminat dopul trebuie sa fie o cantitate f mare.......si mucusul acela se reinnoieste.....elimini putin la exterior si se formeaza altul mai dens.......
    si eu eram f curioasa in timpul sarcinilor si l-am terorizat pe ginecolog cu intrebarile.......
    Cori+Flori=Iulia-18.06.2008 si Denis-23.12.2009

siminaa
    Guest
    multumesc mult...acum am venit de la medica mea ...mia zis sa stau linistita ..din cele spuse de mine zice ca nu e nimik ca e doar fluxul...asa a zis ...el flujo ...si ca e normal ...mia zis sa imi fac grijo doar in cazul in care apar pete de sange

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Stai linistita si incearca sa nu faci efort foarte mare acum este perioada cea mai dificila ai grija de tine -mananca sanatos si nu mai te stresa din orice sarcina usoara si multa sanatate!

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

OK

Acest site folosește cookie-uri pentru o mai bună experiență de vizitare. Prin continuarea navigării, ești de acord cu modul de utilizare a acestor informații. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!