Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata adela05's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421

Test sa aflu cat mai rapid daca sunt insarcinata!

Buna fetelor!
    Ca multe dintre voi, imi doresc foarte mult un bebe! Am luat anticonceptionale cam 4 ani. Le-am intrerupt in luna octombrie 2010. Inca de cand le-am intrerupt, menstruatia a continuat sa vine regulat (cam la 27,28 zile), exact cum era inainte de anticonceptionale.
    Dupa pauza de 6 luni, ne-am pus pe treaba! Fiind prima luna, recunosc ca am niste emotii!! Ultima mennstra a fost pe 17 aprilie, iar momentul cel mare pe 30 aprilie si 1 mai! Acum nu mai suport starea asta! As vrea tare mult sa aflu daca s-a intamplat minunea!
    Ce teste pot sa fac cat mai repede, ca sa fiu sigura si sa ma linistesc??
    Multumesc si bafta tuturor celor care isi doresc un bebe!

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Buna! Draga Adela, poti sa faci un test de sarcina in spital cu proba de sange, dupa 11 zile de la conceptie sau un test de urina dupa 12-14 zile de la conceptie. Aceste teste depisteaza prezenta hormonului de sarcina hCG, care e compus din celule ce formeaza placenta. In general, aceste teste se pozitiveaza cam la 2 saptamani de la conceptie, dar sunt si cazuri cand nu se intampla acest lucru, chiar daca sarcina exista. E cazul sarcinilor cu nivel scazut de hCG. Dar nu este o problema, important ca bebele este bine chiar daca nivelul de hormon de sarcina este scazut. Se poate vedea la ecografie, mai tarziu, pe la 5 saptamani de sarcina! Mai ai deci un picut de asteptat! Multa, multa bafta iti doresc!!!!

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421

Am o senzatie tare ciudata...poate fi un semn bun??

Buna fetelor! Tot in asteptare sunt! Am impresia ca nu mai trec zilele astea!
    Astazi am o senzatie tare ciudata. Exact ca inainte sau in timpul menstruatiei, acea vaga durere de burta (de fapt nu este chiar o durere, ci mai mult un discomfort), ma cam doare mijlocul si imi simt picioarele cam molesite.
    Credeti ca poate fi un semn bun?

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.773
    Buna...adela sarcina se implanteza la 6-10 zile de la ovulatie,deci pana atunci nu poate fi vb.de semne premature de sarcina
    Iti doresc Bafta si barza sa nu se lase asteptata...
    ALEXIA SOPHIA

Lilypie First Birthday tickers

ANDREEA RIHANNA

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Baietelul meu plecat printre ingeri...somn dulce iubitul meu

Floricica Novice daniela37's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.05.2011
    Postari in forum
    556
    Adela, cred ca te si gandesti foarte mult la toate astea...incearca sa stai linistita si lasa lucrurile sa se intample. Menstruatie nu are cum sa vina daca de obicei iti vine la 26-28 de zile (acum sunt abia 18 zile), iar pentru confirmarea sarcinii mai ai un picut de asteptat. Ai credinta si rabdare! Iti tin pumnii!

Floricica Nou Venita virginiaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.11.2010
    Postari in forum
    41
    Sa stii ca stresul la care te supui singura nu te ajuta. bafta!!

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Fetelor, sunt constienta ca aveti dreptate si ca nu trebuie sa ma stresez, insa nu prea pot sa-mi controlez sentimentele zilele acestea. Am tot citit diverse povesti de pe forum si ma gandesc cate sanse am eu sa raman insarcinata din prima luna, tinand cont ca exista persoane care incearca de luni de zile, sau, si mai rau, de ani intregi!
    Ma tenteaza ideea de a face un test de sarcina la sf acestei saptamani/inceputul sapt viitoare, insa CM ar trebui sa apara abia pe 13,14 mai si nu stiu daca ar fi concludent.
    Off...nu stiu...sunt eu prea de tot sau intelegeti ce simt?

Floricica Nou Venita Crinuletz's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2011
    Postari in forum
    45
    Buna! sunt noua pe aici printre voi..va citesc cu mult drag! adela05...sunt in aceeasi situatie ca si tine...nu mai trec zilele astea:(( ....la mine ultimul CM a fost in 14.04.2011 asa ca mai am de asteptat pana sa imi fac testul e asa greu de asteptat :(......la mine CM e tare neregulat luna trecuta mi-a venit la 39 de zile asa ca nu stiu cand a avut loc ovulatia dar noi am fost harnici in fiecare zii:)):P ....bafta si sa vina bebe dragalas si la tinee si la mine:P:):*:*

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Sa dea Dumnezeu, Crinuletz, sa fie vesti bune la amandoua!
    Voi de cat timp incercati?
    Tine-ma la curent! :*

Floricica Nou Venita Crinuletz's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2011
    Postari in forum
    45
    Ceau!!:*.de 3 luni..luna asta am fost mai harnici decat celelalte asa ca..sper sa vina!! mi-am luat deja vreo 4 teste:)))) si asa as face unul dasi stiu ca e prea repede hahahha ..rabdarea asta ma omoaraa!!!!...eu ma gandesc prin 19 sa fac..desi sunt sigura ca nu rezist:)) tu esti la prima incercare asa-i dupa cum am citit?...Doamne ajuta!!:*:*:* pupikkk

Membru inregistrat la
    17.03.2011
    Postari in forum
    1.421
    Da, la prima incercare. De aceea si am atatea dubii...sa fiu eu asa norocoasa? M-am cam demoralizat cand am citit povestile fetelor care incearca de mult timp :(

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina