Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mona21's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2011
    Postari in forum
    1

De ce nu pot ramane insarcinata?

Buna ziua!Ma numesc Mona am 20 de ani si de 3 luni am tot incercat sa raman insarcinata...de fiecare data nici un rezultat...m am ghidat dupa calculul ovulatiei si deageaba..ce ma sfatuiti sa fac???

Floricica Novice manuelamanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2011
    Postari in forum
    464
    Buna, Mona! In primul rand esti tinerica, ai o viata intreaga inainte si, inafara de asta, 3 luni sunt chiar putine. Uite, de exemplu, bebe meu a sosit dupa 3 ani de incercari ceea ce e chiar mult fata de 3 luni. Ti-as propune sa faceti niste analize, niste investigatii mai amanutite pentru ca este posibil ca unul dintre voi sau poate ambii sa aveti probleme, ceea ce ar putea impedica conceperea unui bebelus sau, respectiv, il concepeti si din cauza problemelor se naste cu malformatii/pierzi sarcina/nastere prematura si alte lucruri cam ingrozitoare. Asa ca mai bine organizati-va putin, mergeti pentru niste analize, du-te la ginecolog. Eu iti doresc foarte multa bafta, sper sa nu ai nimic atat tu cat si sotul tau, sa fiti sanatosi si fertili iar in curand sa te auzim spunandu-ne vestea cea mare.
    Modificata de manuelamanu; 10.07.2011 la 21:26:44.

Floricica Nou Venita Villi's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2010
    Postari in forum
    237
    Sa consullti un medic sau sa te rogi ardent. Sau si una, si alta.
    Succes!
    ,,Nu-mi dati sfaturi! Stiu sa gresesc si singur."

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    si eu tot la 20 am facut fata,si am asteptat sa raman cam 6-7 luni.sfat:nu te stresa,nu te gandi doar la bb cand o faci,simte-te bine.o sa apara ca esti tanara
    Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    trei luni doar ehe eu am incercat un an asa ca stii cum e cand o vrea Dumnezeu o sa vina si bebele....colegele mele au luat acid folic si ele cred ca de la el au reusit sa ramana gravide...nu stiu cat de adevarat e dar merita incercat e ft ieftin si nu are de ce sa iti faca rau asa ca bafta si sa ne spui daca ai reusit:)

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    114
    Cat aveam 20 ani mi-am dorit mult un copil. A venit, dar abia anul asta. Acum am 32 ani. Nu credeam ca o sa mai fiu mama, dar undeva in inima mea nu mi-am pierdut niciodata speranta. Nu am facut nici o investigatie si nici vreun tratament. Cred ca Dumnezeu stie mai bine decat noi cand trebuie sa vina. Ai incredere in El. Acolo sus sunt toate randuite. Puteti sa mergeti si la un control (tu si sotul tau). Mai puneti putin efort si dati-ne vestile cele bune...

Floricica Nou Venita bia.david.mony's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2010
    Postari in forum
    118
    salut!!la prima sarcina am ramas in a 3 luna, si asta pt ca nu am stiut sa-mi calculez bn zilele norocoase....( ampierdut sarcina)
    iar la a doua sarcina am ramas din prima luna, chiar atunci am vrut....atunci am ramas, depinde de organism,eu am fost un caz fericit, si uite ca acum am 12 saptamani...
    doamne ajuta sa ramani cat mai curand!!!!sa fiti snatosi!!

Floricica Senior Nerea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2009
    Postari in forum
    3.549
    Buna Mona..Te rog frumos,daca vrei sa stii mai multe si sa te sustinem cu multa ,multa forta intra la Comando probebe-cluburi aspirante.Te pup si eu consider ca-i putin timp,vei vedea ca D-zeu iti va da bebele care-l doresti.
    Dumnezeu imi va asculta rugaciunea si pana la urma si eu voi deveni mamica!