Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita crynutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.09.2010
    Postari in forum
    5
    am programare la doctor marti....sa imi faca analiza la sange....ca m-am lamurit cu testele de sarcina....aici nu sunt bune:))sau cel putin nu au avut efect la mine...si sincer mai bine platesc o consultatie la doctor decat sa imi iau 2 teste de sarcina...(norvegia)...ca tot acolo ajung cu bani...asa macar primesc si sfatul doctorului....
    va spun sigur marti daca e cu "ochi"..cu toate ca simt deja ca este:))
    nu stiu daca am mai avut atata incredere in mine pana acum:))

sper sa fie si la tine cu 2 liniutze si sa te bucuri mult de rezultat!

Floricica Cu Vechime lianadani's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    5.263
    Buna ziua,

La mine, cand am fost la dr. am avut 4 saptamani si 3 zile si nu s-a vazut sarcina si ma trimis sa imi fac testul de sange, deci nu stiu ce sa zic de consultatie.

Sper sa fiti toate gravide!!!! Si si eu sa raman
    Lilypie Angel and Memorial tickers
    Toate visele cu voi s-au spulberat cand ati plecat.
    Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Floricica Senior Cosmina Marina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.08.2010
    Postari in forum
    4.323
    Buna fetelor...Si noi vrem un bebe....dar...tot asa se pare k se lasa asteptat....Am venit de o luna acasa(din stainatate)....si nu ne-am mai ferit,adik eu nu am luat niciodata anticonceptionale...in schimb el s-a ferit..sa nu lase ceva inauntru...:D....Am avut niste simptome de gravidenie akm o saptamana...dar pe 11..aaadik pe 12 k era trecut de 12 noaptea ...mi-au venit musafirii...cred...k peste sarcina...sa ne ajute Dumnezeu pe toate.....pupici la toata lumea !!!

Floricica Nou Venita corydan25's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    29
    Buna tuturor,
    Sunt noua pe aici, dar am si eu o nelamurire. sunt casatorita de 2 ani, facut control medical in vederea pregatirii unei sarcini, am urmat tratament cu Dyane35 3 luni (am chisturi pe ovarul stang), am CM oarecum regulat (+/- 2-3 zile), prima zi a ultimului CM a fost 29.09.2010 iar la controlul efectuat inainte, d-na dr. mi-a "dat verde" la facut copii. Mi-am calculat ovulatia prin luarea temperaturii si am avut contact sexual in ziua maxima de ovulatie, dar si inainte si dupa. Vreo 3 zile am avut niste scurgeri albicioase nemirositoare iar acum am o usoara sangerare la inceput rozalie si acum e mai inchisa la culoare. Mentionez ca am senzatii de greata la diferite mirosuri si dimineata si seara. Sunt insarcinata???(Mi-as dori enorm). E prea devreme pentru efectuarea unui test de sarcina,nu?

Floricica Senior iubytzik22's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    Citat Postat de corydan25 Vezi mesajul
    Buna tuturor,
    Sunt noua pe aici, dar am si eu o nelamurire. sunt casatorita de 2 ani, facut control medical in vederea pregatirii unei sarcini, am urmat tratament cu Dyane35 3 luni (am chisturi pe ovarul stang), am CM oarecum regulat (+/- 2-3 zile), prima zi a ultimului CM a fost 29.09.2010 iar la controlul efectuat inainte, d-na dr. mi-a "dat verde" la facut copii. Mi-am calculat ovulatia prin luarea temperaturii si am avut contact sexual in ziua maxima de ovulatie, dar si inainte si dupa. Vreo 3 zile am avut niste scurgeri albicioase nemirositoare iar acum am o usoara sangerare la inceput rozalie si acum e mai inchisa la culoare. Mentionez ca am senzatii de greata la diferite mirosuri si dimineata si seara. Sunt insarcinata???(Mi-as dori enorm). E prea devreme pentru efectuarea unui test de sarcina,nu?
    Este cel mai probabil sa fii...fa-ti un test daca nu esti sigura.....si se spune de obicei cand ramai te insemneaza...adica de asta ti-a aparut pata rozalie...eu una asa am patit...plus aveam greturi intruna.....

Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    29

Nelamurit

Multumesc mult pentru incurajare. Ar fi extraordinar sa fiu insarcinata pentru ca ne dorim foarte mult un Dar cat dureaza aceste sangerari?

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    Citat Postat de corydan25 Vezi mesajul
    Multumesc mult pentru incurajare. Ar fi extraordinar sa fiu insarcinata pentru ca ne dorim foarte mult un Dar cat dureaza aceste sangerari?
    Mai daca este o pata mica nu e problema...daca sunt mai multe pete te sfatuiesc cat mai repede sa te duci la doctor sa nu ai iminenta de avort

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.773
    poti face un test de sarcina iti recomand sure check...
    Modificata de denyy10; 20.10.2010 la 15:38:23.
    ALEXIA SOPHIA

Lilypie First Birthday tickers

ANDREEA RIHANNA

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Baietelul meu plecat printre ingeri...somn dulce iubitul meu

Membru inregistrat la
    14.05.2008
    Postari in forum
    2.946
    Citat Postat de denyy10 Vezi mesajul
    mergi la dr.sarcina nu prea cred sa fie sarcina,probabil dereglari hormonale,vreo raceala...
    Dc sa nu fie sarcina...daca exista simptome? ...greata, acea pata rozalie am avut-o si eu cand am ramas insarcinata....oricum un doctor cu siguranta va confirma/infirma o sarcina cel mai bine

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.773
    scuze am schimbat mesajul(era pt.altcineva)
    ALEXIA SOPHIA

Lilypie First Birthday tickers

ANDREEA RIHANNA

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Baietelul meu plecat printre ingeri...somn dulce iubitul meu

Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    29
    Buna din nou,

Va multumesc pentru mesaje...Am facut doua teste de sarcina Surecheck si au iesit negative ambele...Nu mai am sangerarile alea... Mai astept sa vad daca imi vine CM sapt asta k ar trebui sa-mi vina pe 29 si mai fac un test saptamana viitoare. Se poate sa nu fi fost inca detectabila sarcina?

Cuvinte cheie pentru acest topic