Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest
    mie dr mi-a zis ca pot sa-mi reiau viata sexuala dupa 40de zile.cezariana am facut. in orice caz ,eu am acvut lohii cam pina in cea de 37-38 zi de la nastere ,deci nici nu se punea problema de a face dragoste. sa ai o fetita sanatoasa si o familie frumoasa!

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    EU am nascut prin cezariana, tot din acelasii motiv ca tine am reluat viata sexuala, ptr k sotul isi dorea f mult acest lucru , dar... a fost intelegator ptr ca doctorul ia spus f clar. ca 40 de zile are cartonas rosu :)) nu are voie sa se atinga de mine :) si a asteptat ca un baietel cuminte cele 6saptamanii si sa intamplat , spre fericirea mea nu ma durut .. nu am avut nici o problema. la nasterea normal cred k trebuie sa ai si mai multa grija ,mai ales daca cumva te-a taiat... !!! daca te a durut sau a fost ok sper sa ne spui si noua .pup
    Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

Banned Floricica Debutanta miki00's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    884
    Sa-ti traiasca fetita si sa te bucuri de ea!
    Doctorul recomanda sa "tii post" 40 de zile si cred ca sunt motive intemeiate , ai nevoie de timp sa te refaci.Eu una am respectat recomandare doctorului de fiecare data cand am nascut. E important ca si sotul tau sa inteleaga situatia, trebuie sa fii si tu regatita atat fizic cat si psihic sa-ti reiei viata sexuala.

Poti avea menstra in timp ce alaptezi. Nu e o regula, sunt femei care nu au pe perioada alaptarii, sunt si femei care au. Fii atenta insa ca poti sa ramai insarcinata foarte usor.

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Organismul are nevoie de timp sa se refaca,chiar daca tu te simti ok,asteapta sa treaca cele 40 de zile(parerea mea).Si inca ceva protejeazate pt ca poti ramane insarcinata chiar daca bebe papa doar san,mie medicul mi-a recomandatExluton anticonceptionale care se iau cand alaptezi.Sanatate tie si puiului!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Este ok sa reancepi cand te simti tu pregatita...sper ca aceasta dorinta este a ta nu sotului...consider ca nu trebuie sa te simti presata de cineva sa faci asa ceva...eu am nascut cu cezariana inainte sa nasc fiind in 9 luni si ceva seara am facut ...cu sotul meu a doua zi am nascut iar la 3 sapt dupa ce am scapat de lohii si de cm am hotarat eu ca ma simt prgatita sa redevin sotie cu ghilimele de rigoare....si a fost ok oricum si sotul trebuie sa fie atent ca te va durea putin...

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Si eu am tinut "post" acele saptamani....iar dupa ele am reinceput viata sexuala....si sa stii ca nu esti singura care doreste asta...dac era dupa mine incepeam mai devreme...dar sotul este tare fricos si a zis ca prefera sa astepte...sa nu facem vreo nefacuta.....:)))))......nu am avut nici cea mai mica problema la inceput....dar totul a fost..."ca la inceput"....:)))))!
    Cu rabdare nu vei pati nimic...si cu mare atentie...dar eu ioti spun parerea mea ...desi eu am nacut prin cezariana!
    - Daruind, facem lumea mai buna!

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Dar de ce l-ai pedepsit chiar asa de aspru?O luna jumatate inainte?Daca nu sunt probleme cu sarcina, esti la termen sau chiar depasit putin, dupa o partida de sex poti merge chiar sa nasti, ca mine de exemplu..La o luna jumatate de la nastere,s-a reluat `destrabalarea`, nu inainte de a face o vizita la medicul ginecolog si de a pune `cep` fabricii de copii, in speta, sterilet.

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Si pt ca veni vorba de perioada de lauzie, tineti la traditie si nu iesi din casa daca nu ti-a citit nu stiu ce preot nu stiu ce cantare?

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!