Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.846
    Deci e o mare diferenta intre ovare polichistice care se trateaza usor dispar si reapar fara sa impiedice ovulatia si ovare micropolichistice care au ca simptom dureri menstruale, cm rar sau deloc , tensiune marita, nervozitate etc acestea nu dispar niciodata sunt ereditare se mostenesc si daca nu tineti un regim alimentar cu mult sport si duphaston din 3 in 3 luni o dati in menopauza timpurie care e ireversibila deci nu veti putea avea copiii credeti ma ca stiu ce vb nu va jucati cu asta eu am sindromul ov micropolichistice cu infertilitate totala de cativa ani intre timp am fentat medicina cu tinctura de marar carpicon s supozitor si duphaston si asa am reusit sa am copilul mult visat insa dupa nastere sa agravat nu mai aveam cm decat fff rar si acum urmez iar trat cu duphaston si metformin deoarece intentionez sa mai fac un copil daca ma va ajuta iar d-zeu si medicina naturista....deci repet nu se vindeca micropolichisturile -nu se produce ovulatie - insa cu un trat adecvat care sa va mentina cm regulat aveti o mica sansa ..

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.846
    lieben- se reseteaza daca ai polichisturi eu toata sarcina aveam micropolichisturi de toti doct se mirau cum am ovulat si cum sunt gravida de aceea zic e maree diferenta intre chisturi reversibile si ireversibile...

Baby Birthday Ticker Ticker

Daruind, facem lumea mai buna

Floricica Senior cami29's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2010
    Postari in forum
    3.920
    sindromul ovarelor micropolichistice este problema majoritatii,dar daca ar fi sa alegem varianta naturista ,alegerea ar fi branca ursului,care se pare ca da rezultate si la barbati nu numai la femei,tinctura este mai concentrata si se poate lua de 3 ori pe zi cate o lingurita de tinctura amestecata cu putina apa,functioneaza dar trebuie sa te tii de ea.

Floricica Nou Venita elimar's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.02.2010
    Postari in forum
    3
    Buna fetelor. Am citit si eu tote discutiile voastre si in legatura cu ce spunea LIEBEN nu este adevarat, si eu speram ca dupa sarcina organismul sa se regenereze dar nu a fost asa.Hai sa va povestesc de ce susutin asta in noiembrie 2008 am fost la doctor si mi-a spus ca am ovarele polichistice, la o luna in decembrie am ramas insarcinata, bineinteles ca nu am luat tratatmentul prescris de doctor,iar dupa ce am nascut la 3 luni cand mi-am facut un nou control mi-a gasit un chist 2.2 cm si in continuare aveam ovarele polichiste.

Floricica Nou Venita lilibebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2009
    Postari in forum
    14
    buna dimi.,Zuzulina ,daca esti din Bucuresti iti recomand sa te duci la dr. Simonescu de la spitatulu Giulesti sau la prof.Suciu la Polizu, la cel din urma are preturi mai mari si te chiama la cabinetul lui particular si nu prea este igienic de preferat sa iti faci programare duma orele 18.30 la cab.sau la prima varianta orice consultatie este 100 ron,dar face cele mai multe investigatii si analize le face in spital unde nu sunt foarte scumpe chiar au preturi pt.cei care nu au venituri mari si sunt analize bune,dar dr,Simonescu iti zice exact de la inceput ce sa faci si ca sa nu iti dea pastile te trimite intai sa faceti analize tu HGC si sotul spermograma etc.iti doresc succes, a si acum sa specializat in fertilizari in vitro,dar nu o sa iti recomade din prima asa ceva.succes

Floricica Nou Venita sonnia's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.05.2010
    Postari in forum
    23
    Citat Postat de lieben Vezi mesajul
    Buna ziua!

Din cite stiu eu, in momentul in care o femeie ramane insarcinata, intreg organismul ei se reseteaza. Adica dereglarile hormonale dispar, ioar, in cele mai m,ulte cazuri, chisturile ovariene se retrag. Asa este?
    ciao.....si eu am avut chisturi pe ambele ovare....dupa un tratament cu yasmine de doua luni am ramas insarcinata si intr-adevar chisturile s-au retras...intre timp baiatul meu are deja 5 ani si nu am mai avut alte chisturi

Floricica Novice melalisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2009
    Postari in forum
    361
    Citat Postat de cryssa Vezi mesajul
    Deci e o mare diferenta intre ovare polichistice care se trateaza usor dispar si reapar fara sa impiedice ovulatia si ovare micropolichistice care au ca simptom dureri menstruale, cm rar sau deloc , tensiune marita, nervozitate etc acestea nu dispar niciodata sunt ereditare se mostenesc si daca nu tineti un regim alimentar cu mult sport si duphaston din 3 in 3 luni o dati in menopauza timpurie care e ireversibila deci nu veti putea avea copiii credeti ma ca stiu ce vb nu va jucati cu asta eu am sindromul ov micropolichistice cu infertilitate totala de cativa ani intre timp am fentat medicina cu tinctura de marar carpicon s supozitor si duphaston si asa am reusit sa am copilul mult visat insa dupa nastere sa agravat nu mai aveam cm decat fff rar si acum urmez iar trat cu duphaston si metformin deoarece intentionez sa mai fac un copil daca ma va ajuta iar d-zeu si medicina naturista....deci repet nu se vindeca micropolichisturile -nu se produce ovulatie - insa cu un trat adecvat care sa va mentina cm regulat aveti o mica sansa ..
    Buna Seara,
    Si eu am aceeiasi boala iar CM nu-mi vine decat cu pastilute. De aproape 4 ani ne chinuim sa facem un bebe. Am fost la foarte multi doctori care imi tot dadeau tratamente , dupa care imi spuneau senini sa fac FIV. L-am facut si pe acesta anul trecut dar din pacate nu a reusit. Mai am 6 embrioni acolo si anul asta in septembrie ma duc iar. Dar intre timp , am gasit in sfarsit o doctorita pe sufletul meu care mi0a recomandat sa iau metformin. dar mie mi-a fost frica sa-l iau pt ca am inteles ca este pt diabetici. Eu am mai luat branca ursului, mladite de zmeur si de coacaze dar fara rezultat.Mi-am luat si tinctura de marar dar la fel mi-a fost frica sa o iau dupa ce am citit prospectul....As vrea sa am si eu CM fara sa iau atattia hormoni. Poti sa-mi spui te rog ce schema de tratament a dat rezultat la tine? imi poti scrie pe ali_alisia2002@yahoo.com. Astept si multumesc tare mult!

Floricica Nou Venita rodicaflp's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2010
    Postari in forum
    4
    Buna stimate doamne,
    Sunt consilier al firmei FLP ,produse naturale ,iar la un seminar in strainatate se vorbea despre problemele de dereglari hormonale tot mai frecvente in ziua de azi atat la femei cat si la barbati ,despre infertilitate ,impotenta, problemele ginecologice(chisturi ovariene,fibroame,rani pe colul uterin ,etc),iar recomandarea este de a imuniza organismul si de a regla glandele hormonale. exista scheme de produse de la aceasta firma renumita pt. calitatea si concentratia produselor care lucreaza foarte bine asupra metabolismului. Pentru cele interesate ,va las adresa de email rodilantos@yahoo.com.
    Puteti urmarii unarticol interesant pehttp://www.flp.ro/produse/nutritie/215art1.htm

Floricica Nou Venita ioana_leka's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2009
    Postari in forum
    92
    Buna fetelor nu am mai scris pe forum,dar va rog sfatiti-ma si pe mine ce sa fac.Eu cica am ovare micropolicgistice.Si de unde doctorul meu si-a dat seama:de la analizele de sange.Eu am un ciclu de 3-4 zile la un interval de 28,adica ceva super normal,nu am cosuri nici pe fata nici pe corp,nu am nici par nici pe fata nici pe corp.In schimb doctorul meu zice ca am marit un pic analiza la testosteron,si din cauza asta nu au dat rezultat injectiile cu puregon care le faceam in burta pentru stimularea ovarelor,dar nimic.Va rog sfatiti-ma ce pot face si ce tratamente pot lua.Am auzit ca sunt femei care au nascut si cu ovare micropolichistice oare asa e?Ce tratament pot lua eu?Va multumesc tare mult.Ioana.

Floricica Cu Vechime mihaela gutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.11.2009
    Postari in forum
    7.097
    buna fetelor!
    imi dati si mie un votulet,va rog frumos?
    Pagina lui mymyke
    multumesc!
    Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Floricica Nou Venita imolacska's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2011
    Postari in forum
    4
    si eu am ovare micropolichistice momentan iau antic yasmin ,branca ursului,si ceai de coada soricelului sunt foarte curioasa de razultatul acestui tratament si daca voi putea ramane insarcinata ,sper din tot sufletul sa raman cat mai repede pt. ca i-mi doresc fffffffffffffoarte mult un bebe.