Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.187
    [bine ai venit in grup!] Buna, Adynutza, si bun venit pe forumul Copilul.ro
    Ma bucur tare mult ca iti sunt utile informatiile pe care le adauga fetele in bloguri. Eu nu am facut decat sa adun aici cateva link-uri.
    Ramane deschisa invitatia adresata voua, tuturor, sa adaugati aici link-uri din site sau de pe alte site-uri, dar de preferat nu din .ro, cu informatii care sunt sau pot fi utile in preconceptie.

"Copilaria este inima tuturor varstelor." (Lucian Blaga)

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.187
    Poveste despre adevar - blog Robertha

"Sa creezi ca un zeu, sa poruncesti ca un rege, sa muncesti ca un rob!" (Constantin Brancusi)

Floricica Nou Venita nyko4alex's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    46
    si eu vreau un[bebelus]

Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    46
    cred ca am avut o alarma falsa luna aceasta maine aflu ca merg la medic si ma voi documenta de la doctora mea cat mai mult posibil pt a va fi si eu de ajutor ;) luna aceasta nu se poate sa ratez un bebe poate devin paranoica dar mi se pare o vesnicie de la o luna la alta asteptarea....fetelor o sa tin cont mai mult de calendar sunt sanse mai mari??? Doamne am doar 21 de ani si parca nu mai am rabdare ca sa devin mamica :D

Membru inregistrat la
    04.09.2009
    Postari in forum
    46
    as avea si eu nevoie de niste trucuri ceva..........:) stiu ca in zilele fertile trebuie sa ai contact sexual cu pauza pt calitatea spermei ceva de genu prima zi si a doua si apoi??????? o (prietena dea mea zice ca in zilele acestea treb sa aibe contact dim ... la pranz si seara....pt a se infiripa ceva....nu stiu daca chiar ar fi recomandat, insa cred ca tot D-zeu hotaraste)

Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.187
    Buna, Niko!

Iti doresc mult succes sa ai burtica mult dorita cat mai repede posibil.
    Partea cu dimineata, la pranz si seara mi se pare prea de tot... la urma urmei sunt multe mamici care au ramas insarcinate chiar in afara asa-zisei perioade fertile. Plus ca este foarte importat mai intai sa fii relaxata, sa nu faci ca actul sexual sa nu mai aiba scop decat pur procreativ. Bucura-te alaturi de partenerul tau de momentele petrecute impreuna si cu siguranta va veni si bebe.

Pentru ca tot ai mentionat de perioada fertila, m-am gandit sa-ti fiu de ajutor lasandu-ti un link catre calculatorul nostru de fertilitate.

Calculator de fertilitate

Sper sa-ti fie de folos si sa vina bebe cat mai repede!

Floricica Nou Venita Constanta_Online's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2011
    Postari in forum
    3
    Multumesc pentru linkuri si informatii!
    Constanta City Online Portal WebSite
    Constanta | Constanta Online | Constanta City

Floricica Nou Venita corinuta83's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2011
    Postari in forum
    15
    Citat Postat de kiddo Vezi mesajul
    Buna, sunt noua aici si vroiam sa va spun ca si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica...incerc de aproape sase luni dar se lasa asteptat. Eu aici ( stau in Italia) nu am gasit coada soricelului dar am auzit ca e bun si ceaiul verde, asa e?

Floricica Nou Venita corinuta83's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2011
    Postari in forum
    15
    Tot umbland pe diferite site-uri am vazut ca multe femei au luat duphaston, pentru a le ajuta sa ramana insarcinate. Ce credeti se merita?

Floricica Nou Venita ciurariu's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    46
    buna ziua sunt noua pe forum acuma miam facut cont,imi doresc si eu un copil si vroiam sa va intreb si pe voi. am fost la control la iasi acum 2 sapt pe 3 si saptamana trecuta pe 11 ma chemat iar la doctoru onofriescu profesor si mia dat niste pastile clostibegyt din a 5 zi de menstra prima data si am fost iar pe 11 feb iar sa vada daca au crescut foliculi si mia zis End.5mm od 1folicul de 15mm si os 3 foliculi de 16mm si mia dat si o injectie ovitrelle sa o fac in miercuri asta la ora 9 si sa am contact de joi-duminica si de vineri sa iau utrogestan.ce stiti am vreo sansa? astept un rasp multumesc

Floricica Nou Venita ciurariu's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2014
    Postari in forum
    46
    Citat Postat de corinuta83 Vezi mesajul
    Tot umbland pe diferite site-uri am vazut ca multe femei au luat duphaston, pentru a le ajuta sa ramana insarcinate. Ce credeti se merita?
    si eu am luat dufaston dar nu am ramas noi de 5 ani ne chinuim

OK

Acest site foloseste cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii aici

Inainte sa pleci,

Poti gasi informatii utile si in materialele urmatoare:

Urmareste-ne si primeste cele mai noi informatii pentru tine si copilul tau!

Creeaza cont! sau Urmareste-ne pe Facebook!